V 13. kole 2. ligy Západ nečakane zaváhala Skalica na ihrisku Dolnej Ždane. Svoje vedúce postavenie si síce udržala, no až päť mužstiev delí od seba iba jediný bod.

futbal_mfk_skalica

Dolná Ždaňa – MFK Skalica 1:0 (0:0)
Gól: 63.  L. Pelegríni
Pred 500 divákmi rozhodoval Vlčej.
ŽK 4:1 (Majerník).
Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček (83. Vrablec), Majerník, Szöcs, Mizerák – Milunovič, Lipták, Hlavatovič, Hruška – Šebesta – Jakubek (71. Neoveský), tréner Jozef Kostelník.

Naposledy na ihrisku súpera vyhrala Skalica u vtedajšieho lídra v Šamoríne a tak sa očakávalo jej víťazstvo aj v Žiari nad Hronom na ihrisku Dolnej Ždane. Skalica mala podľa očakávania celozápasovú prevahu, ktorá sa často menila na drvivý tlak, no jej strelcom nebolo súdené dať gól. V bráne domácich stál vynikajúci Lukáš Urminský a obranu dirigoval hráč Senice Marek Pittner, ktorý je tam na hosťovaní. Z množstva šancí až trikrát trafili hráči Skalice konštrukciu domácej brány.V 30. min. sa zatriasla žrď po hlavičke Liptáka, ten istý hráč trafil v 74. minúte krásnou strelou spojnicu a v 82. minúte žrď aj Majerník. Preto bol pre nich šok, keď v 63. minúte zahrávali domáci trestný kop z 20 metrov a Lukáš Pelegríní, bývalý hráč Spartaka Myjava, z jedinej strely medzi tri žrde Čikoš-Pavlička rozhodol o výhre domácich – 1:0. Aspoň bod nepriniesol Záhorákom ani záverečný drvivý tlak.

4. liga Severozápad
Vo 4. lige SZ vycestovala Iskra Holíč do Častkoviec a vrátila sa s prázdnymi rukami.

Naopak, príjemne prekvapilo myjavské B – čko, ktoré lídrovi z Borčíc pripravilo prvú prehru v ročníku.

Výsledky 11.kola
Častkovce – Iskra Holíč 2:0 (1:0)
Góly: 14. a 73. M. Madro
Pred 100 divákmi rozhodoval Mokoš.
ŽK 2:2 (Blažek, Uher).
Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavik, M. Nečas, T. Milota, Privrel, Dubec (79. S. Milota), Uher, Španka, Mihálik (79. D. Slovík), T. Slovík, tréner Vladimír Včelka.

Častkovce sú silné a patria k popredným mužstvám súťaže. Aj preto boli favoritmi tohto zápasu,čo aj potvrdili. Ich vedúci gól dal už v 14. minúte Madro – 1:0. Aj v ďalšom priebehu mali viac z hry, no Záhoráci držali nádejný výsledok až do 73. minúty, kedy opäť Madro dal gólovú poistku domácich – 2:0.

5.liga Západ
V 5. lige Západ zažili v nedeľu dopoludnia nepríjemné prekvapenie futbalisti i fanúšikovia Spartaka Stráže.
Stražania po minulotýždňovom víťazstve v Mokrom Háji nečakane prehrali doma s Dráhovcami, predposledným mužstvom tabuľky. Líder tabuľky Nafta Gbely sa doma natrápil s Kostoľanmi napriek tomu, že hostia hrali celý zápas iba desiati. V Záhoráckom derby nečakane zakoplo doma Oreské s Mokrým Hájom. Podľa hesla – derby nemá favorita.

Nehralo sa v  Moravskom Svätom Jáne, zápas so Zvončínom odložili na 5. novembra.

Výsledky 9. kola
Spartak Stráže – Drahovce 0:2 (0:2)

Góly: 26. Michálek, 37. Marušic.
Pred 200 divákmi R Gašparíková. ŽK 4:1 (Matuský, Šefčík, Šustek, T. Polák).
Spartak: Hladký ml. – Matuský, Hrubša, L. Letko, Šefčík, I. Letko, Šúrek (79. Cintula), Šustek, E. Pollák (46. Danihel), T. Polák, Celláry, tréner Patrik Weiss.

