Za účasti detí z 18 základných škôl Trnavského kraja sa 18. 6. v Trnave uskutočnili bežecké preteky „Hľadáme nových olympionikov“. Súťaž je postupová a z každého kraja postupujú 3 dievčatá a 3 chlapci.

Finále sa uskutoční pri medzinárodných atletických pretekoch v Dubnici nad Váhom koncom augusta. Atletiku Holíča reprezentovali žiaci roč. nar. 1999 a ml. zo ZŠ na Školskej ulici. Veľké prekvapenie sa zrodilo v kat. chlapcov, kde suverénne zvíťazil Viliam Vávra na 1000 m časom 3:09,6 min (os. rek.). Za družstvo bežala Zuzka Pikálková, ktorá sa na 600 m umiestnila na 10. mieste časom 2:12,6 min (v jej silách bolo lepšie umiestnenie). Družstvo získalo 11 bodov, čo bolo 5. miesto. Pre hodnotenie družstva sa hodnotilo umiestnenie pretekárov. Druhé družstvo Zdenko Žáček sa umiestnil na 8. mieste časom 3:36,6 min a Katarína Flamíková sa umiestnila na 11. mieste časom 2:13,6 min.

Bronzová medaile z majstrovstiev SR
V Ban. Bystrici sa 23. – 24. 6. uskutočnili majstrovstvá SR dorastu v atletike. Výrazného úspechu dosiahol Ondrej Marenčík v behu na 400 m ziskom bronzové medaile. Ondrej je prvým rokom dorostenec a časom 52,59 sec si vytvoril výborný os. rek. 100 m pred cieľom bol ešte na 6. mieste, ale výborným záverom si vybojoval 3. miesto. Sebastian Žilka na tej istej trati bol na 13. mieste (štartovalo 28 pretekárov) časom 56,07 sec, Matúš Kollár (st. žiak) sa v diaľke umiestnil na 15. mieste výkonom 519 cm 100 m zabehol za 12,26 sec.a nepostúpil do finále.

Beh o pohár mesta Kunovic
Atléti Holíča sa 23.6.zúčastnili dalšieho z pretekov Bežeckého poháru GP Záhoria.V kategórii nad 7O rokov sa na výbornom 2.mieste umiestnil Ján Kocák.V kat.nad 40 rokov bol Blažej Chocholáčk deviatý a Pavol Palkovič sa v kat.nad 50 rokov umiestnil na 10 mieste.

Rudolf Roučka

.

Futbal: Skalica vyhrala tretí zápas v rade

Futbalisti MFK Skalica zvíťazili na ihrisku MFK Zemplín Michalovce 3:1 v sobotňajšom…