Pred Vianocami (16.-18.12.) sa uskutočnili v Čilistove Majstrovstvá SR juniorov a seniorov v krátkom bazéne. Úspešne sa tu darilo Seničanovi Jurajovi Hlávkovi. Celkovo si na Záhorie odniesol päť medailí.

Prvý deň Juraj Hlávek z rozplavieb na 50 metrov motýlik postúpil s druhým najlepším časom do finále, v ktorom dohmatol rovnako na druhom mieste s časom 24,19 s (0,01 s za osobným rekordom). V štafete 4x 50m polohové preteky bol súčasťou víťazného teamu VŠK UK Bratislava (Pavol Jelenák, Marek Borík a Miroslav Čmel) a získal zlato v čase 1:39,78. “Na polohových pretekoch v štafete 4x 50m sme zaostali za vlastným slovenským rekordom o 0,10s,” povedal pre Záhorí.sk Juraj Hlávek.

Počas druhého dňa zaplával v jeho vedľajšej disciplíne – 100m voľný spôsob (kraul) v ranných rozplavbách svoj osobný rekord 50,04s. Aj napriek postupu do finále z prvého miesta sa mu nakoniec nepodarilo skončiť na medailovom umiestnení. Ako povedal pre Záhorí.sk mrzí ho, že nezlomil magickú hranicu 50s, ktorú zaplávalo na Slovensku len zopár plavcov. Úspešnejší bol opäť v štafete 4x 50m voľným spôsobom, kde spolu s plavcami Matyas Keresztes, Juraj Klátik a Miroslav Čmel prekonali o 0,20s slovenský rekord a vyhrali s časom 1:31,10.

Posledný súťažný deň bol v znamení tretieho miesta na 100m motýlik s časom 54,04s (0,26 s za jeho osobným rekordom) a opäť zlatá mediala v štafete 4x 100m voľným spôsobom. V zložení Matyas Keresztes, Pavol Jelenák a Miroslav Čmel zlepšili slovenský rekord o 2,53s na aktuálnycg 3:20,54.

Z Čilistova si Juraj Hlávek do Senice priviezol tri zlaté, jednu striebornú, jednu bronzovú medailu a dva slovenské rekordy v štafetách.