VIDEO v článku! Kompletné výsledky, komentáre a tabuľka futbalových súťaží mužov Západoslovenského a Oblastného futbalového zväzu Senica – 9. kolo. Máte video alebo foto z futbalu? Zašlite nám ho na info@zahori.sk.

5.liga západ
Jacovce – Moravský Svätý Ján 10:1 (6:0)
Góly: 6. a 17. Gál, 14., 29., 38. a 68. J. Švec, 37. a 51. Kaman, 87. P. Švec (11 m), 89. Bajzík – 80. Szalay
Domáci mali po celý zápas miernu prevahu. Čo smerovalo na hosťujúcu bránku, to v nej aj skončilo. Na rohy domáci vyhrali len 6:4 a aj v držaní lopty bola hra vyrovnaná. Hostia vystrelili na domácu bránu iba raz a tiež hneď skórovali. Domáci zaslúžene vyhrali.

Borský Mikuláš – Šaštín 3:2 (0:0)
Góly: 79. Maca, 98. Ondriska, 90+ Vaniš – 48. Ožvoldík, 56. Cvečka, ČK: Morávek (Šaštín)
Derby stretnutie začali súperi obojstranne ofenzívne, aktívnejší o čosi boli domáci, no strely Lipára v 7. a Malíka v 45. minúte šli nad, hostia nestíhali zakončiť svoje rýchle brejky presnou strelou. Druhý polčas bol v úvode úspešný pre hostí. Tí sa v 48. minúte ujali vedenia gólom Ožvoldíka po priamom kope, v 57. minúte pridali Cvečkom druhý gól. Domáci sa nevzdali zo zvýšeným úsilím vrhli sily do útoku, pomohlo im vylúčenie šaštínskeho Morávka a v 79. minúte po samostatnej akcii Maca znížil na 1:2 a potom sa hralo už len na polovici hostí. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól Ondrisku v 89. minúte a a víťazný v 90.+ minúte po kope z rohu, ktorého strelec bol Vaniš.

Gbely – Trebatice 0:0
Oreské – Hlohovec 4:0 (1:0)
Góly: 53., 84. a 89. Rampáček, 45. Kratochvíl.
Radošina – Mokrý Háj 2:0 (0:0)
Góly: 57. a 87. T. Turčan (oba z 11 m), ČK: 62. Dohnálek (Mokrý Háj) po druhej ŽK
Boleráz – Petrova Ves 7:1 (3:0)
Góly: 18. a 86. Humel, 37. a 83. Srnec, 12. Mackovčín, 73. M. Daniš, 84. Zajíček – 52. Hlúpik.
Krakovany – Zvončín 1:1 (0:1)
Horné Orešany – Veľké Kostoľany 2:1 (1:0)

Góly: Húšťava 3, Kadera 2 – Chodúr (11), Daniel
O zápase rozhodol prvý polčas, v ktorom domáci dokázali streliť tri góly a neinkasovať. Hostia domácim cestu za víťazstvom uľahčili, keď nastúpili v desiatich. V druhom polčase domáci poľavili, hostia dokázali streliť dva góly, ale taký istý počet strelili aj domáci a tak sa stav stretnutia zastavil na výsledku 5:2. R Lapoš, Škrinár. (Andrej Trajlínek)

Cerová – Rybky 1:1 (0:0)
Góly: vlastný (Stašek) – Halabrín
Vyrovnaný zápas na konci so zaslúženou remízou.

Smolinské – Kopčany 4:1 (2:0)
Góly: Gál 2, Krčka, Masár – Daniel
Jednoznačné stretnutie pre domácich.

Koválov – Brodské 2:0 (1:0)
Góly: Kuba, Matuský (11)
Hostia boli futbalovejší, no domáci sa presadili, keď sa prezentovali peknou strelou.

Radošovce – Š. Humence 3:1 (0:1)
Góly: Sloboda 2, Mikula – Búzek
Jednoznačná záležitosť domácich.

Pop. Močidľany – Kúty 0:0
mocidlany-kuty-futbal-muzi

Domáci nastúpili už v treťom zápase po sebe bez štyroch hráčov základnej zostavy.

Radimov – Stráže 0:0
Súboj mužstiev zo špice tabuľky pred 400 divákmi priniesol veľa, len nie góly.

Vrádište – Hlboké 1:3 (0:3)
Góly: Polach – Pitorák 2, Hečko
Vyrovnaný zápas, v ktorom domáci svoje šance zahadzovali a naopak hostia tie svoje využívali.

1. Stráže 9 6 3 0 34:10 21
2. Radimov 9 6 3 0 31:8 21
3. Smolinské 9 6 2 1 17:7 20
4. Kúty 9 5 2 2 16:13 17
5. Cerová 9 5 2 2 18:19 17
6. Rybky 9 4 2 3 28:23 14
7. Brodské 9 4 2 3 18:17 14
8. Radošovce 9 3 3 3 20:22 12