Výsledky, komentáre a tabuľka 5. liga západ Západoslovenského futbalového zväzu – 6. kolo. Máte video alebo foto z futbalu? Zašlite nám ho na info@zahori.sk.

futbal-lopta-futbalnet

Moravský Sv. Ján – Borský Mikuláš 3:1 (2:1)
Domáci začali tlakom, a už v 5. minúte viedli Gólo D. Bolfa 1:0 po narážačke s Emrichom a F. Salayom. V 40. minúte po rýchlej domácej akcii obrana hostí faulovala a nariadenú penaltu premenil Emrich, bolo 2:0. V úplnom závere prvého polčasu ale prišli dve chyby domácich a tú druhú trestal R. Maca gólom, ktorým znížil na 2:1. Druhý polčas síce lepšie začali hostia, ale domáci znova pritlačili, aby po rýchlej kontre v 90. minúte Salay upravil na 3:1 pre domácich. Hostia reklamovali ofsajd a tak sa úplný záver dohral v zbytočnej nervozite.
Góly: 5. D. Bolf , 40. (11m) Eisner, 90.+ Salay – 45+ R. Maca
M. SV. JÁN: Krajčír – Vávra, Šimonovič, Chvátal, Kudlička, Vrábel, Salay, D. Bolf, Emrich, Hajdin, Chvál
B. MIKULÁŠ: Bednár – Ondriska, Kassay, Vaniš, Burian, Maca, Černý, Ralbovský, Macek, Vanek, Cintula

Zvončín – Oreské 1:2 (0:1)
Sobotňajší úvodný zápas kola skončil nakoniec prekvapujúco pre domácich bez bodu. Prvý polčas ich duelu bol síce vyrovnaný, no domáci sa nedokázali výraznejšie presadiť a nakoniec to boli hostia, ktorý pred odchodom do kabín v 45. minúte A. Ferykom z priameho kopu sa dostali do vedenia. Druhý polčas domáci odohrali viac menej na polovici hostí, no tri zahodené šance stav nezmenili. Bol to v 62. minúte Semanko, ktorý nakoniec aspoň vyrovnal. Domáci potom stavili všetko na jednu kartu, no hra vabank im nevyšla. Neustrážili striedajúceho Klimenta, ktorý v 82. minúte dal na 1:2 pre Oreské, čo nakoniec rozhodlo.
Góly: 62. Semanko – 45. D. Feryk, 82. Kliment.
ZVONČÍN: Ševčík – R. Klenkovič, Vandák, Kopčan, Ružička, Jankovič, Poláček, M. Klenkovič, Dlhý, Sládeček, Semanko (Stacho, Magdolen, Bílik).
ORESKÉ: Bernát – D. Feryk. A. Baláž, Kralovič, Šedivý, Hrebíček, Starych, Hlatký, Štefko, A. Feryk, M. Baláž (Kliment, Mokuš, Hrbatý).

Hlohovec – Gbely 2:0 (0:0)
Domáci konečne nastúpili v kompletnej zostave, keď viacerí hráči si vyliečili zranenia, resp. odsedeli tresty. Hlohovčania predviedli plnohodnotný výkon a boli po celé stretnutie jednoznačne lepším celkom. Hýrili aktivitou, vytvárali si šance, ktoré však v prvom polčase aj „statočne zahadzovali“. Druhému polčasu pomohlo prestriedanie, s ním prišli aj góly. Najprv v 54. minúte premieňal šancu Vavruš, potom v 72. minúte pridal svoj gól aj Biháry a tak ako hráči, aj diváci odchádzali spokojní.
Góly: 54. Vavruš, 72. Biháry.
HLOHOVEC: Zachar – Švihla, Kováč, Tvrdý, Vavruš, R. Krajčo, Svíba, Vyskoč, I. Chalány, Blaho, Biháry (Ďuriš, V. Krajčo, Š. Chalány).
GBELY: Kling – Bolebruch, D. Karas, Rosa, Mackure, Žáček, Šúrek, Eisner, Dvořák, Zajíček, Knap (M. Karas, Kratochvíl, Jurka).

Šaštín – Boleráz 2:2 (1:1)
V bojovnom stretnutí sa hostia predstavili na Záhorí ako vyspelý futbalový celok. Domáci sa síce dostali už v 5. minúte do vedenia gólom Slováka po individuálnej akcii, no hostia potom v priebehu prvého polčase v 30. minúte a potom v druhom polčase v 64. minúte sa dvomi gólmi Srnca dostali do vedenia 1:2. Domáci sa však nevzdávali, na ihrisku sa síce objavila aj nervozita, a v úplnom závere striedajúcim Bartalom vyrovnali na 2:2 a so súperom si podelili body.
Góly: 5. Slovák, 91. Bartal – 30. a 64. Srnec.
ČK: Daniš (Boleráz).
ŠAŠTÍN: Vach – Šedivý, Tuma, Tomiš, Lang, A. Mošať, Obuch, Bulka, Slovák, Cvečka, J. Mošať (Schlosser, Morávek, Bartal).
BOLERÁZ: Svitek – Mackovčin, Daniš, Zajíček, Humel, Daniš, Lehocký, Blaško, Dolinaj, Srnec, Kita (Dráb, Sivák).

