Zápasom Veľké Ludince (3. liga) – FK Senica (Fortuna liga) sa ukončilo takmer na mesiac rozťahané 3. kolo Slovnaft Cupu a práve v ňom sa zrodilo najväčšie prekvapenie tohto ročníka, keď Senica sa lúčila s pohárovou súťažou ako prvé mužstvo z najvyššej súťaže.

futbal_as_trencin_fk_senica_titulka
Ilustračné foto

Zo Záhorákov už v prvom kole vypadli Lozorno a Závod, v druhom ich premožitelia Malacky a Veľké Leváre a v tomto 3. kole sa s pohárom okrem Senice rozlúčil aj Rohožník. V hre ostala tak už iba Skalica, ktorá zvládla zápas na ihrisku druholigového lídra v Šamoríne.

Veľké Ludince – FK Senica 1:1 (1:0) , pok. kopy 5:3
Góly: 12. Kosák – 61. Mráz.
Pred 800 divákmi rozhodoval Trenčanský. ŽK 3:1.
Senica: Plach – Delgado, Pillár, Březina, Ducár, Kopičár (60. Červeňák), Mráz, Astray (30. Blažek), Quaye, Turyna, Jedinák.

Veľké Ludince vyhrali v 2. kole v Nových Zámkoch v súboji treťoligistov 1:0 gólom Adama Kosáka a bol to on, kto dal vedúci gól aj proti Senici. Gól prinútil hostí zvýšiť úsilie, no vyrovnať sa im podarilo až po hodine hry Mrázom. V závere mali paradoxne viac príležitostí, no zápas napokon prišiel do penaltového rozstrelu. V ňom už v prvej sérii zaváhal Březina a keďže domáci premenili všetkých päť, postúpili do 4. kola oni. Senica opustila súťaž akoprvé mužstvo z najvyššej súťaže.

Šamorín – MFK Skalica 0:2 (0:2)
Góly: 6. a 41. M. Milunovič.
Pred 250 divákmi rozhodoval Horváth. ŽK 0:1.
Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Majerník, Hlavatovič, Lipták, Ulrich (87. Slaný), Jakubek (62. Šebesta), Neoveský (79. Vrábel), Mizerák, Milunovič, Človečko.

Skalica si na ihrisku lídra Natrénovala, ako „chutí víťazstvo“ u silného mužstva, veď o týždeň si obidve mužstvá zopakuje vzájomný súboj v Šamoríne aj v 2. lige. V tomto pohárovom mali Skaličania vo svojom strede dvojgólového Milunoviča, ktorý skóroval v každom polčase a poslav svoje mužstvo do zápasu s ???.

Brvnište – Rohožník 1:1 (1:0), pok. kopy 4:2
Góly: 44. M. Hároník – 58. A. Pelikán
Pred 500 divákmi rozhodoval Bezák. ŽK 2:2.
Rohožník: Adamovič -Troják (61. Marko Lörinczi), Filípek, Benca, Pelikán (83. Kadera), Vaniš, Števík (46. Ambra), Zajíc, Michal Lörinczi, Uhrinec, Horváth.

Záhoráci nezvládli záver polčasu, keď tesne pred odchodom do kabín inkasovali a hoci po prestávke Pelikán vyrovnal, viac gólov už nepadlo a po penaltovom rozstrele sa so súťažou napokon museli rozlúčiť.

Veľký Šariš – Myjava 0:6 (0:2)
Góly: 20.a 50. Sabler, 27.a 76. Holiš, 47. Sládek, 89. Bilovský.
Pred 980 divákmi rozhodoval Leško. ŽK 0:0.
Myjava: Koníček – Pavlík, Černáček, Mehremić (65. Brigant), Sabler, Kóňa (46. Pekár), Holiš, Duga, Šmehyl (46. Bilovský), Sládek, Kukoľ.