V sobotu 11.2. cestovali do Martina, ktorý na úvod jarnej časti podávali dobré výsledky. Malacky teda po minulotýždňovej prehre doma so Šaľou čakal ťažký zápas.

Tento predpoklad sa napĺňal od prvých minút. Celý prvý polčas sa hralo gól na gól a družstvá sa striedali vo vedení. V úvode dominovali útoky na obidvoch stranách. Martin reagoval na tento vývoj tým, že začal hrať osobnú obranu na T. Stachoviča st. a neskôr aj na T. Baláža. Malačania zasa začali byť dôraznejší v obrane. Polčas uzatváral na 17:17 exekútor 7m hodov A. Škoda . Do druhého polčasu nastupovali obe družstvá s veľkým odhodlaním preklopiť misky váh na svoju stranu. Priebeh bol opäť vyrovnaný. Domáci pokračovali v osobných obranách. Z toho však Malačania dokázali vyťažiť góly. M. Sedláček sa začal presadzovať z priestoru spojky a R. Spuchlák z priestoru pravého krídla. Dôležitý okamih však nastal v 48 min. keď domáci dokázali odskočiť na rozdiel troch gólov. V tej chvíli boli „na koni“. Malačania však nezložili zbrane, v obrane si vypomáhali a po úspešných zákrokoch brankára Kuklovského I. Oslej dokázal z rýchlych protiútokov doťahovať náskok súpera. Malacky zo stavu 28:25 šnúrou 6.gólov v rade dokázali otočiť v 58min. na 28:31. Záver však bol ešte dramatický, ale hostia si už tento náskok postrážili a po výsledku 31:32 si dva boli odviezli do Malaciek, vďaka bojovnému a kolektívnemu výkonu celého družstva.

V sobotu 18.2. o 18:00 sa v ŠH Malina uskutoční „záhorácke derby“, keď na svojej palubovke privítajú Malacky Stupavu. Srdečne Vás pozývame.

Zostava: M. Kuklovský- brankár, T. Stachovič ml.1, R. Baláž 2, T. Baláž 5, P. Bízek 2, I. Oslej 3, A. Škoda 4, R. Spuchlák 4, T. Stachovič st. 4, M. Sedláček 7
Tréner: M. Mikulčák

Tomáš Baláž

.

Futbal 4. liga: Gbely doma porazili Jaslovské Bohunice

Domáci sa od začiatku pustili s chuťou do súpera a najmä v úvodnej polhodinke si…