V 12. kole sa hralov Rybkách tradičné „družstevné“ derby, ktoré si nenechal ujsť ani samotný predseda družstva PD Senica Peter Morávek. Ten mal dilemu, komu v tomto zápase fandiť, keďže svoje srdce mal na obidvoch stranách ihriska – ako roduverný Hlbočan by mal fandiť svojim, no jeho syn mal na sebe červený dres domáceho mužstva.

Ilustračné foto: Záhorí.sk

Hlboké sa veľmi skoro ujalo vedenia, no Fredy Ravas sa tromi gólmi postaral o obrat. Aj v ďalších šiestich zápasoch vyhrali domáci, Brodské, Búre, Radimov i Cerová na nulu, Dubovce so Šaštínom i Koválov s Radošovcami museli otáčať nepriaznivý stav. Jediným mužstvom, ktoré bodovalo vonku, bol Rohov, ktorý vyhral vJablonici vďaka gólom po prestávke.

Výsledky 12. kola
Rybky – Hlboké 3:1 (1:1)
Góly: 34. (11), 72. a 83. Ravas – 7. Hradský
Pred 100 divákmi rozhodovali Kendi, Hurbánek.
ŽK 1:2 (51. R. Morávek – 65. R. Mráz, 84. F. Drinc).
Rybky: Rýzek – Duška (56. Chvála), Červinka, Šefčík, Patka, Ravas, Stašek, Petrúfka (46. C. Mach), Morávek, Obuch, (86.), Burian, tréner Fridrich Hutta.
Hlboké: Šraga – Tóth, Zubálik,Martin Sládek, Drinc, Otépka, Hradský (77. Vašek), Mráz, Klein, Slaný, Matula, tréner Rastislav Baran.

Hostia prekvapili domácu obranu už v 7. minúte, keď do nej nebojácne vnikol Matula. Jeho strelu ešte Rýzek vyrazil, no lopta sa dostala k Hradskému a ten prízemnou strelou k pravej žrdi otvoril skóre – 0:1. Gól hostí povzbudil a v prvej polhodine boli nebezpečnejší. V 34. minúte však obrana hostí dosť neohrabane faulovala Petrúfku (musel po prestávke striedať) a Fredy Ravas z pokutového kopu vyrovnal – 1:1. Po prestávke hosťom rýchle ubúdali sily, no i tak sa zdalo, že zápas speje do remízového konca. V 72. minúte však po skvelej individuálnej akcii prekonal Šragu opäť Ravas a ten istý hráč uzavrel svoj hetrik v 83. minúte, kedy po peknom úniku C. Macha mu stačilo do jeho prihrávky nastaviť len nohu – 3:1.

Jablonica – Rohov 0:2 (0:0)
Góly: 49. P. Kessl, 79. M. Mareček

Brodské – Bor. Sv. Jur 4:0 (1:0)
Góly: 29. M. Bartal (11), 78., 87. a 90. G. Trubiroha

Dubovce – Šaštín 3:2 (1:1)
Góly: 21. D. Hakl, 82. M. Rampáček, 85. R. Juríček – 34. T. Cvečka, 52. A. Šedivý

Majstrovstvá oblasti muži II. trieda
Najvyššie víťazstvo dosiali Močidlany v chvojnickom derby s posledným Chropovom. Ten po inkasovaní siedmych gólov dokázal v závere jedným gólom iba skorigovať.

Petrova Ves rozhodla gólom z penalty až vsamom závere, Kunov v susedskom derby so Sobotišťom zase na začiatku stretnutia. Prvé dve mužstvá, Lakšáre i Hradište dosiahli zhodné víťazstvá 3:1 vonku a tak sa čelo tabuľky nezmenilo. Najmä   Hradište si počínalo v Letničí suverénne, keď domáci dali čestný úspech až v závere zápasu. Rovnako v závere zachránili aspoň bod Čára, ktoré po polčase prehrávali so Štefanovom 0:2. V Sekuliach sa hral iba jeden polčas. Unín začal iba s deviatimi hráči, za šesť minút bolo už 3:0 a do druhého polčasu už jeho hráči ani nenastúpili.

Petr. Ves – Rovensko 2:1 (1:1)
Góly: 24. M. Pavlík, 88. P. Pochylý (11) – 37. I. Štora. ČK 0:1 (P. Vizváry)

Pop. Močidľany – Chropov 7:1 (4:0)
Góly: 13., 33. a 44. B. Novák, 28., 48. (11) a 60. V. Kudláč, 70. M. Foriška – 84. M. Madák

Majstrovstvá oblasti muži III. trieda
Udalosťou kola bola prvá bodová strata Smrdák, dokonca sa to stalo na domácom ihrisku, keď nedokázali prekonať obranu Osuského.

Prekvapením je aj výška prehry Prietrže vo Vrádišti, kde sa blysol hetrikom Braňo Holúsek. Dojč dokázal otočiť zápas v Trnovci, keď do polčasu prehrával 2:1. Podbranč mal voľno.

Vrádište – Prietrž 6:2 (4:2)
Góly: 23., 35. a 87. B. Holúsek, 14. R. Strož, 44. P. Sobota, 89. O. Prokeš – 18. E. Jankovič, 22. V. Bôžik

Trnovec            – Dojč 2:4 (2:1)
Góly: 10. B. Brunovský, 32. D. Vinkler – 15. P. Chocholáček, 50. R. Klena, 58. R. Morávek, 84. T. Chorvát

Smrdáky – Osuské 0:0