VIDEO v článku. Senica mala dnes na programe Prešov. Už v 2. minúte nahadzoval puk pred bránu Gavač a Reho ho nešťastne tečoval za chrbát Peksu, 0:1. Schneider strieľal v 7. minúte, ale nepresne.

HC Dukla Senica – HC PREŠOV 07 s.r.o. 4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Góly: 19. Lantoš (Mikolášek), 36. Cibulka (Rajčák, Čunderlík), 50. Šedivý (Čunderlík, Rajčák), 57. Čunderlík (Kocák, Vaškovič) – 2. Gavač (Kubiš), 55. Caban (Segľa)
Počet divákov: 1180

Autor: Jozef Majer
Hostia v 9. minúte nevyužili presilovku. Dukla sa dostala k prvej strele na bránu Fedora až v 12. minúte, keď od modrej strieľal Pavešic. V 15. minúte mal gól na hokejke Schneider, ale ležiaceho Peksu neprekonal. Na začiatku 16. minúty schytal Peksa riadnu bombu rovno do masky od Tomčáka. Náhlikova strela išla v 18. minúte mimo bránu Peksu. Lantoš v 19. minúte tvrdou strelou vyrovnal, 1:1.

Čunderlík ani Reissmüller nedostali puk v úvode druhej časti za Fedorov chrbát. Strela Salajku v 24. minúte a ani Románeka na opačnej strane v bráne neskončili. V 26. minúte domáci výhodu o jedného hráča dlho nehrali, keď vylúčeného Kadlubiaka nasledoval Reissmüller. Pri hre 4 na 4 Surovka prekorčuľoval celého ihrisko a jeho akciu dokončil Reho, ktorý trafil presne Fedorovu lapačku. Vedľa brány strieľal v 30. minúte Hopkovič. Hreus a Salajka mierili nepresne v 33. minúte. V 36. minúte peknou zadovkou Rajčák našiel voľného Cibulku, ktorý ponúknutú príležitosť pretavil do vedúceho gólu, 2:1. Dukla po tomto góle zvýšila tempo. Gól však už do konca tretiny nepadol ani po akciách Kocáka a Hreusa.

Nedorozumenie domácich v obrane mohol využiť v 42. minúte Gavač. Čunderlíkov nahodený puk v 44. minúte Fedor vyrazil. Kubišov prienik v 45. minúte zneškodnil Lantoš na obrannej modrej. Na konci oslabenia v 50. minúte domáci prečíslili hostí 2 na 1 a Čunderlík presne našiel Šedivého, ktorý sa nemýlil, 3:1. Kocák unikol obrane hostí v 52. minúte, ale stroskotal na Fedorovi. Druhý vlastný gól domácich skončil v sieti od korčule Šedivého, keď Caban nahadzoval puk s poza brány, 3:2. Zdalo sa, že by hostia mohli pomýšľať nad vyrovnaním, ale o minútu neskôr Schneider putoval na trestnú. V nasledovnej presilovej hre Kocák s poza brány našiel voľného Čunderlíka, ktorý presne trafil a stanovil skóre na konečných 4:2.

Senický GUMÁK je v tomto zápase Andrej Rajčák.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Dnešný zápas sme začali asi tak, ako keby sme my šesť hodín cestovali, a nie Prešov k nám. Hrali sme veľmi ospalo, ako keby sme sa zľakli súpera a jeho posledných dobrých výsledkov. Prvá tretina bola katastrofálna. Pred druhou a treťou tretinou sme si trošička v kabíne vyjasnili, kde sú naše priority, prečo sme tam, kde sme a začali sme poctivejšie hrať. Otrepali sme sa z toho prehnaného rešpektu a doviedli sme zápas do víťazného konca. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene. Boli sme lepší.

Ján Faith, HC Prešov 07: Prvú tretinu sme mali celkom dobrú, ale nedali sme žiaľ druhý gól, aj keď sme mali naň dosť príležitostí, najmä Románek. Druhú tretinu sme úplne spali, prepadli sme v nej na celej čiare. Prehrávali sme po nej ale len o gól, 1:2. V tretej tretine aj keď snaha bola, tak sme inkasovali v našej presilovke tretí gól a myslím si, že to bolo dosť podstatné. Žiaľ, jedna dobrá tretina na dobrý výsledok nestačí. Stalo sa nám to už viackrát.