V rýchlom slede odohrali prvoligoví hokejisti dve hracie kolá. Skalica najskôr cestovala do Detvy a potom privítala doma Považskú Bystricu.

hokej_hk_skalica

V Detve nezvládla druhú tretinu, v ktorej skalickí brankári Košút a P. Romančík inkasovali až päťkrát. Domáci zápas s Pov. Bystricou bol vyrovnaný až do samého záveru, kedy Skalica dala pri power play hostí rozhodujúci gól.
4. kolo
Detva – HK Skalica 6:2 (1:1, 5:1, 0:0)
Góly: Fekiač, Škvaridlo, Hrušík, Gašpar, Jakubík, Říha – Šúry, Kotzman.
Skalica od 3. min. vyhrávala gólom Šúryho, no po katastrofálnej hre v strednej časti zápasu napokon vysoko prehrala nielen túto tretinu, ale aj celý zápas.

Spiš. N. Ves – Topoľčany 3:0
Michalovce – Prešov 6:1
Pov. Bystrica – Martin B hrajú 14.10.
voľno – Trnava.

5. kolo
HK Skalica – Pov. Bystrica 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Góly: Vaškovič, Mikéska, Kellerstein – Záborský.
Po bezgólovej prvej tretine sa hostia ujali v 32. min. vedenia, no už o dve minúty Vaškovič vyrovnal a v závere tretiny dostal domácich do vedenia Mikéska. Toto vedenie poistil v poslednej minúte strelou do prázdnej brány Kellerstein.

10. SR 20 2 0 0 0 2 2:10 0

Skalica v stredu 21.9. privíta o 17 hod. doma Prešov, a v piatok o 17 hod. mladú reprezentáciu SR 20.

2. liga
1. kolo
HK Levice – HK 91 Senica 6:1 (1:1, 3:0, 2:0)
Góly: Sucharda, Záhorský, Schwarz, Hronec, Bránik, Bališ – Filip Planka.
Pred 200 divákmi rozh. Bachúrik. Vylúčení 3:6 na 2 min., Záviš (SE) 10 min. OT.
Senica: Línek – Štefka, Volek, Krč, Záviš, Zahumenský, Fian, Štefanka, Paračka – Krumpál, Pavlík, Daniel – Vereš, Szalva, Planka – Kollár, Čagan, Krutý – Bartúnek, Jamárik, Jozefák.
Novovytvorené mužstvo Záhorákov sa ujalo na začiatku 11. Minúty vedenia gólom Filipa Plánku, no to bolo z ich strany všetko. V 18. minúte domáci vyrovnali a v 23. minúte vylúčenie Fiana potrestal Záhorský na strelenie vedúceho gólu Levíc – 2:1. Odvtedy skórovali už len domáci a počet gólov v sieti Záhorákov sa zastavil na čísle šesť.