V Dubnici nad Váhom sa 15.-16.6. uskutočnili Majstrovstvá SR v atletike dorostu. Veľkého úspechu dosiahol Ondrej Marenčík víťazstvom v behu na 800 m.

V cieli 800-ky bol o 2 sec rýchlejší ako druhý v poradí. Výborný finiš na posledných 200 m nezachytil žiadny z bežcov. Víťazný čas Ondreja v ciely bol 1:58,55 min os. rekord a prví raz zabehol pod 2 min. Cenné umiestnenie medzi vrhačskou špičkou Slovenska zaznamenal Samuel Gorta.2 razy 6. miesto v kladive a disku 36,44 m a 7. miesto v guli 13,06 m. Roman Máchal sa umiestnil na 5. mieste vo výške 184 cm. Šťastie neprialo Matúšovi Kollárovi, keď iba 0,09 sec ho delilo od postupu do finále v behu na 100 m. V protivetre 1,8 m zabehol za 12,15 sec. Výborný výkon zabehol Viliam Vávra (hosťuje za AŠK Skalica) v behu na 800 m časom 2:12,70 min sa umiestnil na 10. mieste. Viliam je iba 13-ročný a má predpoklady behať ešte rýchlejšie ako Ondrej Marenčík. Tréneri atlétov Holíča sú p. Roučka a p. Chanečka. AK ďakuje atlétom za svedomitý prístup k tréningu. Na Majstrostvá SR dorostu AK finančne prispel Trnavský samosprávny kraj.

Simona

Regionálne športové hry detí v Myjave
Atléti AK Junior Holíč štartujúci za ZŠ Školská ul. sa 6.6. zúčastnili regionálnych hier detí v atletike na Myjave.Deti tu štartovali podľa ročníkov. 6. trieda 2. miesta Mária Sušienková 50 m 7,5 sec a 7. trieda Simona Ludašová 7,3 sec .220m: 8. trieda 1. Dominika Štefaničová 32,0 sec, 2. Nikola Jarošová 32,1 sec .Diaľka: 6. trieda 1. Mária Sušienková 395 cm, 8. trieda 2. Dominika Štefanovičová 456 cm os. rek
Štafeta 4×55 m dievčat 1. ZŠ Školská ul. 32,6 sec .Diaľka: 6. trieda 1. Noel Bluska 430 cm, 220 m: 6. trieda 3. miesto Noel Bluska 35,4 sec, 7. trieda 3. Juraj Paták 32,5 sec.
Na Reg.šport.hrách mohlo za ZŠ štartovať maximálne 8 atlétov. Atléti ZŠ Školská ul. získala celkovo 10 medailí. Medzi športovcov zavítal minister školstva SR Dušan Čaplovič a poradca predsedu Vlády pre šport Dušan Gális,ktorí ocenili športové výkony a súťaživosť detí základných skôl.