V 3. kole vyhrala Senica doma s Michalovcami 2:0 a odvtedy márne čaká na ďalšie víťazstvo na svojom trávniku.

futbal_fk_senica_dac_dunajska_streda

Dunajská Streda bola už v poradí siedma šanca prerušiť túto nepriaznivú sériu, no nepodarilo sa. Tri remízy sú sakramenstsky málo, čo spôsobilo prepad v tabuľke až na predposlednú priečku, iba jediný bod od posledného Prešova.

1. kolo

Senica – Dun. Streda 1:1 (0:1)
Góly: 79. Březina -12. Németh.
Pred 780 divákmi rozhodovali Vnuk – Weiss, Barenčík.
ŽK 1:5 (39. Kopičár – 28. Kontár, 63. Ljubičič, 69. Németh, 77. Michalík, 82. Szarka).
Senica: Šulla – J. Kosorin, Březina, Pillár, Delgado – Kopičár, Varga – Ebwelle, Pirulo (46. Mráz), Weriton – Guillermo (90. Astray), tréner Miroslav Mentel.
Dun. Streda: Slávik – Živkovič, Huk, L. Michalík, Németh – Ljubičič – Štepanovský, Pambou, Kontár (46. Ľupták), Vida (86. Mészáros) – Sarr (80. Szarka), tréner Csaba László.

Záhorácke rádio 2024 01

Stretnutie začalo minutou ticha uctením si pamiatky zosnulého bývalého hráča a trénera SH Senica Emila Trusku a zároveň na úctu obetiam leteckého nešťastia brazílskeho tímu Chapecoense.

Prvé ohrozenie brány prišlo hneď v úvode, kedy Slávika preverili domáci hlavičkou po priamom kope, hosťujúci brankár však loptu s prehľadom schoval do narúčia. V 4. minúte musel opäť zasahovať brankár DAC, po Pirulovej prihrávke za obranu včasným vybehnutím nepustil do zakončenia Weritona.  Hostia pohrozili prvýkrát po desiatich minútach, z priameho kopu pálil v dobrej pozícii tesne vedľa Šullovej ľavej žrde Sarr. O dve minúty sa skóre už menilo, Živkovičov center prešiel celým pokutovým územím domácich až k Némethovi, ktorý nedal Šullovi žiadnu šancu – 0:1. Po góle sa DAC mierne stiahol, Seničania ale hrozili jedine nepresnými strelami Březinu či Pillára z diaľky. Polčas sa odohrával najmä medzi šestnástkami, divákov držal v pozornosti jedine vytrvalo skandujúci a hlučný kotol fanúšikov DAC, ktorý tvoril na Záhorí divácku väčšinu. Hostia síce ešte dvakrát dopravili loptu do siete, no s dostatočným predstihom bola akcia vždy rozhodcom prerušná.

Druhý polčas sa niesol od začiatku v podobnom duchu ako úvodné dejstvo, Dunajská Streda sústredene v bloku bránila, Seničania ale kombinovali nepresne. Prvé nebezpečenstvo opäť hrozilo pred Slávikovou bránkou, keď v 57. minúte poslal Weriton nepríjemný center do pokutového územia, situáciu však pred dobiedzajúcim Guillem brankár hostí v spolupráci s Hukom vyriešil. Domáci sa postupne začali tlačiť viac pred bránu súpera, strely Mráza či Ebwelleho však nemali dostatočnú razanciu ani presnosť, aby ohrozili brankára. Záhoráci  sa nepresadili ani pri závare po rohovom kope v 68. minúte, kedy Varga neprepálil obetavo bránicu hradbu tiel hostí. O desať minút sa už domáci dočkali. Prenikajúceho Weritona zastavil Michalík len za cenu faulu a z následneho priameho kopu sa presadil tvrdou ranou David Březina – 1:1. Až po vyrovnávajúcom góle hostia pridali, žiadnu vážnejšiu šancu si však mužstvá nevypracovali a aj druhýkrát v tejto sezóne skončil zápas týchto súperov nerozhodne.

Povedali po zápase
Miroslav Mentel, tréner Senice: „Sme v situácii, kedy je každý bod dobrý. Zápas mal dva rozdieľne polčasy. V prvom sme hrali ustráchane, v druhom polčase sa to zlepšilo. Musím hráčov pochváliť za bojovnosť a nasadenie, zaslúžili sme za prístup k zápasu vyrovnať. Pre nás je bod veľmi cenný, Dunajská mala totiž v poslednom období výbornú formu. Zápas bol dnes najmä o bojovnosti, trochu tomu chýbala väčšia futbalová kvalita ale s bodom sme spokojní.“

Csaba László, tréner Dun. Stredy: „Myslím, že sme jednoznačne stratili dva body. V prvom polčase sme dominovali a neviem prečo nám rozhodca neuznal druhý gól, to je pre mňa naozaj tajomstvom. V druhom polčase mal súper trochu viac z hry, ale žiadne čisté šance. V zlomovom bode, podľa mňa chyboval hlavný rozhodca, ktorý odpískal faul, ktorý nebol a dostali sme gól na 1:1. Beriem jeden bod zo zápasu a želám Senici všetko dobré. Nerád by som ďalej pokračoval, pretože som videl veľa zápasov, ale dnešok nechcem komentovať, lebo by som dostal trest od futbalového zväzu.“

Ďalšie výsledky 18. kola:
Prešov – Myjava 1:1, Streňo – Bilovský
Žilina – Trenčín 3:0, Haskič, Špalek, Hlohovský
Zlaté Moravce – Podbrezová 2:0, Válovčan, Orávik
Slovan – Trnava 0:1, Tambe
Michalovce – Ružomberok nehrali pre nespôsobilý terén.

12 1. FC TATRAN Prešov 18 2 7 9 10:30 13 -14 78.89

V poslednom jesennom kole cestujú Záhoráci 10.12. do Ružomberka. Zápas začína o 17. hod.