Prinášame výsledky a komentáre posledného kola súťaží Oblastného futbalového zväzu Senica.

Majstrovstvá oblasti – 30. kolo
Šajdíkové Humence – Oreské 2:1 (0:1)
Góly: P. krč, vach- starych.
Karol Vajda: Hodové na záver sezóny lepšie hostia. Hlavič štefku tesne vedľa. Šancu mal aj vach. Václavek a vach nedali, trestal starych z 25 m. po prestávke domáci pridali. Ked nedal rampáček, v 76. min. krč vyrovnal a o tri min. vach dal na konečný 2:1.

Rybky – Koválov 3:3 (2:0)
Góly: Petrúfka 2, Halabrín – P. Hyža 2, Veselý.
Milan Blažek: Zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom dominovali domáci, a v druhom naopak hostia. Ako prvý otvoril skóre Petrúfka, ku ktorému sa do prestávky pridal aj Halabrín. Po zmene strán hostia lepšou hrou znížili, no presadil sa opäť Petrúfka a domáci tak išli do vedenia 3:1. No hostia dvoma gólmi vyrovnali na konečných 3:3. Zaslúžená deľby bodov.

Hlboké – Sekule 1:1 (0:1)
Góly: Morávek (11) – Andrej Trajlínek (11).

Jozef Macek: Hostia vedomí si dôležitosti tohto zápasu nastúpili s tlakom. Ten im v prvom polčase vyniesol penaltu po faule na Andreja Trajlínka. Sám faulovaný ju premenil. Po zmene strán domáci pritlačili, ale dlho sa nevedeli presadiť. Až v 74. min odpískal rozhodca faul v šestnástke a domáci Morávek penaltu premenil. Zápas priemernej úrovne so spravodlivou deľbou bodov.

Mokrý Háj – Kopčany 6:2 (3:1)
Góly: Pobuda 2 z 11, Kólštrum, Sušienka, Rehák, Vinkrél – Duchoslav, Prachar.
Peter Pobuda: Hostia začali lepšie, keď sa v 6. min. presadil Duchoslav. Domácimi tento gól neotriasol, pokračovali svojou kombinačnou hrou a dookázali výsledok otočiť vo svoj prospech. Ešte do polčasu sa presadil Kolštrum a penaltu premenil Pobuda. Po polčase domáci pridali ďalšie tri góly a zaslúžene vyhrali.

Dubovce – Radimov 1:4 (0:1)
Góly: Sprušanský – Foriška, Hurbánek, Majzún, Junek (11).
Milan Huťťa: Domáci aj keď hrali hodový zápas nevyhrali. Hostia boli vo všetkých aspektoch hry lepší a zaslúžene vyhrali.

Cerová – Stráže 5:3 (2:2)
Góly: Beňa 3, Vanek, Filuš – Polák 2, Bakič.
Ľuboš Pavlík: Dvomi rýchlymi gólmi hostia vyhrávali 1:2, no domáci ešte do prestávky vyrovnali a po zmene strán pridali ďalšie tri góly a rozhodli tak o svojom víťazstve.

Popudinské Močidľany – Jablonica 1:2 (0:0)
Góly: Hološka (11) – Búran, Malík (11).
Marián Kocák: Domáci ešte v 85. min. vyhrávali, no hostia dvoma gólmi v závere rozhodli o svojom víťazstve.

Brodské – Smolinské 4:0 (2:0)
Góly: Hesek 3 (2 z 11), Šebesta.
Michal Šimon: Domáci išli do vedenia už v 6. min., keď penaltu premenil Hesek. Na 2:0 zvyšoval opäť Hesek. V 50. min. sám pred bránou skóroval Šebesta. Na konečných 4:0 uzavrel opäť Hesek, ktorý sa týmto hetrikom rozlúčil s dlhodobou futbalovou kariérou.

1. Oreské 30 19 9 2 79:24 66
2. Mokrý Háj 30 16 8 6 72:40 56
3. Cerová 30 16 6 8 72:46 54
4. Hlboké 30 15 8 7 58:31 53
5. Rybky 30 14 4 12 68:57 46
6. Brodské 30 14 4 12 62:68 46
7. Jablonica 30 13 3 14 54:53 42
8. Radimov 30 12 5 13 49:51 41