Rekuperacia 1

Regionálny šachový festival v Malackách

Jozef Komorný 0

V Malackách sa konal 9. ročník detského šachového turnaja, ktorý bol súčasťou Regionálneho šachového festivalu.

Ilustračné foto 123rf.com
Ilustračné foto 123rf.com

Na turnaji hranom na 9 kôl štartovalo 70 hráčov a jeho víťazom sa stal Kamil Belica z NŠK Nitra pred Danielom Svrčkom zo ŠK Holíč.

Výsledky: 1. Kamil Belica, Nitra, 7.0 b., 2. Daniel Svrček,SK Holíč, 7.0 b., ..7. Krištof Višvader, Bor. Mikuláš, 6.5 b., ..13. Silvia Fajtáková, Malacky, 6.0 b., ..15. Ondrej Parízek, Skalica, 6.0 b., ..18. Karin Novomeská, Štefanov, 5.5 b., ..20. Ela Romanová, Skalica, 5.5 b., ..27. Rafael Bartošík, Holíč, 5.0 b., ..29. Nicolas Szitáš, Závod, 5.0 b.

3. liga A 2
3. kolo
ŠK Holíč – Nafta Gbely 0.5:7.5, M. Hruboš 0.5, I. Horák, M. Šefčík, T. Chabada st., L. Hušek, O. Kovárik, J. Vach a J. Stehlík 0 – J. Straka, M. Karas, J. Šosovicka, G. Pribila, R. Ambrós, I. Kubiš a F. Zajíček 1, P. Brunovský 0.5
Piešťany – CVČ Senica 4.5:3.5, b. h. T. Perička, M. Očko a O. Danada 1, D. Hečko 0.5, O. Spaček R. Nemečkay Rastislav Diviak a J. Ulehla 0
ŠK Skalica B – Veľký Meder B 6:2, b. d. M. Jozéfek, M. Hrubša, P. Plánka, M. Zlámal a M. Jarábek 1, S. Stanec a V. Haraštová 0.5, I. Vépy 0
Dunajská Streda B – ŠK Senica 6:2, b. h. T. Bendžela 1, Miroslav Pálka a M. Fiderický 0,5, R. Šebesta, Martin Pálka, M. Lánik, Ľ. Škapikova a T. Lauko 0, Cífer – Lokomotíva Trnava C 5.5:2.5, Hlohovec – Modranka 2:6.

4. kolo
CVČ Senica – ŠK Senica 5.5:2.5, O. Spaček, O. Danada, P. Perička a J. Ulehla 1, R. Nemečkay, T. Perička a B. Škápik 0.5, M. Očko – Ľ. Škápiková 1, Miroslav Pálka, Martin Pálka a J. Zíšek 0.5, R. Šebesta, T. Lauko, P. Havlíček a S. Déšť 0
Nafta Gbely – Cífer 8:0, b. d. J. Straka, M. Castiglione, T. Danada, M. Karas, G. Pribila, P. Brunovský, I. Kubiš, B. Kocák
Veľký Meder B – ŠK Holíč 7:1, b. h. M. Hruboš a J. Stehlík 0.5, I. Horák, M.Šefčík, O. Kovárik, J. Vach, P. Benák a D. Daniel 0
Piešťany – ŠK Skalica B 5:3, b. h. S. Stanec a M. Hrubša 1, P. Berger V. Haraštová 0.5, I. Vépy, Z. Vogl, B. Bartoš a J. Danihel, Modranka – Dun. Streda B 3.5:4.5, Lok. Trnava C-Hlohovec 4:4.

  1. Gbely 4 4          0          0          26.0      12
  2. Piešťany 4 3          0          1          18.5      9
  3. V. Meder B 4 2          0          2          17.0      6
  4. Skalica B 4 2          0          2          16.5      6
  5. D.Streda B 4 2          0          2          16.5      6
  6. CVČ Senica 4 2          0          2          16.0      6
  7. Modranka 4 2          0          2          15.5      6
  8. Holíč 4 2          0          2          12.5      6
  9. Hlohovec 4 1          1          2          14.5      4
  10. Cífer 4 1          1          2          13.0      4
  11. ŠK Senica 4 1          1          2          13.0      4
  12. Trnava C 4 0          1          3          13.0      1

3. liga B 2
3. kolo

Spartak Myjava – Dubnica D 4.5:3.5, b. d. V. Otépka, A. Kiss, M. Durec a A. Knápek 1, R. Solovič 0.5, J. Hirmajer, I. Lukáč a V. Rehák 0ň

Pov. Bystrica C – Lehota 5:3
Dubnica C – Beluša 6.5:1.5
Pov. Podhradie B – Chynorany 2:6
Nemšová – Handlová 6:2
voľno – Bojnice