Krakovany – Horné Orešany 2:1 (1:0)
Na krakovanské hody podali domáci zlepšený výkon a už v 14. minúte po úniku Hornáka , ktorý strelou povedľa brankára otvoril skóre, viedli 1:0. V ďalšom priebehu sa hral priemerný futbal, síce so šancami domácich, keď Hornák v úniku už iba nahrával, aby v následnej šanci bombou iba trafil brankára hostí. Po obrátke nebol dôsledný Bokor, Hornákovu strelu z otočky súperovi hráči vykopli z bránkovej čiary a po úniku Hornáka zachraňoval Ostrihoň. Prišla 76. minúta, kedy sa už domáci rýchlik Hornák nemýlil a z úniku zvýšil na 2:0. V závere sa prebudili aj hostia a výsledkom ich aktivity bol gól Mesíčka v 90. minúte, ktorý šikovne vystihol prihrávku Koyša na korigovanie výsledku – 2:1.
Góly: 14. a 76. Hornák – 90. Mesíček.
KRAKOVANY: Grežo – Strecký, Bokor, Ondrejka, Gvinský, Koyš, Ďuračka, I. Balcír, Kališ, T. Balcír, Hornák (Pavlovič, Kubran, P. Sedlák).
H. OREŠANY: Ostrihoň – Malacký, Beňovič, Ryšavý, Drozda, Kondrček, Malý, Krchnár, Volner, Rachmann, Zvonár Bačík, Blažo, Mesíček).

Petrova Ves – Jacovce 3:4 (1:2)
Domácim sa hodový zápas nevydaril. Podali síce snaživý výkon, keď v 17. minúte viedli Matulovým gólom 1:0, no potom pritlačili hostia, najprv v 39. minúte M. Švec vyrovnal na 1:1, vzápätí v 40. minúte dostal hostí do vedenia 1:2 J. Švec, po prestávka zvyšoval v 48. minúte Bukvay a skóre hostí zavŕšil v 69. minúte Rybanský a bolo 1:4. Domáci sa však ani za tohto nepriaznivého stavu nevzdali a ešte v 69. minúte znížili Hlúpikom na 2:4 a v 70. minúte gólom z pokutového kopu Vanek upravil na 3:4. Na viac už ale domáci nemali.
Góly: 17. Matula ml., 69. Hlúpik, 70. (11m) Vanek – 39. M. Švec, 40. J. Švec, 48. Bukvay, 69. Rybanský
ČK: 28. Píšťanský (Jacovce)
P. VES: R. Lánik – Vanek, Krbica, Matula st., F. Lánik, Hlúpik, Chudý. Matula ml., Žifčák, Serafín, Scenner. (Buček, Morvay, M. Pochylý)
JACOVCE: Píšťanský – Krajčík, Bukvay, Zigo, Herda, Bajzík, Okša, M. Švec, P. Švec, Kaman, J. Švec (Rybanský, Gál)

Veľké Kostoľany – Radošina 1:0 (0:0)
Domáci síce začali stretnutie šancami Trojáka, Janíčka a ďalších, no gól z domácich kopačiek nepadol. Hra v druhom polčase zostala čiastočne nervóznejšia, najmä keď v 82. minúte sa hostia dožadovali pokutového kopu, zabudli sa sústrediť na hru a z protiútoku hneď v 83. minúte Kadlíček skóroval a rozhodol stretnutie pre domáce Kostoľany.
Gól: 83. Kadlíček.
ČK: D. Jankovič (Radošina, po 2 žk).
V. KOSTOĽANY: Kúdela – Mačica, Bachňák, Troják, Piovarči, Virág, Balón, Troják, Janíček, Velšic, Kadlíček (Kinči, Šeliga, Bula).
RADOŠINA: Rybnikár – M. Piršel, Varga, Grznár, Ďaďan, Jančovič, Vičan, D. Jankovič, Turčan, J. Piršel, Pavlovič (J. Jankovič, Horváth, Halás).

Mokrý Háj – Trebatice 0:3 (0:1)
Líder si prišiel pre výhru, no tá sa rodila neľahko, napriek tomu, že v 11. minúte po chybe domácej obrany skóroval Klas – 0:1. Domáci hru následne vyrovnali, nastrelili dokonca brvno, inak sa hralo zväčša medzi šestnástkami. Ani druhý polčas vývoj stretnutia veľmi nemenil a k zlomu prišlo až v 70. minúte. Vtedy domáci Šefčík vo vyloženej šanci prestrelil, prišla 80. minúta a Směřička po rýchlej kontre zvýšil na 0:2, aby potom do otvorenej obrany domácich v 90. minúte po samostatnej akcii od polovice ihriska s prehľadom stanovil konečný výsledok stretnutia na, pre domácich krutých 0:3.
Góly: 80. a 90. Směřička, 11. Klas.
M. HÁJ: Dohnálek – Szantai, Karas, Šefčík, Ambrús, Púdelka, Kolštrom, Kaprálik, Sloboda, Pobuda, Čermák (Vinkler, Rapant, Sušienka).
TREBATICE: Valovič – Zemko, Vlado, Kapusta, Herceg, Směřička, Klas, Zelenay, Líška, Bratský, Modrovič (Šimor, Jankech, Halás).