Líder ligy zo Senice opäť odohral náročný zápas – tentoraz s tímom zo 6. miesta tabuľky. Skóre sa menilo už v 2. minúte, keď puk za chrbát brankára Bruncka pohotovo dopravil Penák.

HC Dukla Senica – MHk 32 Lipt. Mikuláš 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Góly: 2. Penák (Hreus, Lantoš), 14. Mikušovič (Reissmüller), 23. Vaškovič (Reissmüller), 34. Mikolášek (Rajčák), 57. Šedivý (Hreus), 60. Salajka (Hreus) – 33. Uhrík (Bartík, Matejka)
Počet divákov: 940

Komentár k zápasu / autor: Monika Krutá
Prvú presilovku si zahrali hostia už v 5. minúte po vylúčení Škápika, no veľký tlak si v nej nevypracovali, naopak do šance sa dostali domáci, keď súperovu bránku ohrozili Hreus s Penákom. Hra bola v prvej tretine vyrovnaná, ani jeden tím nemal výraznejšiu prevahu. Ďalšie vylúčenie na domácej strane prišlo v 12. minúte po vylúčení Rajčáka, no domáci opäť dobre bránili a presilovka zostala nevyužitá. Druhý gól zápasu prišiel z hokejky Mikušoviča, keď peknou strelou trafil ľavý horný roh súperovej brány. Možnosť hrať svoju prvú presilovku dostali od 15. minúty aj domáci, a hoci mohli streliť gól zo skrumáže pred bránou, Rajčákovi ani Mikoláškovi sa puk za brankárov chrbát nepodarilo dostať.

Druhú tretinu začali domáci opäť vo štvorici po vylúčení Mikoláška, no po chybe hosťujúcej obrany sa do úniku dostali Mikušovič s Vaškovičom a kapitán domácich nezaváhal a zvýšil už na 3:0. Po tomto góle prišlo k zmene v bráne hostí, keď Bruncka nahradil Palko. V tejto tretine pribudlo vylúčených, no v presilovkách oba tímy dobre bránili a góly nepadli ani v hre 4 na 4, ani v klasickej presilovke o jedného hráča, dokonca ani v presilovke domácich o 2 hráčov. O zníženie sa postarali hostia v 33. minúte, keď vybojovali puk vo svojom útočnom pásme a Uhrík dostal puk za Peksov chrbát. Domáci však boli aktívnejší, viac hrali vo svojom útočnom pásme a v 34. minúte na rozdiel 3 gólov upravil Mikolášek zo skrumáže pred bránou.

Na začiatku tretej tretiny sa ešte hostia pokúšali urobiť niečo s výsledkom, no domáci dobre bránili a nepúšťali súpera do vyložených šanci, k čomu im pomáhal svojim výkonom aj Peksa v bráne. Piaty gól svojho tímu pridal v 57. minúte Šedivý, keď strelou od modrej prepálil brankára Palka. V tretej tretine sa opäť hralo niekoľko presiloviek, no jedinú presilovku v zápase sa podarilo využiť domácim, a to až 40 sekúnd pred koncom zápasu, keď po zmätkoch pred bránou a niekoľkých dorážkach dostal puk do brány Salajka a uzavrel tak skóre zápasu na 6:1. Domáca Dukla si tak upevnila vedenie v tabuľke a stále si drží sériu domácej neporaziteľnosti.

Ohlasy trénerov / zdroj: webhokej24.sk
Pavel Klečko, HC Dukla Senica: Do dnešného zápasu sme išli s tým, že budeme hrať poctivo dozadu, čo sa nám aj podarilo. Mali sme dobrý nástup, dali sme rýchle góly, vyhrávali sme 2:0. Druhá tretina skončila 2:1. Myslím si, že po celý zápas sme boli lepším tímom. Hrali sme to, čo sme chceli, hrali sme disciplinovane, dali sme pekné góly. Chlapcom gratulujem a ďakujem im za výkon.

Dušan Halahija, MHK 32 Liptovský Mikuláš: Senica hrala dobre, veľmi dobre korčuľovala, boli veľmi silní na puku. My sme v prvej tretine menej korčuľovali, dostali sme prvý gól po našej chybe. Druhý padol po chybe brankára, teda góly padali po našich chybách. V druhej tretine sme dokázali so súperom už udržať krok, začali sme korčuľovať, náš výkon sa zlepšil. Nedokázali sme sa ale presadiť tak, že by sme naše šance využili aj na strelenie gólov. Musím povedať, že sme celý zápas ťahali za kratší koniec. Škoda posledných dvoch gólov, mohli sme zápas dostať trochu do inej polohy ako to bolo.