Proti desiatej Považskej Bystrici to malo byť ďalšie povinné domáce víťazstvo Seničanov.

HC Dukla Senica – HK 95 Považská Bystrica 8:5 (3:0, 3:3, 2:2)
Góly: 9. Hreus (Kluka, Šedivý), 13. Surovka (Kluka, Vaškovič), 14. Štetina (Salajka, Beťko), 21. Hreus (Vaškovič, Šedivý), 32. Mikolášek (Surovka, Ivičič), 40. Kluka (Vaškovič, Penák), 48. Rajčák (Kluka, Vaškovič), 49. Mikolášek (Lantoš) – 27. Jakúbek (Lipták, Slávik), 30. Lipták (Nemčík), 31. Bujdák (Valach, Johanes), 47. Filo (Jarab, Palák), 51. Jarab (Palák)
Počet divákov: 752

Komentár k zápasu / autor: Monika Krutá
Od úvodného vhadzovania sa hral na oboch stranách rýchly, útočný hokej s množstvom šancí, no viac z hry mali domáci. Prvú tretinu vyhrali s prehľadom 3:0, skóre zápasu otvoril v presilovke Michal Hreus, keď dorazil do brány Šedivého strelu. Druhý gól prišiel po akcii Surovku, keď brankár hostí Johanes nestihol zareagovať a Surovka zakončil ponad betón. O minútu prišiel tretí gól Dukly, keď do pravého horného rohu brány namieril Štetina. Prvé vylúčenie na domácej strane prišlo v 15. minúte po vylúčení Salajku. Vo vlastnom oslabení mohol štvrtý gól pridať Mikolášek po chybe hosťujúceho brankára, no napokon sa mu to nepodarilo. Na konci tretiny ešte niekoľkokrát pohrozili hostia, ale skóre sa už nemenilo.

Ďalší gól však prišiel hneď na začiatku druhej tretiny, keď svoj druhý gól v zápase strelil Hreus po prihrávke od Vaškoviča. V tejto tretine však Považania zápas ešte zdramatizovali, keď v priebehu 4 minút dokázali streliť 3 góly. Najprv po blafáku domáceho brankára Peksu prekonal Jakúbek a pokazil mu tak druhé domáce čisté konto v rade. Skóre sa menilo opäť po vylúčení Hreusa, keď sa spred bránky trafil Lipták a na rozdiel jediného gólu upravil v 31. minúte Bujdák. Seničania však opäť dokázali zvýšiť svoje vedenie zásluhou Mikoláška, keď dopravil do brány vyrazenú Ivičičovu strelu a na rozdiel troch gólov opäť upravil na konci tretiny Kluka zo skrumáže pred bránkou hostí.

Hoci v tretej tretine sa tempo hry mierne ustálilo a šancí bolo vidieť menej ako predtým, predvianočná gólová nádielka aj naďalej pokračovala. Prvý gól tretiny prišiel na strane hostí, keď domáci nedokázali vybojovať puk a hostia toto zaváhanie potrestali, keď spred bránky skóroval Filo. V 48. minúte sa opäť oslavovalo na domácej strane, keď na 7:4 zvýšil strelou zápästím Rajčák po prihrávke od Kluku a krátko na to ďalší gól domácich pridal druhý dvojgólový strelec domácich Mikolášek. Šancu na ďalší gól dostali domáci po vylúčení Fila, no začiatok presilovky im vôbec nevyšiel, keď už po niekoľkých sekundách hostia strelili gól vo vlastnom oslabení zásluhou Jaraba. Hoci na konci tretiny sa hralo ešte niekoľko presiloviek, skóre sa už nemenilo a domáca Dukla sa po víťazstve 8:5 vrátila na prvé miesto v tabuľke a udržala si sériu domácej neporaziteľnosti.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Nastúpili sme do zápasu suverénne, vyhrávali sme prvú tretinu 3:0. Na začiatku druhej tretiny sme dali gól na 4:0, ale na počudovanie hlavne nás trénerov, nám ten gól veľmi uškodil. Behom troch-štyroch minút sme dostali tri góly a museli sme si vziať oddychový čas. Súper sa takto dostal znovu do zápasu. Nakoniec tretina skončila 3:3, čiže bolo 6:3 po druhej tretine. Potom sme v tretej tretine zase hrali nerozhodne 2:2. Som spokojný s tromi bodmi a tým, že sme vyhrali a vrátili sme sa na prvé miesto. Nespokojný som s tým, že sme doma inkasovali päť gólov, keď sme mali v defenzíve, ako sa hovorí, taký menší „deň otvorených dverí“, čo by sa nám určite stávať nemalo. Náš katastrofický scenár so zraneniami pokračuje. Máme ďalšieho zraneného centra. Potrebujeme už skutočne oddych, aby sme si preliečili a doliečili všetky naše zranenia, pretože už skutočne nie je odkiaľ brať. Máme pred sebou ešte posledný zápas v tomto roku v Prešove, kde budeme robiť všetko preto, aby sme vyhrali a udržali sme prvé miesto v tabuľke. Bude to však veľmi ťažké, pretože v zostave budeme musieť veľmi improvizovať.

Ján Zlocha, HK 95 Považská Bystrica: Myslím si, že ľuďom sa musel zápas páčiť, pretože padlo veľa gólov. Chceli sme v Senici hrať zozadu, zo zabezpečenej obrany, pretože súper má výborné mužstvo. Spravili sme ale množstvo individuálnych chýb, preto sme inkasovali osem gólov. Za útočnú hru môžem chlapcov pochváliť, ale v našej obrane je stále čo naprávať.