Zostrih zápasu v článku! Vo veľkom dusne mal Trenčín podľa očakávania územnú prevahu, bol dominantnejší na lopte. Domáci kazili veľa prihrávok a v ich hre bolo dosť nepresností.

Góly: 54. Jirásek, 60. Piroska, 63. Jaroslav Diviš – 84. T. Malec
ŽK: 76. Jaroslav Diviš – 39. Rundič
Rozhodovali: Mastiš – Slyško, Poláček
Počet divákov: 2561

Oba tímy sa dostali do niekoľkých šancí, ale ani jedna sa neujala. V 11. min po výbornej prihrávke Holúbeka zakončoval z dobrej pozície William, zle však trafil loptu a našiel len pripraveného Šullu. O sedem minút neskôr senický gólman vyrazil Štefánikovu tvrdú strelu z 20 m. Na druhej strane pekne vysunul Piroska za obranu Kalabišku, tomu chýbal ku skórovaniu jeden krok. V 27. min kopal priamy kop hosťujúci Rundič, k lopte sa dostal vo vnútri šestnástky Malec, no jeho prízemnú strelu domáci brankár zneškodnil. V 45. min sa ešte obe mužstvá dostali do zakončenia. Mondekovu ľavačku kryl Šulla, na druhej strane z brejku bol vo výbornej pozícií Kalabiška, no našiel iba pripraveného Volešáka.

piroska_trencin-senica-futbal-corgon-liga-fksenica-eu

Záhoráci mali výborný vstup do druhého polčasu, smerom dopredu boli oveľa aktívnejší ako v prvom dejstve a za 18 minút rozhodli o osude stretnutia. V 54. min otvoril skóre po prihrávke Zemana prízemnou strelou k ľavej žrdi Jirásek – 1:0. O malú chvíľu takmer Diviš využil hrubú chybu Mazáňa. Z ďalšieho gólu sa Seničania radovali v 60. min. Po rozohratí priameho kopu Brabec priťukol loptu Kalabiškovi, ten ju sklepol Piroskovi, ktorý z voleja prekonal Volešáka po druhý raz. Domáci boli na koni a v 63. min bol rozdiel už trojgólový. Na pekný center Zemana najvyššie vyskočil Diviš a hlavičkou zvýšil už na 3:0. O vývoji stretnutia bolo rozhodnuté a zápas sa iba dohrával. Štefánikovu strelu Šulla vyškriabal na rohový kop. Čestný úspech Trenčanov zaznamenal v 84. min Malec, ktorý dostal peknú prihrávku od Štefánika a zoči-voči Šullovi nezaváhal. Posledných desať minút sa v Senici zdvihol silný vietor a hráči mali problém s loptou, ktorá neočakávane menila smer.

Ľuboš Nosický (tréner AS Trenčín): “V zápase sme chceli bodovať. Žiaľ, nepodarilo sa nám to. V prvom polčase sme kontrolovali hru, vytvorili sme si gólové príležitosti, no neboli sme efektívni. V druhom dejstve sa opakoval scenár zo štvrtkového zápasu. Dostali sme gól, následne hneď druhý. To rozhodlo o dnešnom výsledku. Snaha bola, hráči v nahustenom programe odviedli dobrú prácu. Musíme sa však vyvarovať straty koncentrácie a zbytočným chybám.”

Eduard Pagáč (tréner FK Senica): “Prvý polčas ovládal Trenčín jednoznačne hru. Kazili sme jednoduché lopty. Súper sa po našich chybách dostával viac do hry. Po zmene strán sme trocha pozmenili rozostavenie na ihrisku. Boli sme mimoriadne efektívni. Vypracovali sme si 5 šancí a dali sme 3 góly. Som rád, že sme takto ťažký zápas zvládli. Tretíkrát sme doma vyhrali. Som rád, že chalani odovzdali na ihrisku maximum a že takto ťažký zápas zvládli.”