hc_dukla_senica

HC Dukla Senica – HC Steelers Kapfenberg 4:3sn (2:1, 1:1, 0:1, 1:0)
Góly: 8. Kalináč (Jurák, Šúrek), 18. Šúrek (Mrázik, Kalináč), 36. Šúrek (Jurák, Kalináč), 60. Surovka – 4. Pirman (P.Winzig, D.Winzig), 32. Titze (Natter), 60. Pirman
Zostavy: HC Dukla Senica: Peksa (Porubský) – Kubica, Janík, Fančovič, Szalva, Rehuš, Loydl, Reissmuller, Mrázik, Zahumenský – Kalináč, Jurák, Lantoš, Penák, Kluka, Mikolášek, Vereš, Surovka, Šúrek, Glemba, Kovaľ
HC Steelers Kapfenberg: Sabol (Bauer) – Loibneger, Stuhlinger A., Orsagh, Jachym, Polata – Schiechel, Winzig D., Trost, Winzig P., Stuhlinger P., Schoneklener, Pirman, Titze, Hložek, Natter

Od úvodu boli lepším tímom domáci hráči, ale do vedenia sa podarilo dostať rakúskemu celku v 4. minúte, keď blafákom oklamal senického gólmana Peksu Pirman a otvoril skóre zápasu. O necelé 4 minúty však bolo vyrovnané, keď zmätky v obrane hostí dokázal využiť Kalináč a dopravil puk do odkrytej bránky hostí. Seničania dokázali skóre zápasu otočiť vo svoj prospech zásluhou Šúrka, ktorý v 18. minúte vystrelil z medzikružia a prekonal Sabola v bránke hostí. Po prvej tretine teda Senica viedla 2:1.

Druhú tretinu začali lepšie domáci, ktorí sa však sami pripravovali o šance, naopak, dvomi vylúčeniami v rade dali možnosť súperovi, aby vyrovnal skóre. Hostia však ani jednu z presiloviek nedokázali využiť, Senica svoje vedenie ubránila. V polovici druhej tretiny prišlo na oboch stranách k zmene na brankárskom poste. Na strane HC Kapfenberg vystriedal Sabola Bauer, na strane HC Senica prenechal Peksa svoje miesto Porubskému. Avšak druhému domácemu gólmanovi čisté konto dlho nevydržalo, pretože v 32. minúte aj so šťastím vyrovnal na 2:2 Titze. Dukla však opäť odskočila na rozdiel jedného gólu, keď v 36. minúte vybojoval pri mantineli puk Jurák, prihral medzi kruhy na nikým nepokrytého &Scar on;úrka a ten svojim druhým gólom v zápase vrátil vedenie na stranu domácich.

V tretej tretine padol jeden gól, a to na strane hostí, ktorí záverečnú pol minútu skúšali hru bez brankára, ktorá im napokon aj vyšla. 10 sekúnd pred koncom tretiny prekonal Porubského Pirman a vyrovnal tak na 3:3. Namiesto predĺženia prišli na rad doplnkové samostatné nájazdy, v ktorých sme mohli vidieť niekoľko pekných gólov a víťazstvo domáceho tímu, o ktorom rozhodol v 5. sérii Surovka, domáci teda porazili rakúsky Kapfenberg 4:3.