Po troch víťazstvách v rade na nulu chceli Záhoráci pokračovať na víťaznej vlne, no už v druhej minúte dal Breznaník vedúci gól hostí a tento bol napokon víťazný.

Ani táto hlavička Miloša Kratochvíla si cestu do siete nenašla. Foto: Facebook FK Senica

Podbrezová, druhé mužstvo tabuľky, bola lepšia a mohla pridať aj ďalší gól, no Viazanko ani Breznaník Šullu neprekonali. Dve nádejné situácie domácich nevyužil Kratochvíl. Najskôr netrafil bránu po samostatnej akcii a v nadstavenom čase po centri Březinu hlavou minul bránu nereagujúceho Kuciaka.
Takmer celý druhý polčas hostia preležali na trávniku. Záhoráci mali problém so zakončením. Dve strely do priestoru brány z kopačiek Ebwelleho a Pillára by neohrozili ani dorastenca a jediná „poriadna“ strela Pirula opäť nešla medzi žrde.Po hodine hry mali aj šťastie, keď Breznaník trafil žrď. Napriek štyrom viacminútovým ošetrovaniam a viacerým striedaniam slabý rozhodca Sedlák nastavil len tri minúty. Za podobné výkony by sa mužstvám mali body skôr odpočítavať ako pripočítavať. Podbrezová sa týmto víťazstvom vyhupla do čela tabuľky.

Pálfyovci Knihy.Zahori

Senica – Podbrezová 0:1 (0:1)
Gól: 2. Breznaník
Pred 1645 divákmi rozhodoval Sedlák. ŽK 4:3 (Pillár, Březina, Šulla, Kratochvíl – Kochan, Viazanko, Šafranko).
Senica: Šulla – Gončar (29. Turyna) , Březina, Pillár, Delgado – Blažek (37. Quaye) – Kratochvíl, Pirulo – Kosorin, Mráz (83. Astray), Ebwelle, tréner M. Mentel.

Miroslav Mentel, tréner Senice Hrali sme proti dobre organizovanému súperovi, ktorému sa ťažko dáva gól. Chceli sme dať rýchly gól a nie ho dostať. Hrali sme dosť nervózne. Druhý polčas bol z našej strany lepší, no vo finálnej fáze nám chýbala kvalita.”

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…