V sobotu 11. júna sa bežal zo Senice do Šaštína-Stráží už 28. ročník Záhoráckeho maratónu, ktorého súčasťou bol aj 13. ročník Záhoráckeho polmaratónu.

S číslom 287 Tomáš Palkovič

Na maratónsku trať vybehlo 74 bežcov. Zvíťazil Ukrajinec Viktor Starodubcev, behajúci za Demolex Bardejov, ktorý zabehol čas 2:34:42 hod. Kategóriu žien vyhrala Anna Szekeres z Maďarska za 3:19:19 hod.

Najrýchlejší čas pretekára zo Záhoria zabehol Roman Rosina z družstva AŠK Grafobal Skalica v čase 3:04:26 hod., ktorým sa v kategórii nad 40 rokov umiestnil na 3. mieste. Medzi ženami Záhorie svoje zastúpenie nemalo.

Cenu primátora mesta Senica pre najrýchlejšieho Seničana získal Stanislav Nemček zo Záhoráckeho Friškého týmu Senica. Jeho čas bol 3:11:29 hod. a vo svojej kategórii nad 40 rokov ním obsadil 5. miesto.

Absolútnym víťazom polmaratónu (153 pretekárov) sa stal Dušan Tomčal z Lipova (ČR). Vyše 21 km trať zabehol za 1:15:07 hod. a pred druhým Drotovánom z Bratislavy, víťazom hlavnej kategórie, mal náskok takmer dvoch minút. Najrýchlejším Záhorákom sa stal Tomáš Palkovič z AK Junior Holíč, ktorého čas 1:23:31 hod stačil na 5. miesto. Druhý v kategórii nad 50 rokov dobehol Dušan Brezovský z Gbelov.

V kategórii žien vyhrala Bratislavčanka Komárňánska za 1:27:04 hod. tretia v absolútnom poradí dobehla a víťazkou svojej kategórie nad 35 rokov sa stala Erika Farkašová z AŠK Grafobal Skalica v čase 1:35:01 hod. Tretia v tejto kategórii skončila Zíšková z Jablonice.

VOR

.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…