Skalica vyhrala v Martine. Holíč prehral v Bořciciach. V 5. lige sa zrodili vysoké výhry mužstiev zo Záhoria. Prinášame výsledky Západoslovenského futbalového zväzu.

futbal-mfk-skalica

2. liga Západ
V 2. lige Západ Záhoráci v posledných troch kolách remizovali a dovtedajšie prvé miesto museli prenechať Šamorínu. Štvorbodovú stratu teraz znížili, keďže ich súper „iba“ remizoval v Novom Meste a Záhoráci prelomili remízovú sériu víťazstvom v Martine. Rozhodli o tom tromi gólmi už v prvom polčase. Ich víťazstvo mohlo byť aj vyššie, no z množstva šancí po prestávke už ani jednu nevyužili.

7. kolo
Martin – Skalica 0:3 (0:3)
Góly: 25. O. Neoveský, 30. Ľ. Ulrich (11), 38. P. Lipták.
Pred 521 divákmi rozh. Straka. ŽK 1:0.
Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Majerník, Hlavatovič, Lipták, Ulrich (83. Vrábel), Neoveský, Mizerák, Milunović (71. Jakubek), Človečko, Hruška (80. Slaný), tréner Jozef Kostelník.

4. liga Severozápad
Ani v 5. kole sa Holíčania víťazstva nedočkali, no ich šanca vo vlani ešte druholigových Borčiciach bola minimálna. Napriek tomu favorita dlho trápili a do samého záveru siahali po bode.

5. kolo
Borčice – Holíč 2:1 (0:0)
Góly: 74. Novák (11), 90. Barčík – 75. M. Španka
Pred 100 divákmi rozh. Poruban. ŽK 2:3.
Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavik (61. Nečas), Milota, Privrel, Dubec (90. Serafín), Vach, Uher (65. Mihálik), Španka, T. Slovík, Milota, tréner Vladimír Včelka.
Holíčania na ihrisku vysokého favorita dlho držali nádej na zisk aspoň jedného bodu, no aj o ten prišli v nadstavenom čase. Domáci mali síce hernú prevahu, no strelecky sa dlho nemohli presadiť vďaka výborne hrajúcej obrane hostí v čele s brankárom Petrom Ravasom. Skóre sa menilo až v 74. minúte, keď pokutový kop premenil bývalý ligista Košíc, Žiliny a reprezentant Ján Novák – 1:0. No už o minútu bolo vyrovnané, keď sa presadil Špánka – 1:1. Tento nádejný výsledok držali Záhoráci až do samého záveru, kedy v nadsatvenom čase bol autorom víťazného gólu ďalší bývalý ligista Žiliny Miroslav Barčík – 2:1. Podobný husársky kúsok ako po prvom góle sa už Holíčanom nepodaril.

5. liga Západ
V 3. kole 5. ligy sa zrodili vysoké výhry mužstiev zo Záhoria. Oreské po víťazstve 8:0 pred týždňom v Mor. Sv. Jáne vyhralo rovnakým výsledkom aj doma s Križovanmi, keď v ich strede vynikal štvorgólový Lukáš Pavlačka. Mokrý Háj vyhral o tri góly s Orešanmi, keď pod päť strelených gólov sa podpísalo päť strelcov. Stražania doma nastrieľali štyri góly Krakovanom a Gbely ešte o jeden viac MoravskémuSv. Jánu, ktorý v posledných dvoch zápasoch až trinásťkrát inkasoval a je o skóre posledný.

Oreské – Križovany 8:0 (3:0)
Góly: 18., 55., 69. a 77. L. Pavlačka, 20. a 58. M. Černek, 43. a 81. A. Baláž.
Pred 100 divákmi rozhodoval Kukan ŽK 0:0.
Oreské: P. Štefka – D. Ferik (61. Mikúš), A. Baláž, Kralovič, Jarábek, Starych, Šefčík, Pavlačka (81. M. Bederka), Černek, Guoth (76. J. Bederka), Buchta, tréner Dušan Ferik.

Stráže – Krakovany 4:0 (1:0)
Góly: 39. M. Hrubša, 63. vlastný (Ondrejka), 73. M. Šustek, 84. A. Cintula (11)
Pred 250 divákmi rozh. Markech. ŽK 0:2.
Spartak: P. Hladký ml. – Hrubša, Matuský, A. Šefčík, Celláry, Šustek, Šúrek, Brunner, M. Danihel (46. Bakič), E. Pollák (77. A. Cintula), T. Polák, tréner P. Weiss.

Gbely – Mor. Sv. Ján 5:0 (3:0)
Góly: 19. T. Kratochvíl, 21., 40. a 76. D. Nemec, 77. P. Zajíček.
Pred 120 divákmi rozh. Smaženka. ŽK 0:0.
Gbely: Rafaja – Šefčík, D. Karas, Bolebruch, Dvořák, Kratochvíl, D. Lukáč (46. M. Karas), Zajíček, D. Nemec, Žáček (76. L. Daniel), Mihálik (59. Jurka), tréner Michal Fedoraš.
Mor. Sv. Ján: Stupavský – Mach, Vrábel, A. Šimonovič, Chvátal, Dominik Bolf, Benkovič, Vidovič, Mračna, Džurný (44. Palkovič), F. Chvál, tréner Jozef Kovaľ.

Mokrý Háj – H. Orešany 5:2 (3:1)
Góly: 9. F. Kaprálik, 23. F. Paták, 25. J. Peška, 68. J. Pobuda, 81. R. Valúch – 16. Mekký, 56. Planieta. ŽK: Šváb, M. Valúch, Paták, Rampáček,
Pred 150 divákmi rozh. Kubica. ŽK 4:3..
Mokrý Háj: Juračka – Šváb, Kaprálik, M. Valúch, Chrenka, Paták (89. T. Sloboda), R. Valúch, L. Šipold (70. Rapant), J. Pobuda, Peška (80. Kubík), tréner František Kaprálik.