4. kolo
Beluša – Spartak Myjava 5.5:2.5, b. h. V. Otépka a V. Rehák 1, M. Jakubec 0.5, J. Hirmajer R. Solovič I. Lukáč, A. Kiss a M. Durec 0

Chynorany – Nemšová 3.5:4.5
Dubnica D – Pov. Podhradie B 2:6
Lehota pod Vtáčnikom – Dubnica C 4.5:3.5
Bojnice – Pov. Bystrica C 3:5
voľno – Handlová

  1. P.Bystrica C 4 4          0          0          24.0      12
  2. Nemšová 3 3          0          0          16.5      9
  3. Chynorany 4 2          1          1          19.0      7
  4. Myjava 4 2          1          1          15.5      7
  5. Bojnice 3 2          0          1          13.0      6
  6. P.Podhradie B 4 1 1          2          14.0      4
  7. Dubnica C 4 1          0          3          15.0      3
  8. Dubnica D 4 1          0          3          11.5      3
  9. Lehota 3 1          0          2          11.0      3
  10. Beluša 4 1          0          3          11.0      3
  11. Handlová 3 0          1          2          9.5        1

Nepoddajte sa jarnej únave

Spoločnými menovateľmi jarnej únavy sú vyčerpanie a zmeny nálady, ktoré môžu viesť až k depresii. V nasledujúcich riadkoch si povieme, ako s jarnou únavou úspešne bojovať. #ZdravieNaZáhorí


4. liga A11
3. kolo
Modra C – Láb 2.5:5.5, b. h. T. Chabada, M. Valigurský, L. Szabó a P. Fúsek 1, T. Danada, E. Šimkovič a M. Hruboš 0.5, J. Kahánek 0
Doprastav E – Slovan H 4.5:3.5
Apollo B – Ružinov 5.5:2.5
Pezinok E – Doprastav F 2.5:5.5
Doprastav G – Pezinok D 3:5
Svätý Jur – Dev. N. Ves D 2.5:5.5
Tatran BA A – Tatran BA nehrali

4. kolo
Slovan H – Láb 2.5:5.5, b. h. T. Danada, T. Chabada st., J. Kahánek a J. Podmajerský 1, Ľ. Húšek, M. Hruboš a M. Valigurský 0.5, E. Šimkovič 0,
Dev. N. Ves D – Modra C 3:5,
Pezinok D – Svätý Jur 3:5,
Doprastav F – Tatran A 2.5:5.5
Ružinov – Pezinok E 4:4
Doprastav E – Apollo B 3:5
Tatran B – Doprastav G nehrali

  1. Apollo B 3 3          0          0          15.0      9
  2. Láb 4 2          1          1          17.5      7
  3. Pezinok D 4 2          1          1          17.5      7
  4. Modra C 4 2          0          2          16.5      6
  5. Dev.N.Ves D 4 2 0          2          16.5      6
  6. Doprastav F 4 2          0          2          16.0      6
  7. Doprastav E 4 2          0          2          15.5      6
  8. Svätý Jur 4 2          0          2          15.0      6
  9. Ružinov 4          1          1          2          15.5      4
  10. Doprastav G 3 1 1          1          12.0      4
  11. Slovan H 4 1          0          3          13.5      3
  12. Tatran A 3 1          0          2          11.0      3
  13. Pezinok E 3 0          2          1          10.5      2
  14. Tatran B 0 0          0          0          0.0        0


4. 
liga A 21
3. kolo
Štefanov – Gbely B 1:4, J. Wallner a A. Vozárová 0.5, K. Klimeš, M. Valigurský a R. Tomašovič 0 – G. Pribila, I. Kubiš a F. Zajíček 1, T. Valla a P. Kastler 0.5
Holíč B – Gbely C 1.5:3.5, M. Zlámal, J. Vach a O. Kovárik 0.5, J. Stehlík a D. Švrček 0 – T. Kaňka a M. Ralbovský 1, P. Brunovský, B. Kocák a M. Jozefovič 0.5
CVČ Brezová – Vrbové 2.5:2.5, b. d. J. Sadloň a Ľ. Škápiková 1, M. Myšička 0.5, P. Perička a M. Sadloň 0
CVČ Senica B – Chtelnica 4:1, b. d. M. Trojková, J. Ulehla a Ľ. Čelústková 1, O. Danada a Rudolf Diviak 0.5
ŠK Senica B – Piešťany B 1.5:3.5, b. d. T. Lauko 1, T. Bendžela 0.5, B. Húska, R. Tokoš a M. Fiderický 0, Vrbové B – Lok. Trnava jun. 1.5:3.5

