Prinášame výsledky predposledného zápasu 5. ligy západ mužov Západoslovenského futbalového zväzu.

Veľké Kostoľany – Moravský Sv. Ján 0:4 (0:3)
Góly: 9. Šúrek, 28. Salay, 30. Emrich, 84. Kudlička.
V. KOSTOĽANY: Kúdela – Pivovarči, Bachňák, Virág, Troják, Pollák, Komadel, Machovič, Grígel, Velšic, Janíček (Mačica, Gula, Modrovič).
M. SV. JÁN: J. Bolf – Chvátal, Vrábel, D. Bolf, Vávra, Kudličks, Chvál, Šimonovič, Šúrek, Emrich. Salay
Domácim na vynovenom ihrisku premiéra nevyšla. Naopak, hostia sa už v úvode stretnutia ujali vedenia gólom Šúreka, aby postupne v 28. a 30. minúte pridali ďalšie dva Salay a Emrich. Domáci prejavili streleckú aktivitu až po polčase, no strely Machoviča a ani Velšica si nenašli miesto v bráne hostí. Tí naopak v 84. minúte Kudličkom upevnili svoje vedenie na 0:4. Domácim tentoraz nebolo súdené nielenže zvíťaziť, ale ani skórovať.

Borský Mikuláš – Radošina 2:0 (0:0)
Góly: 49. Kassay, 77. L. Macek.
B. MIKULÁŠ: Michálek – Ondriska, Kassay, Vaniš, Winkler, M. Vanek, Černý, Tomka, L. Macek, Cintula, Vilček (Malík, Ralbovský).
RADOŠINA: Ma. Rybnikár – Grznár, Mi. Rybnikár, Ďaďan, haklás, Pavlovič, Jančovič, Kuzma, Jankovič, Turčan, Vičan (Krajčír, Kováčik, Plaštiak).
Obidva celky nastúpili v oklieštených zostavách, čomu zodpovedal aj samotný priebeh. Domáci v prvom polčase mali dve príležitosti (Vilček a Černý), hostia ani jednu. Po zmene strán domáci pridali, zatlačili hostí a výsledkom bo vedúci gól v 49. minúte z kopačky Kassaya, ktorý prebral od Winklera peknú prihrávku, prešprintoval obranou hostí a nekompromisne skóroval – 1:0. Vzápätí však po obdobnej akcii ale trafil iba žrď, a tak konečné dvojgólové víťazstvo zaistil v 77. minúte L. Macek. Hostia sa snažili o rýchle útoky, no bez konečného efektu. .

Šaštín – Horné Orešany 3:1 (1:0)
Góly: 45+ a 87. (11m) N. Ožvoldík, 50. J. Herda – 56. Blažo.
ČK: Smolek (H. Orešany).
ŠAŠTÍN: Vach – Šedivý, O. Ožvoldík, N. Ožvoldík, Lang, Tomiš, M. Herda, Tuma, Schlosser, Mihálik, J. Herda.
H. OREŠANY: Smolek – Drozda, Malacký, Blažo, Kondrček, Volner, Bačík, Galgóci, Sloboda, Krupanský, Zvonár (Mesíček, Zachar).
Obidve mužstvá za horúceho počasia predvádzali pekný futbal, hoci sa v prvom polčase hralo skôr v strede s minimom streleckých príležitostí. Domácim sa však podarilo skórovať gólom do šatne N. Ožvoldíka z trestného kopu. Úvod druhého polčasu vyšiel taktiež domácim, keď Herda dokázal pekne skórovať hlavou na 2:0. Hostia však v 56. minúte po peknom protiútoku dokázali Blažom znížiť na 2:1 a čakalo sa na definitívu. Tá prišla až v závere, po faule brankára hosti, ktorý dostal aj červenú kartu domáci N. Ožvoldík z pokutového kopu zvýšil na 3:1.

Hlohovec – Gbely 4:1 (2:1)
Góly: 9. Tvrdý, 20. Majerník, 54. Ďuriš (11m), 60. Šuliman – 21. Žáček
ČK: Kollár (Gbely)
HLOHOVEC: Vaško – Švihla, Polák, Tvrdý, V. Krajčo, Haban, Broš, Svíba, Ďuriš, Blaho, Majerník (Šuliman, Knížat, R. Krajčo)
GBELY: Babirát – Bolebruch, Kollár, Karas, Dvořák, Šedivý, Žáček, Križan, Zajíček, Gál, Cao (Mihal)
Po dlhšej dobe sa domáci mohli opäť tešiť z víťazstva, no i dobrej hry. Hrali s nasadením a peknou kombinačnou hrou dokázali strieľať aj góly, po dva v každom polčase. V tom prvom sa o ne pričinili Tvrdý a Majerník, v druhom po penalte Ďuriš a potom Šuliman. Hostia síce dokázali znižovať Žáčkom na 2:1, no pribrzdilo ich, že hrali od 8. minúty bez vylúčeného Kollára.

