Ondrej Marenčík majster Slovenska v behu na 400 m. Majstrom SR veteránov vo vrhu guľou sa stal Rudolf Roučka.

Marencik-majster-SR-juniorov-na-400m

Ondrej Marenčík majster Slovenska
V Košiciach sa na konci júna uskutočnili majstrovstvá SR juniorov v atletike. Vynikajúci výkon tu predviedol Ondrej Marenčík v behu na 400 m. Na pretek nenastupoval ako favorit (bol tohtoročná dvojka), ale jeho perfektná pripravenosť a bežecká forma v praví okamžik mu bola odmenou ziskom zlatej medaile. 100 m pred cieľom bol ešte na 3. mieste so stratou vyše 1 m, ale v cieli zvíťazil o 1 m a navyše časom 49,72 sec – osobný rekord. Čas pod 50 sec je snom každého šprintéra. Ako majster Slovenska sa nominoval na medzištátne stretnutie (5 družstiev) v Slovinsku. Ondrej si vyskúšal aj beh na 1500 m (prvý raz) a bola z toho bronzová medaila časom 4:16,15.

roucka-master-sr-N_Zamky

Tri medaile z majstrovstiev SR veteránov
V Nových Zámkoch sa 5. júla uskutočnili majstrovstvá Slovenska veteránov (kat. od 35 rokov). Atletiku Holíča reprezentovali Miroslava Mrázová a Rudolf Roučka. Najcenejšiu zlatú medailu získal vo vrhu guľou Rudolf Roučka výkonom 10,73 m. Dve medaile striebornú za beh na 1500 m a bronzovú za skok ďaleký získala Miroslava Mrázová. Atléti AK junior Holíč v tomto roku už získali 9 medailí z majstrostiev SR. AK ďakuje sponzorom MsÚ Holíč,OZ Kvarteto Skalica,INA Skalica,Protherm Production,Vaillant Group s.r.o za finančné dary ,že sa atléti môžu zúčastňovat týchto vrcholných pretekov.