Alžbeta Ovečková Slavonski Brod Chorvátsko 2015
Alžbeta Ovečková Slavonski Brod Chorvátsko 2015, Foto: R.B.

Ovečkovej zlato z Chorvátska
Alžbeta Ovečková (2.DAN) je slovenskou jednotkou v kategórii kata ženy U21 (do 21 rokov). Svoju pozíciu však ešte potrebovala potvrdiť na poslednom z nominačných turnajov, na ktorý vycestoval slovenský reprezentačný výber do Chorvátska. 22.Memoijalni Karate Cup v Slavonskom Brode patril rodáčke z mestečka Šaštín – Stráže. Odchovankyňa MUDr. Martina Čulena (8.DAN) tu potvrdila, že jediná miestenka na Majstrovstvá sveta do indonézskej Jakarty patrí jej. Na ceste ku zlatu porazila Alžbeta v prvom kole 5:0 Aminu Tahirovič z Bosny a Hercegoviny a v semifinálovom kole deklasovala výsledkom 5:0 domácu chorvátsku reprezentantku Mirnu Cindrič. Z druhej strany vyraďovacieho pavúka sa do finále prebojovala Ovečkovej najväčšia reprezentačná súperka – Denisa Peško z CMK Banská Bystrica. Peškovej sa nikdy nepodarilo Ovečkovú poraziť a ani teraz Alžbeta neponechala nič na náhodu a v čisto slovenskom finále porazila Peškovú 4:1. Tým definitívne potvrdila, že miestenka na Majstrovstvá sveta patrí do jej rúk.

Konečné poradie:
1. Alžbeta Ovečková SVK
2. Denisa Peško SVK
3. Amina Tahirovič Bosna a Hercegovina
3. Matea Cikoja Chorvátsko

Nominovaný reprezentanti absolvujú ešte v dňoch 30. 10. – 1. 11. reprezentačné sústredenie v Moštenici pri Banskej Bystrici a už 8. novembra odlietajú do hlavného mesta Indonézie – Jakarty.

Zlato Martina Kopáča z Pohára SNP
Na Pohár SNP do Banskej Bystrice vycestovali zástupcovia senického Hanko Kai Karate Klubu 18. októbra. Najlepšie si počínal v kategórii kadetov (14-15 rokov) Martin Kopáč (1.kyu). Kopáč vyradil v prvom kole Lukáša Kvašného z CVČ Dúha Humenné výsledkom 2:1, v druhom kole porazil 3:0 Daniela Šubu z KK UMB Banská Bystrica. Do finále sa z druhej strany vyraďovacieho pavúka prebojoval Radoslav Čorba z TJ Metropol Košice, ale i toho Martin Kopáč porazil 3:0 a z Banskej Bystrice si zaslúžene odvážal zlato.

Adela Sadloňová bronzová
Adela Sadloňová (2.kyu) odvádza na tréningoch vysoké nasadenie, ktoré sa odzrkadlilo aj na turnaji v Banskej Bystrici. Sadloňová mala v rozlosovaní prvé kolo voľné. Hoci v druhom kole narazila na budúcu víťazku – Simonu Pištovú zo Slovšportu Trnava, s ktorou prehrala 3:0, nezložila zbrane. V repasáži v súboji o tretie miesto zabojovala a výsledkom 2:1 porazila Ninu Hanesovú z CMK Banská Bystrica a zaslúžene si vystúpila na stupne víťazov a odviezla si bronzovú medailu

1. Simona Pištová Slovšport Trnava
2. Vanda Vaňová ŠŠK Prievidza
3. Adela Sadloňová Hanko Kai Senica
3. Simona Púčiková KK Trstená

V nasledujúcom období čaká na karatistov zo Senického klubu okrem turnajov aj sústredenie v Pršticiach u Brna, všetkým budeme držať palce, aby skvele reprezentovali svoj klub a hlavne budeme držať palce Alžbete Ovečkovej na Majstrovstvách sveta, ktoré sa usporiadavajú len každé 2 roky.