Kúty – Krakovany 1:1 (1:0)
Góly: 20. Mihal – 90. Kališ.
KÚTY: Škoda – Hyránek, Ősterreich, Valachovič, M. Smolinský, Šefčík, Mihal, A. Smolinský, Macejka, Kubina, Valla, Pavlák, Kovár, Polák.
KRAKOVANY : Grežo – Tomiš, O. Sedlák, Ondrejka, Ščasnovič, Poláčik, Ďuračka, M. Sedlák, Kališ, T. Balcír, Žilka (M. Balcír, Jurda, Sedlák).
Domácim aj najmä ich brankárovi výborne vyšiel úvod stretnutia, ktorý bol korunovaný v 20. minúte gólom Mihala hlavou po priamom kope. Hoci potom súpera tlačili, ďalšie akcie zostali nevyužité, na veľkú škodu domácich. Druhý polčas už bol iného súdka, vyvrcholil vyrovnávajúcim gólom hosti po ich priamom kope v 90. minúte z kopačka Kališa.

Solčany – Petrova Ves 5:0 (2:0)
Góly: 3., 19. a 53. D. Soboňa, 48. Buday, 90. M. Ambróz (11 m). Rozhodoval Pivovarník, 200 divákov.
SOLČANY: Ambróz – P. Ducký, R. Ondruš (46. Mihálik), M. Sporina, Buday – I. Sporina, Šebo, Krošlák (46. J. Košík), M. Michalík (83. Králik) – Soboňa, Fridrich. PETROVA VES: R. Lánik – Pochylý, Serafín, Chudý, Hrubša (87. Procházka), Morvay (80. Macek), Matula, Rampáček, Krbica, Hlúpik, F. Lánik.
V poslednom domácom zápase V. ligy sa Solčany chceli rozlúčiť s vernými divákmi dobrým výkonom, čo sa im aj podarilo. Už v 3. minúte po chybe brankára hostí Soboňa otvoril skóre – 1:0. V 19. minúte strelou z 20 metrov Soboňa opätovne nachytal hosťujúceho brankára na hruškách – 2:0. Hostia pôsobili kŕčovite a nervózne a v prvom polčase ani neohrozili domáceho brankára. V druhom polčase vyšiel nápor domácich a v už 48. minúte Buday z priameho kopu zvýšil na 3:0, keď obstrelil všetkých, čo mu stáli v ceste. Od tohto momentu diváci mohutne tlieskali a už v 53. minúte dosahuje hetrik Soboňa – 4:0. Hostia hrozili iba sporadicky, domáca obrana však podala vynikajúci výkon. V 90. minúte po ruke hosťujúceho hráča sa kopala penalta, ktorú premenil domáci brankár. Na konci zápasu domáci vytvorili šnúru a symbolicky sa lúčili tak s úspešnou sezónou pre nováčika V. ligy Západ.

Radošovce – Modranka 1:4 (0:2)
Góly: 88. Černek – 9. Nižňan, 30. Jakubička, 58. J. Sekera, 68. Rakický.
RADOŠOVCE: Juračka – Patka, Tokoš, Hlatký, Surový, Mikuš, Mikula, Vacula, Božek, Sloboda, Machlica (Černek, Madák).
MODRANKA: Píš – Rakický, Jakubička, Gažo, R. Sekera, J. Sekera, Boskovič, Jakab, Nižňan, Srdoš, Kvetan (Šuran, Guniš, Blažek).
Domáci sa snažili byť vedúcemu celku tabuľky aspoň ako tak vyrovnaným súperom. To sa im zčasti darilo v prvom polčase, hoci inkasovali v 8. a potom 30. minúte góly z kopačiek Nižňana a Jakubičku. V druhom polčase už ale hostia dominovali, pridali ďalšie dva góly J. Sekerom a Rakickým v 58. a 68. minúte. Domáci predsa len čestným gólom výsledok prikrášlili, bolo to v 88. minúte, strieľal Černek.

Trebatice – Jacovce 4:3 (1:3)
Góly: 53., 79. a 89. Zelenay, 6. Spál (11m) – 14. a 27. Bajzík, 22. Karl.
ČK: Liška (Trebatice).
TREBATICE: D. Jankech – M. Jankech, Kubík, Zelenay, Koprna, Ma. Žilka, Spál, Mi. Žilka, Hornák, Klas, Líška (Palkech, Netsch).
JACOVCE: Čulaga – Surjak, Bukvay, Deset, Karl, Bajzík, M. Švec, Zigo, J. Švec, Tinák, Rusňák (Lukáč).
Domáci sa znova nepresadili, aj keď si v úvode pomohli vedením po pokutovom kope, ktorý premieňal Spál. Inak hrali poväčšinou hostia, ktorí sa presadili aj strelecky a po polčase viedli 1:3. V druhom polčase však domáci otočili vývoj stretnutia a hostia nielenže o vedenie prišli, ale nakoniec po hetriku Zelenaya sa dostali do vedenia 4:3, čo si aj udržali napriek tomu, že v závere ich hráč Liška dostal po dvoch žltých červenú kartu.