Dňa 18.1.2012 sa žiaci Základnej školy Sekule (ZŠ) zúčastnili Školských majstrovstvách okresu v stolnom tenise v Kútoch. Družstvo bolo zložené z hráčov: Adam Sekulský (8.B), Pavol Brečka (6.B), Damián Martinkovič (9.A), Lukáš Zborovjan (9.A) a Martin Štefek (9.A). Naše družstvo bolo zaradené do skupiny C (školy nad 300 žiakov) spolu zo IV. ZŠ Senica a ZŠ Kúty.

Spolu sa zúčastnilo deväť základných škôl. Skupina A (školy do 300 žiakov) ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur, ZŠ Čáry a ZŠ Štefanov. Skupina B (školy nad 300 žiakov) ZŠ Šaštín-Stráže, II. ZŠ Senica a III. ZŠ Senica. Skupina C ZŠ Sekule, IV. ZŠ Senica a ZŠ Kúty. Hrali trojčlenné družstvá. Každý hráč odohral dva zápasy a hrala sa jedna štvorhra. Hralo sa na dva víťazné sety. Víťazi zo skupín postupoval do finálovej skupiny, kde hrali o dve postupové miesta na Majstrovstvá oblasti okresov Senica a Skalica.

V základnej skupine sme porazili hráčov zo ZŠ Kúty hladko v pomere 7:0. Stratili sme iba dva sety. Hrali sme v zložení Lukáš Zborovjan, Adam Sekulský, Damián Martinkovič a na štvorhru Damián Martinkovič a Martin Štefek. Druhý zápas sme vyhrali v pomere 7:0, bez straty setu, zo IV. ZŠ Senica v zložení Martin Štefek, Pavol Brečka, Damián Martinkovič a na štvorhru Pavol Brečka a Lukáš Zborovjan. V základnej skupine sme skončili na 1. postupovom mieste.

Vo finálovej skupine sme sa stretli s II. ZŠ Senica a so ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur. Na prvý zápas so Senicou sme nastúpili v zložení Pavol Brečka, Adam Sekulský a Damián Martinkovič. Vyhrali sme v pomere 5:2. Po jednom zápase prehrali Adam Sekulský a Pavol Brečka. Na štvorhu nastúpili Damián Martinkovič a Pavol Brečka. Zaujímavosťou bol zápas Adama Sekulského s Petrom Vyletelom, kde Adam v druhom sete prehrával už 1:7 a set nakoniec po tuhom boji vyhral 11:9. V druhom zápase sme sa stretli zo ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur. Bol to posledný zápas skupiny, nám išlo o prvé miesto a Borskému Svätému Juru o postup. Nastúpili sme v zložení Pavol Brečka, Adam Sekulský a Damián Martinkovič. Zápas bol ako cez kopírovací papier. Vyhrali sme v pomere 5:2. Po jednom zápase prehrali Adam Sekulský a Pavol Brečka. Na štvorhu nastúpili Damián Martinkovič a Pavol Brečka.

Poradie na prvých štyroch miestach
1.ZŠ Sekule
2.II. ZŠ Senica
3.ZŠ s MŠ Borský Svätý Jur

Chlapcom blahoželáme k vybojovanému titulu Majster okresu základných škôl v stolnom tenise a postupu do oblastného kola, ktoré bude 2.2.2012.

Držíme palce i dievčatám, ktoré sa zúčastnia Školských majstrovstiev okresu v stolnom tenise dňa 25.1.2012 v Borskom Svätom Jure.