Druhú časť Fortuna ligy začali Záhoráci v Bratislave na Pasienkoch. Začali tak, ako ukončili tú prvú – prehrou 2:0. V 11. Kole tak prehrali na Myjave, teraz so Slovanom.

futbal_fk_senica_sk_slovan_bratislava

Slovan Bratislava – FK Senica 2:0 (1:0)
Góly: 43. Soumah (11), 90. De Sa.
Pred 812 divákmi rozhodovali Vlk – Tomčík, Chládek.
ŽK 2:1 (70. de Marco, 71. Schett – 81. Quaye).
Slovan: Greif – Kotula, Saláta, de Marco, Kubík – Scott, Savičevič – Schet (87. Oršula), Soumah, Cleber (75. De Sa) -Čavrič (63. Priskin), tréner Ivan Vukomanovič.
Senica: Šulla – Gončar, Kopičár, Pillár, Weriton – Quaye – Pirulo (46. Ebwelle), Kratochvíl (75. Jedinák), Mráz – Turyna (60. Astray), Kosorin, tréner Miroslav Mentel.

Lepšie začal Slovan. Hneď v 1. minúte trafil Kubík brvno a o minútu Soumah tyč. Hostia postupne hru vyrovnali, Kosorin mal aj šancu, no pálil slabo. V 38. minúte mal po centri Gončara výbornú príležitosť Kosorin, ale jeho hlavičkú Greif vyrazil na roh. V 43. minúte trafil center Savičeviča nešťastne do ruky Pillára a z pokutového kopu dal Soumah na 1:0.

Po prestávke sa hral obojstranne veľmi slabý futbal, bez šancí i streľby. Až v v samom závere, v 90. minúte pri záverečnej snahe hostí strelil De Sa gólovú poistku – 2:0.

12 FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 12 1 3 8 9:20 6 -9 75.57

V 13. kole privíta FK Senica doma úradujúceho majstra AS Trenčín pred televíznymi kamerami v sobotu 22.10. o 20.30 hodine.