V Banskej Bystrici sa konali majstrovstvá Slovenska dospelých v atlétike, kde sa predstavilo aj niekoľko športovcov zo Záhoria, ktorí si vybojovali štyri cenné kovy.

atletika_martin_koch
Martin Koch

Jakub Valachovič a Boris Pribil získali zlatú medailu. Prvý obhájil svoje minuloročné prvenstvo na najdlhšej prekážkovej trati, keď 3000 metrov zvládol za 9:26.45 minúty. Pribil, vekom ešte junior, vyhral beh na 400 metrov v čase 49.06 sekundy.

Záhorácke rádio 2024 01

Striebornú medailu pridal trojskokan Martin Koch pokusom dlhým 15.25 metra. Jedinú medailu medzi ženami vybojovala Alexandra Štuková, ktorá 400 metrovú trať zvládla za 56:26 sekundy.

Všetci štyria sú odchovanci Atletického klubu AC Malacky, no v jeho drese vybojoval medailu iba Pribil, ostatní už v iných dresoch kam prestúpili, prípadne sú na hosťovaní (Valachovič).