Na zápas proti lídrovi tabuľky sa chalani veľmi tešili a boli odhodlaní hosťom ich úlohu favorita poriadne sťažiť. Avšak toto odhodlanie sa nám zo začiatku nedarilo napĺňať.

Starší žiaci: TJ Slavoj Moravský Svätý Ján – ČFK Nitra 2:2
Góly: Adam Velický, Andrej Vávra
Hostia nás od úvodných minút pritlačili a už v druhej minúte ohrozili našu bránu, avšak bez gólového efektu. Hra sa naďalej odohrávala na našej polovici a už v desiatej minúte sme prehrávali, keď na pravej strane hosťujúci útočník vyškolil našich dvoch obrancov a jeho gólovú prihrávku už nemal spoluhráč problém premeniť. Po tomto góle sa hra vyrovnala a hralo sa až na ojedinelé protiútoky iba medzi šestnástkami. No chlapci museli byť stále v strehu, lebo Nitra stále hrozila nebezpečnými kontrami a jedna z nich sa takmer skončila gólom v našej sieti, no Peťo Galba nás tak ako aj v ostatných zápasoch opäť podržal. Polčas sa dohral už bez gólov a do kabín sme šli s jednogólovým mankom. Do druhého polčasu sme nastúpili aktívnejšie a súpera sme v prvých minútach zatlačili, no bez šancí. Hostia však po pár minútach nášho tlaku hru opäť vyrovnali, a tak sa hral pomerne svižný futbal hodný mužstiev z hornej časti tabuľky. Hra bola svižná a na ťažkom teréne sa viac bojovalo ako hralo. Asi v 45. minúte sme zahrávali rohový kop, ktorý hostia odvrátili a z následného protiútoku sme po chybe v obrane inkasovali druhý gól.

Po inkasovaní druhého gólu som sa obával, že chlapci rezignujú, predsa len doťahovať dvojgólové manko s Nitrou nie je veľmi povzbudzujúce. No chlapci sa zomkli a zatlačili hostí pred ich šestnástku z čoho sme vyťažili dva rohové kopy a z toho druhého sme znížili na rozdiel jedného gólu. Tento gól chlapcov nakopol k ešte väčšej aktivite, z čoho rezultoval druhý gól v sieti súpera, keď Viktor Smolinský prešiel zase všetko čo mu stálo v ceste a zastavil ho až v šestnástke a to nedovolene hosťujúci obránca. Nariadenú jedenástku si postavil Adam Velický a s prehľadom ju premenil. Do konca zápasu ostávalo necelých dvanásť minút, no nič vážne sa už neodohralo. Tréner hostí hodnotil zápas za veľmi kvalitný a potvrdil, že remíza je spravodlivým vyústením celého zápasu.
Chcel by som poďakovať chlapcom, že sa aj za nepriaznivého stavu nezlomili a dokázali, že vedia odohrať vyrovnanú partiu s mužstvom, ktoré ašpiruje na postup do prvej ligy.
Vďaka patrí aj našim fanúšikom a rodičom , ktorí nás prišli aj v tomto nepriaznivom počasí povzbudiť.

Góly: Tomáš Lopoš , Rišo Chvátal
Naši mladší sa konečne dočkali prvého víťazstva a musíme konštatovať , že úplne zaslúženého.
Chlapci od úvodných minút hrali pekný kombinačný futbal a nebyť ťažkého terénu, mohol byť výsledok ešte krajší. Polčas bol nerozhodný a naše chvíle , teda lepšie povedané chvíle Tomáša Lopoša, ktorý patril spolu so Štefkom Rajošom medzi našich najaktívnejších hráčov prišli až v závere stretnutia, keď Tomáš Lopoš dával na 1:0 a v samotnom závere stretnutia sme poistili výsledok gólom Riška Chvátala. Samozrejme, že všetci naši chlapci podali vynikajúci výkon, ktorý okorenili konečne aj gólovo. Verím, že chlapci svoj veľmi dobrý výkon potvrdia aj v utorok v zápase s Lokomotívou Trnava.

1. Šamorín 11 10 0 1 37:9 30
2. PFA ViOn 11 8 2 1 47:17 26
3. L.Trnava 11 8 1 2 40:10 25
4. Štúrovo 11 8 0 3 37:19 24
5. Piešťany 11 7 2 2 36:15 23
6. N.Mesto 11 7 1 3 27:18 22
7. ČFK Nitra 11 6 1 4 34:17 19
8. P.Bystrica 11 6 1 4 40:24 19