Cez víkend sa hralo kompletné 9. kolo futbalovej Fortuna ligy. FK Senica sa predstavil na trávniku MŠK Žilina a domov sa vrátili s prázdnymi rukami, keď o všetky štyri góly domácich sa postaral bývalý hráč FK Senica Filip Hlohovský, ktorý dva góly dal a dva vypracoval. Na jeden prihral ďalší bývalý senický hráč Róbert Mazáň.

MŠK Žilina – FK Senica 4:2 (1:1)
Góly: 11. a 60. Škvarka, 73. a 83. Hlohovský – 41. Mráz, 71. Pirulo (11).
Pred 1886 divákmi rozhodovali Pavlík – Ferenc, Súkeníková.
ŽK 1:4 (81. Pečovský – 83. Kopičár, 54. Březina, 72. Blažek, 74. Delgado).
ČK 1:1 (70. Králik – 42. Kopičár).
Žilina: Volešák – Mabouka, Králik, Vavro, Mazáň – Špalek (87. Vallo), Diaz, Pečovský, Škvarka (79. Škvarka), Hlohovský (90. Káčer) – Otubanjo, tréner Marek Gula.
Senica: Šulla – Gonchar, Březina, Pillár, Delgado – Weriton, Pirulo, Kopičár, Ebwelle (54. Blažek) – Astray (30. Mráz), Turyna (79. Quaye), tréner Miroslav Mentel.

Domáci začali náporom a už v 1. minúte Šulla zneškodnil nebezpečnú hlavičku Otubanja. Na druhej strane mal šancu o štyri minúty Ebwelle, ale aj s jeho strelou si poradil Volešák. Prvýkrát sa menilo skóre v 11. Minúte, kedy Hlohovského prihrávku poslal do siete Škvarka – 1:0. Keď z ďalších možností neskórovali Otubanjo a Škvarka, prišla 35. minúta a po prihrávke Ebwelleho striedajúci Mráz prekonal Volešáka – 1:1. Bodové plány Záhorákov však narušila ČK Kopičára, pričom druhá ŽK bola veľmi prísna.
Početnú prevahu po prestávke využila Žilina v 60. minúte po akcii dvoch bývakých hráčov Senice Hohovský – Mazáň, ktorú zakončil opäť Škvarka – 2:1. V 71. minúte ponúkol domáci Králik Záhorákom šancu, keď fauloval Weritona, videl ČK a z penalty vyrovnal Pirulo na 2:2. Radosť hostí však trvala iba dve minúty. Blažek zastavil nedovolene Hlohovského a sám faulovaný z trestného kopu prekonal Šullu – 3:2. Bol to zápas Hlohovského, ktorý akoby sa chcel na bývalých spoluhráčov vytiahnuť a v 83. minúte po peknom sóle uzavrel na konečných 4:2. Znížiť mohol ešte Pirulo, no s jeho hlavičkou si Volešák poradil.