Začali sme znovu zápas dobre, vyhrávali sme 1:0. Súper bol nepríjemný na svojom špecifickom malom ihrisku.

HC 07 Detva – HC Dukla Senica 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)
Góly: 4. Méry (Mahdalík, Fekiač), 20. Hataš (Majeský, Hegyi), 31. Trochta (Mačkovič, Čanky), 40. Méry (Hataš, Mahdalík), 59. Šúrek – 2. Lantoš (Škápik, Rajčák), 33. Hreus (Šedivý)
Počet divákov: 218

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Marián Horváth, HC 07 Detva: Dnes sme privítali lídra súťaže, Senicu. Bol to, myslím kvalitný zápas. Hneď v úvode sme dostali po štandardnej situácii gól. Musím povedať, že hostia to zahrali veľmi pekne. V priebehu prvej tretiny sa nám podarilo otočiť výsledok na 2:1. Dobrý hokej pokračoval aj v druhej tretine, v ktorej sme zvýšili na 3:1. Hosťom sa podarilo znížiť. Do tretej tretiny sme pridali ešte jeden gól. V oslabení sme mali šťastie, keď sa vyhodený puk odrazil k nášmu hráčovi a ten ho zasunul do prázdnej brány. Tretia tretina bola z našej strany najtaktickejšia. Chceli sme ubrániť súperových útočníkov. Podarilo sa nám to, kvalitným výkonom nám pomohol aj brankár Trebuľa. V závere sme po chybe hosťujúceho mužstva pridali ešte piaty gól a doviedli sme tento zápas do víťazného konca. Zápas bol dobrý, dramatický, myslím, že sme v ňom zvíťazili zaslúžene.

Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Začali sme znovu zápas dobre, vyhrávali sme 1:0. Súper bol nepríjemný na svojom špecifickom malom ihrisku. Doplatili sme dnes na nepremieňanie množstva šancí, keď sme nedokázali trafiť ani do prázdnej brány, trafili sme dve tyčky. Ozaj sme si ten kalich horkosti vypili až do dna, keď sa nám štvrtý gól odrazil od mantinelu do prázdnej brány. Odvrátilo sa od nás to športové šťastie. Neklesáme ale na duchu, ideme ďalej. Mali sme dobrú sériu, teraz sme dvakrát po sebe prehrali. Musíme skonsolidovať sily a pripraviť sa na ďalší zápas, ktorý doma chceme vyhrať. Musíme sa prebrať hlavne strelecky. Plynulosti stretnutie neprispel rozhodca, ktorý vylučoval domácich i hostí prakticky aj za to, že sa hráči zle pozreli. 36 minút sa hralo prakticky v nerovnovážnom stave. Vylúčenia boli 8:10.