logo_zsfz_futbalVideo v článku! Prinášame výsledky 5.ligy západ Západoslovenského futbalového zväzu.

5. liga západ – 3. kolo 2013
Moravský Sv. Ján – Šaštín 5:0 (2:0)
Góly: Šimončič 2, Salay 2, Šúrek 1.
Peter Mračna: Naši nenechali nič na náhodu a tak už 12. minúte Filip Salay skóroval. Potom po peknej akcii Dominika Bolfa pekne zakončil Marek Emrich. Hostia ma prekvapili odovzdanou hrou, takto bez bojovnosti som ich ešte hrať nevidel. Verím že ich chvíle ešte prídu. V druhej polke spečatil naše víťazstvo dvomi gólmi Erik Šimonovič a jeden pridal Filip Salay. Od 80. minúty sme hrali len desiati, Tomáš Bolf má ešte zdravotné problémy, na hosťovanie sme pustili Hladíka, Modroviča, Lorenca, Šúrka , Hricu, Šimka  z rôznych príčin nehrá Juriga, Kovár, Mračna, Vrablec, Denis Bolf, zranený je Dominik Lorenc, Jožko Stupavský, problémy s kolenom má aj Jaro Bolf, ktorý asistuje trénerovi. Na rozhodcovskom súde je od februára napadnuté hosťovanie Kaderu v Plaveckom Štvrtku. Verím že súd hosťovanie Kaderu zruší.
M. SV. JÁN: Krajčír – Vidovič, Vrábel, Chvátal, Vávra, Kudlička, Chval. Šimonovič, Bolf, Emrich, Salay (Nemec, Mach).
ŠAŠTÍN: Vach – Šedivý, Tuma, A. Mošať, Lang, Scvhlosser, Bartal, Pžvoldík, Slovák, Cvečka, Bulka (J. Mošať, Somolány).

Mokrý Háj -Hlohovec 1:1 (0:0)
Góly: 80. Ševčík – 75. I. Chalány
Hostia sa v prvom polčase predviedli na ihrisku nováčika rýchlym kombinačným futbalom, domácich síce tlačili, no strelecky sa neprejavili.

Trebatice – Veľké Kostoľany 2:1 (2:0)
Góly: 29. Sněžička, 45. Klas – 90+ Janíček.

Borský Mikuláš – Petrova Ves 3:1 (3:1)
Góly: 14. vlastný, 20. J. Burian, 43. Vaniš (11m) – 19. Božek
Domáci boli od začiatku stretnutia iniciatívnejší, keď hostia si dokonca v 14. minúte pod tlakom strelili vlastný gól. Neubehlo však veľa a hostia dali v 19. minúte po centrovanej lopte Božekom k tyči vyrovnávajúci gól. V 20. minúte však z rozohratia prevzal loptu J. Burian a samostatne zvýšil na 2:1. Do polčasu eštepo ruke hostí z pokutového kopu upravoval na 3:1 Vaniš. V druhom polčase sa hostia napriek snahe do vážnejšej situácie nedostali, domáci zasa tri razy nepremenili a tak stretnutie skončilo polčasovým výsledkom 3:1

Gbely – Zvončín 1:2 (1:1)
Góly: 33. Karas 11m) – 10. Chabreček, 78. Dlhý.
Domáci mali od začiatku prevahu, no neplodnú, a tak sa vedenia ujali hostia v 10. minúte Chrabrečkom. V 12. minúte dostal červenú kartu Ševčík po faule na prenikajúceho Knapa. V 33. minúte došlo k podobnej situácii, ale v pokutovom území hostí a nariadený pokutový kop premenil Karas. V ďalšom priebehu dominovala na ihrisku nervozita a hoci domáci mali viac z hry, prišla chyby v obrane a hostia sa ujali vedenia na 1:2.

Oreské – Horné Orešany 4:0 (3:0)
Góly: 11. a 35. Kliment, 35. Starych, 85.Rampáček.
Domáci začali svoj prvý zápas piatej ligy vo veľkom štýle a už v úvode nepremenili dve šance. V nastúpenom trende však nepoľavili a postupne sa gólmi Klimenta a Starycha prejavili aj strelecky. V druhom polčase, keď už hostia hrali skôr na brejky, pridali záverečný gól v 85. minúte Rampáčkom. Ojedinelé príležitosti hostí vychytal domáci brankár Bernát.

Radošina – Krakovany 2:1 (1:1)

Jacovce – Boleráz 1:7 (0:2)