Po 10. kole 2. ligy Západ strácala Skalica na lídra zo Šamorína 5 bodov. V nasledujúcom kole vyhrala práve na ihrisku lídra a druhú časť súťaže začala výhrou vo Svätom Jure.

A keďže Šamorín prehral druhý zápas v rade na domácom trávniku, Záhoráci sa vrátili do čela tabuľky. Sériou troch víťazstiev v rade dáva Skalica zabudnúť na tú predchádzajúcu, v ktorej zo šiestich zápasov vyhrala iba jeden zápas (v Martine 0:3).

12. kolo
Svätý Jur – Skalica 0:3 (0:1)
Góly: 21. D. Šebesta, 60. R. Človečko, 81. L. Hlavatovič
Pred 256 divákmi rozhodovali Kozák – Bobko, Vitko.
ŽK 1:1 (81. Šufliarský – 37. Hlavatovič)
Skalica: Čikoš Pavličko – Švrček, Hlavatovič, Majerník, Lipták, Szöcs, Šebesta (83. Jakubek), Mizerák, Milunović (87. Vrábel), Človečko, Ulrich (80. Hruška), tréner Jozef Kostelník.
Skalica bola favoritom a papierové predpoklady začala potvrdzovať od začiatku zápasu. Ako prvý sa presadil v poslednom čase produktívny Daniel Šebesta (dal aj dva gólyv Šamoríne), ktorý v 21. minúte dostal hostí do vedenia – 0:1.  Aj v ďalšom priebehu sa hralo pod taktovkou hostí, no ďalšie góly prišli až po prestávke. Po viacerých nevyužitých príležitostiach sa v 60. minúte sa presadil Radoslav Človečko a konečnú podobu skóre na 0:3 stanovil v 81. minúte Lukáš Hlavatovič.

4. liga Severozápad
Vo 4. lige SZ privítala Iskra Holíč doma Hlohovec a najmä zásluhou dvojgólového Tomáša Slovíka získala tri body.
Zápas bol zaujímavý najmä z hľadiska trénerského súboja bývalých spoluhráčov ligovej Plastiky Nitra, domáceho Vladimíra Včelku a hosťujúceho Jaroslava Dekýša.

12.kolo
Iskra Holíč – Slovan Hlohovec 2:1 (1:1)
Góly: 10. (11) a 55. T. Slovík – 17. E. Ivanič.
Pred 140 divákmi rozhodoval Božík.
ŽK a ČK 0:0.
Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavik, M. Nečas, Privrel, Dubec, Uher, Španka (89. D. Slovík), Mihálik (79. D. Nečas), T. Slovík, Milota, tréner Vladimír Včelka.
Vedenia sa ujali domáci už v 10. minúte, kedy Tomáš Slovík premenil nariadený pokutový kop – 1:0. Netrvalo však dlho a hosťujúci Ivanič v 17. minúte vyrovnal na 1:1. Desať minút stačilo Tomášovi Slovíkovi aj po prestávke, aby dostal domácich opäť do vedenia – 2:1. Na tento gól hostia už nedokázali odpovedať a tak si domáci zaslúžene pripísali do tabuľky tri body.

5.liga Západ
V 8. kole 5. ligy Západ vycestovali štyri mužstvá zo Záhoria na ihriská súperov a iba Mokrý Háj hral doma.
Najťažšiu úlohu mali Gbely, ktoré hrali vo Zvončíne a víťazstvom sa vyšvihli do čela tabuľky. Výrazne im k tomu pomohlo Oreské, ktoré remizovalo u lídra vo Veľkých Kostoľanoch 2:2 a práve strata dvoch bodov pomohla Gbelom k ich predbehnutiu. Derby v Mokrom Háji rozhodli pre seba Stražania v samom závere a Jáňania vysoko prehrali v Trebaticiach.

Výsledky 8. kola
Mokrý Háj – Sp. Stráže 0:1 (0:0)
Gól: 88. Miro Šúrek.
Pred 100 div. rozh. Prelec. ŽK 0:1.
Mokrý Háj: Kotvas – Chrenka,  Valúch, Kaprálik, Ambrús, Mucha, Sloboda (46. ), Pobuda, Šipold (83.), Peška, Kubík (78. ).
Stráže: Hladký – Matuský, Celláry (46. Danihel), Hrubša, L. Letko, Šefčík, I. Letko, T. Polák, Šúrek, Šustek, E. Pollák (72.Cintula).
Záhorácke derby bolo vyrovnané a všetko naznačovalo v remízový rezultát, no v 88. minúte rozhodol o troch bodoch pre hostí Mirek Šúrek.

Zvončín – Gbely 1:4 (0:1)
Góly: 79. Brečka – 45. a 66. Žáček, 51. Nemec, 62. Kratochvíl
Pred 150 div. rozh. Drábik. ŽK 3:1
ČK 2:0 (54. Smolek, 86. Klenkovič)
Gbely: Herda – Uhrinec, Bolebruch (88. M. Karas), D. Karas, Dvořák, Žáček, Lukáč, Zajíček, Kratochvíl, Nemec, Mihálik (70. Jurka).

futbal_gbely
Súboj druhého s tretím o čelo tabuľky zvládli lepšie Záhoráci. Domáci mali síce zo začiatku zopár šancí a nedali ani penaltu, ktorú v 37. minúte nepremenil Dolinaj. Záver prvého a vstup do druhého polčasu vyšiel Nafte nad očakávanie. Gólom do šatne získal vedenie hosťom Michal Žáček a v 51. minúte zvýšil Dominik Nemec na 0:2. O chvíľu videl domáci brankár Smolek ČK, čím uľahčil hosťom cestu za tromi bodmi. Ďalšie dva góly pridali Tomáš Kratochvíl a Michal Žáček, domáci už len v závere korigovali Brečkom.

Veľké Kostoľany – Oreské 2:2 (1:1)
Góly: 37. Chudý, 61. Šuliman – 17. a 79. Tom Jarábek
Pred 200 div. rozh. Debnár. ŽK 2:3
Oreské: Bernát – D. Ferik, A. Baláž, Kralovič, Jarábek, Starych, Šefčík, Pavlačka, Černek, Guoth, Buchta.
Oreské lídra prvýkrát zaskočilo v 17. minúte, kedy ho dostal do vedenia Tomáš Jarábek. Domáci dokázali vyrovnať Chudým ešte v prvom polčase a po prestávke sa aj Šulimanom ujali vedenia. Orešania sa však nevzdávali a v 79. minúte to bol opäť Tomáš Jarábek,ktorý zabezpečil deľbu bodov.

Trebatice – Mor. Sv. Ján 4:1 (2:0)
Góly: 38. Klasovitý, 41. a 82. Klas, 65. Zelenay – 51. O. Nemec (11)
Pred 50 divákmi rozh. Sklenár.
ŽK 2:1
Mor. Sv. Ján: Stupavský – Mach, Chvátal, Dominik Bolf (74. Knotek), Palkovič, Denis Bolf, O. Nemec, Chvál, Mračna, Benkovič, Hladík. Domáci boli favoritom, no hostia držali s nimi krok až do záveru polčasu, kedy v priebehu troch minút dvakrát inkasovali. Chvíľu po prestávke dal Ondrej Nemec z penalty kontaktný gól, no to bolo z ich strany všetko a Stupavský potom ešte dvakrát inkasoval.