V Nových Zámkoch sa v sobotu 14. augusta konalo 10. podujatie atletického seriálu Grand Prix Slovensko s názvom Štít mesta Nové Zámky 2010.

V Nových Zámkoch pretekali len dvaja pretekári AC Malacky. Jakub Valachovič sa pokúsil prekonať štyri roky starý osobný rekord v behu na 3 kilometre cez prekážky, ktorý má hodnotu 9:41, 83 min. Po prvom rýchlom kilometri však Malačan výrazne spomalil a napokon dobehol v slabom čase 9:53, 63 min: „Bolo cítiť, že mám kondičný deficit. Nabudúce si musím viac rozvrhnúť sily.“ Táto disciplína patrí v posledných rokoch medzi najmenej kvalitné bežecké súťaže.

Celé štartové pole tvorili len traja pretekári, Valachovič dobehol druhý. „Momentálne sa viac zameriavam na trénovanie druhých ľudí. Ja osobne robím atletiku len popri iných aktivitách a som vyložený atletický amatér,“ podotýkal. Spokojný nebol ani dorastenec Martin Koch, ktorý v trojskoku skočil len 13, 39 m a skončil tretí medzi mužmi. „Momentálne naplno trénujeme, nepripravujeme sa špeciálne na preteky,“ po súťaži vravel Koch, ktorý sa trojskoku začal venovať po príchode k ukrajinskému trénerovi Alexandrovi Beskrovnému. Predtým trénoval šprintérske disciplíny, najmä beh na 400 metrov. Ako žiak utvoril slovenský žiacky rekord v behu na 300 metrov.