V piatok sa hral na Záhorí vysoko taktický a pre oko diváka nie veľmi pohľadný hokej.

HC Dukla Senica – HK Dukla Michalovce 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 24. Hreus (Salajka), 48. Lantoš (Hreus, Salajka) – 38. Banovský (Šechný, Vorobel)
Počet divákov: 1281

Komentár k zápasu / autor: Bc. Pavol Krutý športový manažér HC Dukla
Senica nastúpila bez 8 hráčov základnej zostavy a museli vypomôcť aj Lezo s Trokanom z Dubnice. Obe mužstva bránili stredné pásmo a šance sa rodili sporadicky. V 16. minúte sa dostal do úniku Trokan a bol faulovaný, no nariadené trestné strieľanie nepremenil. V druhej tretine sa v podobnej situácii ocitol v 22. minúte Banovský a po faule bolo takisto nariadené trestné strieľanie. Peksa ostal neprekonaný. Skóre duelu otvoril v 24. minúte Hreus, keď doklepol strelu Šedivého od modrej čiary. Vyrovnanie prišlo v 38. minúte keď situáciu traja na dvoch vyriešil skvele Šechný a po strele Banovského bolo vyrovnané. V tretej tretine pokračovali obe mužstvá v nastolenom trende a nikto sa do útoku príliš neponáhľal. Víťazný gól stretnutia strelil v 48. minúte šikovnou strelou k vzdialenejšej tyčke Lantoš. Keďže Dukla ubránila záverečný tlak hostí, tri body ostávajú v Senici.

[youtube qLZ2uB_EILU]

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Pred dnešným zápasom sme mali katastrofálny stav, pretože našu kabínu navštívila viróza a postihla sedem hráčov základnej zostavy. Museli sme využiť právo striedavých štartov a tak prišli Tono Lezo a Peter Trokan z Dubnice, ktorí nám veľmi pomohli. Prvá tretina bola nerozhodná 0:0. Vsadili sme všetko na to, aby sme hrali zozadu, prehusťovali sme stredné pásmo. V druhej tretine sme dali gól na 1:0. Michalovce vyrovnali a od tej chvíle Michalovce ako keby dostali krídla. Myslím si, že sme boli lepším mužstvom v tejto časti hry. Lantoš však dal na 2:1, Michalovce to troška zaskočilo. V tretej tretine sme všetko vrhli do defenzívy a víťazstvo sme ubránili. Všetkým hráčom chcem poďakovať, väčšina nastúpila so sebazaprením, s chrípkami, teplotami, so zraneniami. Veľmi pekne im ďakujem, ďakujem divákom i všetkým ľuďom , ktorí sa zaslúžili o to, aby sme mohli nastúpiť. Musím však na záver povedať, že sme mali dnes aj obrovské šťastie, pretože Michalovce nepremenili tie najvyloženejšie šance.