4. kolo
ŠK Holíč B – ŠK Štefanov 1.5:3.5, J. Vach 1, O. Kovárik 0.5, M. Zlámal, J. Stehlík a D. Švrček 0 – R. Nemečkay, J. Wallner a R. Tomašovič 1, M. Valigurský 0.5, K. Klimeš 0
Nafta Gbely C – Piešťany B 3.5:1.5, b. d. P. Brunovský, M. Hrubša a T. Kaňka 1, B. Kocák 0.5, M. Jozefovič 0
Chtelnica – ŠK Senica B 2.5:2.5, b. h. Miroslav Pálka a T. Lauko 1, S. Déšť 0.5, P. Havlíček a T. Bendžela 0
Vrbové – CVČ Senica B 2.5:2.5, b. h. M. Očko a Rudolf Diviak 1, O. Danada 0.5, O. Spaček a M. Trojková 0
Lok. Trnava jun. – CVČ Brezová 1.5:3.5, b. h. T. Perička, J. Sadloň a Z. Brath 1, B. Likavská 0.5, B. Škápik 0
Nafta Gbely B – Vrbové B 2.5:2.5, b. d. P. Kastler 1, T. Valla, F. Zajíček a J. Mráz 0.5, Ľ. Papánek 0.

  1. Gbely B 4 3          1          0          15.0      10
  2. Vrbové 4 2          2          0          13.0      8
  3. Brezová 4 2          1          1          11.5      7
  4. CVČ Senica B 4 2 1          1          11.5      7
  5. Chtelnica 4 2          1          1          10.0      7
  6. Piešťany B 4 2          0          2          9.5        6
  7. Štefanov 4 2          0          2          9.0        6
  8. Gbely C 4 2          0          2          8.0        6
  9. ŠK Senica B 4 1          1          2          11.0      4
  10. Trnava jun. 4 1          0          3          9.0        3
  11. Holíč B 4 1          0          3          6.5        3
  12. Vrbové B 4 0          1          3          6.0        1

 

5. liga SE – SI
5. kolo
Gbely E – Holíč C 3.5:1.5, J. Vlk, D. Ralbovský a T. Matula 1, R. Hyža 0.5, M. Lanža 0 – V. Matula 1, J. Ďatko 0.5, J. Steiner, M. Šefčík ml. a T. Matula 0
Gbely D – Kopčany 2:3, J. Mráz 1, P. Kastler a Ľ. Papánek 0.5, T. Kaňka a M. Ralbovský 0 – M. Moravec a J. Písecký 1, M. Cerovský a P. Damborský 0.5, L. Dubecký 0,
Skalica C – CVČ Senica C 1.5:3.5, K. Dubanová 1, R. Antálek 0.5, O. Špánik, O. Parízek a E. Romanová 0 – R. Kaufman, M. Bazovský a M. Oslej 1, M. Trojková 0.5, N.Náter 0
Bor. Mikuláš – Štefanov B 1:4, R. Višvader 1, K. Višvader, V. Jankovič, T. Nesnadný a E. Jankovič 0 – A. Vozárová, P. Tomašovič, S. Fajtáková a K. Novomeská 1, A. Vozár 0,
voľno – Holíč D

5. kolo
CVČ Senica C – ZŠ Bor. Mikuláš 4:1, J. Drozd, R. Kaufman, M. Oslej a T. Valent 1, K. Kaufmanová 0 – P. Buraj 1, K. Višvader, V. Jankovič, E. Jankovič a R. Višvader 0,
ŠO Kopčany – Skalica C 3.5:1.5, P. Damborský, L. Dubecký a J. Písecký 1,M. Moravec 0.5,M. Cerovský 0 – M. Jarábek 1, R. Antálek 0.5, E. Romanová a K. Dubanová 0,
Holíč C – Gbely D 0:5, P. Čambal, D. Daniel, M. Šefčík, L. Bilická a S. Štrban 1 – P. Kastler, F. Zajíček, Ľ. Papánek, J. Mráz a M. Ralbovský 1,
Holíč D – Gbely E 5:0, P. Beňák, D. Švrček, V. Horák, O. Šefčík a R. Bartošík 1 – D. Ralbovský, R. Hyža, J. Daniel, M. Lanža a P.Morávek .0

  1. Kopčany 3 3          0          0          11.5      9
  2. Gbely D 3 2          0          1          11.5      6
  3. CVČ Senica C 3 2          0          1          8.0        6
  4. Štefanov B 2 2          0          0          7.5        6
  5. Holíč D 2 1          0          1          7.0        3
  6. Holíč C 3 1          0          2          4.5        3
  7. Gbely E 3 1          0          2          3.5        3
  8. Skalica C 3 0          0          3          4.5        0
  9. B.Mikuláš 2 0          0          2          2.0        0
naklinec_banner1