Pred týždňom vyhrali stražania v Mokrom Háji a tak v domácom zápase so súperom zo spodku tabuľky boli vysokým favoritom. Svojim výkonom však fanúšikov poriadne sklamali. Hral sa obojstranne sotva priemerny futbal s mnohými nepresnosťami. Hostí naštartoval doslova exportný gól, keď v 26. min. sa po odrazenej lopte odhodlal k strele takmer z 30 metrov Michálek a tá skončila v pravom vinkli Hladkého brány – 0:1. Vyrovnať mohol Celláry, no jeho hlavička z malého vápna bola slabá a skončila v rukách hosťujúceho brankára. V 37. Minúteudreli hostia po druhýkrát, keď po rohovom kope dorazil zo skrumáže loptu zblízka do siete Marušic – 0:2. Po prestávke sa hralo takmer stále na polovici hostí, no gól domácim strelcom súdené dať nebolo a tak si hostia odviezli zo Záhoria „zlaté“ tri body.

Oreské – Mokrý Háj 2:3 (1:2)
Góly: 17. Guoth, 86. Pavlačka – 9. Mucha, 25. Peška, 67. Kaprálik
Pred 150 divákmi R Murín.
ŽK 1:2 (Buchta – Chrenka, Mucha).
Oreské: P. Štefka – D. Ferik (46. L. Štefka), A. Baláž, Kralovič, Jarábek, Starych, Šefčík, Pavlačka, Černek, Guoth (72. A. Hrbatý), Buchta, tréner D. Ferik.
Mokrý Háj: Juračka (18. Kotvas) – Chrenka, Valúch, Kaprálik, Sloboda, Rapant, Pobuda, Kopálek, Peška, Mucha (70. Kubík), tréner Fr. Kaprálik.

Domáci vstúpili do zápasu veľmi laxne, pravdepodobne súpera podcenili a v 9. minúte inkasovali po rohu, keď sa hlavou presadil najmenší hráč na ihrisku Mucha – 0:1. V 17. minúte vyrovnal Erik Guoth, keď využil zlú rozohrávku súperovho brankára – 1:1. V 25. minúte vyrobila domáca obrana ďalšiu chybu a Peška dostal hostí opäť do vedenia – 1:2. Po prestávke sa domáci zlepšili, no strelecky sa nedokázali presadiť. Ich strelci triafali konštrukciu brány, alebo zachránil výborný brankár Kotvas. Z ojedinelej šance pridali hostia v 67. minúte tretí gól hrajúcim trénerom Kaprálikom, po ktorom domáci dokázali už len znížiť Pavlačkom na 2:3.

Nafta Gbely – Veľké Kostoľany 2:1 (1:1)
Góly: 23. Dvořák , 56. Jurka – 6. vlastný (Zajíček)
Pred 100 divákmi R Majcher. ŽK 0:0.
Nafta: Herda – Uhrinec, Bolebruch (70. Daniel), D. Karas, Dvořák (56. M. Karas), Žáček, Lukáč, Zajíček, Kratochvíl, Nemec, Jurka, tréner M. Fedoraš.

Hostia prišli len s desiatimi hráčmi, napriek tomu sa už v 6. minúte ujali vedenia, keď do vlastnej siete trafil Zajíček – 0:1. Skóre polčasu stanovil v 23. minúte po individuálnej akcii Dvořák – 1:1. Svoje zaváhanie chcel napraviť Zajíček, no jeho strelu pod brvno brankár Jamrich vyrazil na roh a dve dobré šance mali aj hostia. Po prestávke strelu Nemca ešte Jamrich zneškodnil, no 56. minúte rozhodol tento zápas gólom Jurka – 2:1. Po dvoch nevyužitých možnostiach Nemca mohol domácich potrestať v 73. minúte hosťujúci Svitek, tomu však Herda zlikvidoval pokutový kop.

Hádzaná: Záhoráci budú hrať skupinu o 5. – 8. miesto

V stredu 10. apríla odohrali hádzanári Záhoráci Stupava/Malacky domáci extraligový zápas s Považskou Bystricou. Išlo…