Po voľnom dni privítali Skaličania doma v zápase 8. kola Topoľčany.

hokej_hk_skalica

Očakával sa vyrovnaný zápas, no Záhoráci boli mimoriadne efektávni a súpera poslali domov s prehrou o päť gólov.

8.kolo
Skalica – Topoľčany 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Góly: 6. Kellerstein, 8. Brodek, 10. Vereš, 31. Dvonč, 42. M. Romančík, 59. A. Kotzman – 5. Šimun

Pred 692 divákmi rozhodovali Krist – Drblík, Makúch.
Vylúčení 4:5 na 2 min. Brodek (SK) 10 min. OT + DKZ
Presilovky 2:1, oslabenia 1:0.
Skalica: P. Romančík – Horváth, Škápik, Vaškovič, R. Vereš, Kellerstein – Drahorád, Grman, Dvonč, M. Romančík, Hluch – Pavešic, Mikéska, Šúry, Brodek, P. Kotzman – Bureš, Kukliš, Janáč, Ivičič, A. Kotzman, tréner Peter Oremus.

Topoľčany začali aktívnejšie a už v 5. min. pri vylúčení Brodek využil presilovku Šimun – 0:1. Našťastie pre domácich už po minúte vyrovnal Kellerstein – 1:1. Gól domácich povzbudil a v priebehu štyroch minút pridali ďalšie dva zásluhou Brodeka a Vereša – 3:1. V druhej tretine pridali domáci štvrtý gól Dvončom a vyhrávali už 4:1 aj zásluhou Patrika Romančíka, ktorý v domácej bráne predviedol niekoľko skvelých zákrokov. Jeho brat Michal Romančík pridal po necelých dvoch minútach piaty gól domácich dokoncavo vlastnom oslabení a definitívne zlomil odpor súpera. Definitívnu podobu výsledku na 6:1 dal v 59. min. z presilovky Alexander Kotzman.

Pov. Bystrica – Trnava 2:4
Michalovce – Spiš. N. Ves 8:4
Martin B – Detva 0:3
voľno – Prešov

Skaličania namiesto cesty do Martina privítali svojho súpera na domácom ľade, keď po vzájomnej dohode sa hral v Skalici zápas 18. kola.

Napriek tomu, že boli miernym favoritom, napokon extraligovej rezerve podľahli 1:3, keď rozhodujúci gól dali hostia do opustenej domácej brány pri power play.

18.kolo
Skalica – Martin B 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Góly: 31. Brodek – 29. Šmondrk, 44. a 60. Varga
Pred 584 divákmi rozhodovali Krist – J. Šefčík, Junek.
Vylúčení na 2:4 na 2 min.
Presilovky a oslabenia 0:0.
Skalica: Košút – Horváth, Škápik, Vaškovič, R. Vereš, Kellerstein – Drahorád, Grman, Dvonč, Mi. Romančík, Hluch – Pavešic, Mikéska, Šúry, Brodek, P. Kotzman – Hílek, Kukliš, Janáč, Ivičič, A. Kotzman, tréner Peter Oremus.

Skalica chcela nadviazať na víťazstvo s Topoľčanmi, no tentoraz vyšla bodovo naprázdno. Góly začali padať až v polovici stretnutia, keď najskôr sa ujali vedenia hostia gólom Šmondrka, no po dvoch minútach vyrovnal Brodek – 1:1. Gól domácich povzbudil, no strelecky sa im nedarilo. Navyše v 44 . min. Košúta prekonal Varga a hostia opäť viedli – 1:2. Svoje vedenie držali hostia až do samého záveru a keď domáci začali hrať bez brankára, zobral im nádej gólom do prázdnej brány Varga – 1:3.

10. SR 20 5 2 0 0 3 9:17 6

Skalica v tomto týždni odohrá dva zápasy, v stredu 5.10. hrá v Spiš. N. Vsi a piatok 7.10. privíta o 17 hod. doma Trnavu.

Pálfyovci Knihy.Zahori
 2.liga
V treťom kole 2. ligy sa hokejisti Senice druhýkrát po sebe predstavili svojim faúšikom. Trúfali si na plný zisk bodov, keďže hostia prišli iba s desiatimi korčulujúcimi hráčmi, no napriek tomu všetky body brali oni.

Pôvodne sa malo hrať v Púchove, no po vzájomnej dohode sa hralo v Senici stretnutie 12. kola.

12.kolo
HK 91 Senica – Púchov 3:4 (1:2, 1:0, 1:2)
Góly: 4. Daniel, 35. Dolinajec, 50. Szalva. – 3. a 43. Panáček, 11. Hulák, 46. Zemko
Pred 288 divákmi rozhodovali Adamec – J. Šefčík, Purgat.
Vylúčen: 2:7 na 2 min.
Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
Senica: Línek – Štefka, Jamárik, Záviš, Zahumenský, Parakhonka, Štefanka, Fian – Krumpál, Pavlík, Daniel, M. Vereš, Szalva, Planka, Kollár, Kajba, Krutý, Strýček, Konečný, Dolinajec.

Po úvodnej šanci Krutého sa prekvapujúco ujali vedenia hostia Panáčkom, no o mimútu už bolo vyrovnané, keď prihrávku Krumpála zúžitkoval Daniel – 1:1. Domáci boli aktívnejší, no nevyužili viaceré dobré príležitosti, za čo ich vytrestal v 11. min. Hulák – 1:2. Ani ďalšie štyri možnosti domácich strelcov k úspechu neviedli, vyrovnať sa im podarilo až v druhej tretine gólom Dolinajca – 2:2. Ani v tretej tretine sa nič nezmenilo, šance mali domáci, no góly dávali hostia, keď za šesť minút záverečnej tretiny bolo už 2:4. V 50. min. ešte Šimon Szalva znížil na 3:4, no viac gólov už Záhoráci nedali, keď im nevyšla ani záverečná power play.