Proti siedmemu tímu tabuľky z Topoľčian začala domáca Senica spočiatku aktívne.

HC Dukla Senica – HC Topoľčany 6:5 (1:1, 2:2, 3:2)
Góly: 3. Penák (Ivičič, Janík), 29. Vaškovič (Surovka, Šedivý), 39. Mikolášek (Hreus, Lantoš), 43. Vaškovič (Šedivý), 49. Penák (Vaškovič, Čunderlík), 57. Lantoš (Čunderlík) – 20. Klačanský, 27. Goga (Bednárik, Hurtaj), 37. Káčer, 45. Bednárik (Goga), 50. Mihalik (Tvrdík)
Počet divákov: 821

Komentár k zápasu / autor: Monika Krutá
Už v prvej minúte sa do šance dostal Čunderík, no mieril len k žŕdke a brankár Hippík jeho pokus zlikvidoval. Domáci krátko nato išli do vedenia zásluhou Penáka, ktorý otvoril skóre po prihrávke od Ivičiča. Viacero šancí si vypracovali aj hostia, keď sa dostali do prečíslenia, no boli zastavení senickým brankárom Peksom. Aktívnejší však boli počas prvej tretiny domáci, ktorí si vypracovali niekoľko pekných príležitostí. Najprv Šedivý pohrozil tvrdou strelou od modrej a potom po krížnej prihrávke sa do úniku dostal Mikolášek, ale zoči-voči brankárovi neuspel. Napriek tomu to boli hostia, ktorí sa radovali z gólu 20 sekúnd pred prvou sirénou, keď po chybe obrancu unikol nekrytý Klačanský a vyrovnal na 1:1.

Druhá tretina sa začala prvým vylúčením v zápase, keď na trestnú lavicu odišiel Mrázik a hoci hosťujúci brankár čelil niekoľkým strelám z hokejok Reissmullera, Škápika či Ivičiča, žiadna za jeho chrbát neprešla. V 26. minúte hrali svoju prvú presilovku hostia, a to hneď dvojnásobnú po vylúčeniach Penáka a Rajčáka, a hoci Seničania spočiatku dobre bránili, hosťom sa napokon predsa len podarilo prevahu využiť a streliť vedúci gól zásluhou Gogu. Dukla sa však nevzdávala, hráči sa snažili streliť ďalší gól a ten napokon aj prišiel po krásnej Vaškovičovej strele pod vyrážačku brankára. Góly však do konca tretiny ešte pribúdali, gól na 2:3 z pohľadu domácich prišiel v 37. minúte, keď Káčer blafákom prekonal Peksu, no druhá tretina končila opäť za nerozhodného stavu, keď Mikolášek skóroval po prihrávke tesne pred bránku od Hreusa.

Na začiatku tretej tretiny sa opäť hrala presilová hra domácich po vylúčení Mihalika, a aj Dukla si zahrala presilovku o dvoch hráčov, keď o minútu rozhodcovia vylúčili Guričana. Hoci presilovka 5 na 3 sa domácim využiť nepodarila, tú klasickú o jedného hráča následne využili, keď Vaškovič po chybe v obrane hostí zachytil puk a skóroval. Stav sa však menil o necelé dve minúty, keď sa po prihrávke cez celé ihrisko dostal do úniku Bednárik a nedal Peksovi šancu. Vo veľkej šanci sa v 46. minúte ocitol Lantoš, no v úniku bol nedovolene zastavený a rozhodca nariadil trestné strieľanie, a hoci sa pokúšal prekonať brankára blafákom pomedzi nohy, jeho zámer mu nevyšiel podľa predstáv, takže skóre sa nemenilo. Piaty gól Dukly pridal v 48. minúte Penák, keď dopravil do bránky Vaškovičovu odrazenú strelu a vrátil tak vedenie na stranu Dukly. Toto vedenie však domácim dlho nevydržalo, keď už o minútu spoza bránky vyrovnal Mihálik. Víťazný gól však strelil 3 minúty pred koncom Lantoš strelou pod hornú žŕdku a zabezpečil tak Dukle ďalšie domáce víťazstvo a ďalšie 3 body do tabuľky.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Dnes môžeme byť spokojní len s tromi bodmi, ktoré sme získali. Zodpovedne môžem prehlásiť, že sme podali najhorší výkon v sezóne, diametrálne odlišný od toho, aký sme podali v Michalovciach. Myslím, že sme si dnes za obrovské školácke chyby vyhrať nezaslúžili a musíme sa nad tým všetci zamyslieť a odstrániť tie nepochopiteľné veci, ktoré sa diali v našej obrane aj v útoku. Bohužiaľ, musím konštatovať, že dnes nevyhral lepší, ale šťastnejší.

Miloš Paulovič, HC Topoľčany: Dnes nám v Senici nestačil ani náš bojovný výkon a päť gólov na to, aby sme získali nejaké body, pretože sme umožnili Senici využiť naše hrubé chyby na víťazstvo, čo nám je ľúto. Je to druhý zápas vonku, ktorý prehrávame o jeden gól po našich hrubých chybách.