Druhý októbrový víkend sa na futbalovom štadióne TJ Slavoj Moravský Svätý Ján konal „Turnaj troch krajín U 17“, ktorého sa zúčastnili sedemnásťroční chlapci z klubov: Spielvereinigung 07e.V. Hochheim am Main – Nemecko, FC Pálava Mikulov – Česká republika a domáci dorastenci TJ Slavoj Moravský Svätý Ján.

Turnaj nadväzoval na spoluprácu začatú v roku 2009, no i napriek tomu bol na Slovensku organizovaný prvý krát. Záštitu nad turnajom prevzal starosta obce Moravský Svätý Ján a finančne ho podporili firmy Microcomp, Tempest a Lynx. Pozvanie prijal aj predseda Západoslovenského futbalového zväzu p. Ladislav Gádoši.

Príchod juniorov zo zahraničia bol už v piatok 12.10.2012 v poobedňajších hodinách, kde po ubytovaní a spoločnej večeri nasledovalo vylosovanie a dohoda pravidiel.

Na prvý zápas nastúpili v sobotu 13.10.2012 o 13.00 h. mužstvá FC Pálava Mikulov a Hochheim am Main. Zápas bol dramatický, hralo sa dosť tvrdo a aj napriek polčasovému vedeniu 3:0 pre českých mladíkov, Nemci zápas otočili, vyrovnali na 3:3 a dokonca v penaltovom rozstrele zvíťazili 5:4.

Do druhého zápasu nastupovali mužstvá Spielvereinigung 07e.V. Hochheim am Main a TJ Slavoj Moravský Svätý Ján  Už v úvode sa Hochheim ujal vedenia, ale naši postupne tlak zvyšovali natoľko, že v závere vyzerali chlapci z Nemecka príliš unavení. Celkovo zvíťazilo Slovenské mužstvo 6:1.

V poslednom zápase sa opäť ukázala kvalita dorastu TJ Slavoj a aj napriek dostatočnému oddychu Mikulovských mladíkov nestíhali na našich a ťahali za kratší koniec. Celkovo prehrali takisto ako Nemci 6:1 a tak medzi druhým a tretím nakoniec naozaj rozhodovali len penaltové rozstreli, kde boli v prvom zápase lepší chlapci z Hochheimu.

Turnaj končil v podvečerných hodinách a ceny odovzdával predseda Západoslovenského futbalového zväzu p. Ladislav Gádoši. Naši dorastenci si týmto turnajom preverili svoje schopnosti, pred ďalšími zápasmi.

V nedeľu 14.10.2012 sa konal už len jediný zápas o putovný pohár medzi Nemeckými a Českými mužstvami, ktorý dopadol obdobne ako deň predtým. Chlapci z Mikulova mali lepší prvý polčas ale nevedeli dať gól. Druhý polčas boli o máličko lepší a teda aj šťastnejší chlapci z Hochheimu nakoľko strelili dva rýchle góly a záver za stavu 2:1 už len poistili na celkových 3:1 v prospech Nemeckého mužstva.

Ďalej: Fotogaléria Turnaj troch krajín U17

Vďaka aj našim poľovníkom ktorí nám venovali divinu do nedeľného gulášu. Budúci rok sa turnaj bude konať v Hochheime am Main a našich dorastencov čakajú kvalitné zápasy. Tešíme sa opäť o rok.