Bany 4

Silvestrovský beh v Senici: Dominovali Jakub Valachovič s Erikou Farkašovou, dve prvenstvá Emy Hačundovej

Jozef Komorný 0

Posledné preteky v roku majú v Senici vždy dobrú atmosféru a skvelú účasť, nech už je počasie akékoľvek. Na Silvestra sa v Senici postavilo na štart 269 bežcov (z toho 107 v detských kategóriach) vo všetkých vekových kategóriach a ďalšia vyše stovka bežcov v symbolickom kolečku za dve nezabudnuteľné organizátorky športových akcií v Senici, Katku Polákovú a Maťku Bohunovú, ktoré nás v roku 2016 v mladom veku opustili.

V absolútnom poradí vyhrali Jakub Valachovič z Malaciek a Seničanka Erika Farkašová, ktorá sa stala aj víťazkou veteránskej kat. nad 35 rokov. Stupne víťazov si ešte vybehali Patrik Portášik, Martin Kollár, Dušan Brezovský, Miroslav Mikula a Miroslav Mikúš, medzi ženami patrili stupne v hlavnej kategórii kompletne pretekárkam zo Záhoria v poradí Hačundová, Truissard a Hollá. Garde Farkašovej na stupňoch robila Borovská a najstaršiu kategóriu vyhrala Kocúriková, tretia bola Portášiková. Osobnosťou preteku bola slovenská reprezentantka v chôdzi Ema Hačundová z MŠK Borský Mikuláš, ktorý najskôr vyhrala kategóriu dorasteniek a po vyše hodine sa postavila aj na štart pretekov žien do 35 rokov a aj tu bola najrýchlejšia.

Cenu pre najlepších Seničanov ziskali Erika Farkašová a Tomáš Skala zo Záhoráckeho Friškého Tímu Senica.

 

VÝSLEDKY

Muži do 40 rokov (54 bežcov): 1. Jakub Valachovič, AC Malacky, 25:10 min., 2. Luděk Durďák, Rohatec, 26:36, 3. Patrik Portášik, AŠK Skalica, 27:20, 4. Jozef Jurčík, Skalica, 27:36, ..6. Tomáš Zavadil, AŠK Skalica, 27:56, 7. Pavol Masaryk, Dojč, 28:09, 8. Lukáš Cintula, Bor. Mikuláš, 28:43, 9. Tomáš Skala, ZFT Senica, 28:49, ..11. Roman Komárek, Skalica, 12. Vladimír Hyránek, Kúty, 13. Peter Bellay, Skalica, ..15. Gabriel Čermák, Holíč, 16. Tomáš Vintr, Junior Holíč, 17. Anton Lisinovič, Šaštín Stráže, ..19. Roman Spurný, Kúty, 20. Marián Lisinovič, Senica.

Muži nad 40 rokov (26 bežcov): 1. Dušan Tomčal, Lipov, 27:32, 2. Martin Kollár, Nafta Gbely, 28:52, ..6. Ján Búzek, Bor. Mikuláš, 31:59, 7. Peter Holúbek, Bor. Sv. Jur, 33:11, 8. Ľuboš Oravec, Skalica, 33:15, ..12. Milan Fabuš, Bor. Sv. Jur, 13. Peter Šimek, Sološnica, 14. Stanislav Nemček, Jablonica, 15. Renátus Šímand, Rohov, ..17. Ján Jarábek,  ZFT Senica, ..19. Ján Jakub, Senica, 20. Pavol Barcaj, Senica.

Muži nad 50 rokov (20 bežcov): 1. Petr Kadlec, Milotice, 28:17, 2. Dušan Brezovský, Gbelskí Strýci, 28:37, 3. Miroslav Mikula, Radošovce, 31:10, 4. Jaroslav Hutyra, 32:20, 5. Milan Smolíček, obaja Myjava, 32:33, 6. Marián Medlen, Senica, 33:04, 7. Eduard Baumgartner, Radošovce, 34:47, 8. Peter Portášik, AŠK Skalica, 35:14, ..10. Pavol Kalman, ZFT Senica, 35:46, 11. Ľubomír Ožvoldík, Senica, ..13. Vojtech Stacha, 14. Jozef Zváč, Gazárka Šaštín, 15. Pavol Polesňák, Gbelskí Strýci, ..17. Ivan Raffay, Kúty, 18. Dušan Procházka, Lubina.

Muži nad 60 rokov (8 bežcov): 1. Pavel Kubíček, Dobré pole, 35:30, ..4. 39:33, Ján Varmuža, Brezová, 5. Milan Rizek, TTK Skalica, 41:44, ..7. Pavol Waldecker, Senica, 45:42.

Muži nad 65 rokov (5 bežcov): 1. Vladimír Varmuža, Hodonín, 31:42, 2. Miroslav Mikuš, Radošovce, 35:18, ..4. Ondrej Tirpák, Senica, 40:35, 5. Jozef Hodaň, Prietrž, 44:38.

Muži nad 70 rokov (7 bežcov): 1. Karel Karas, Hodonín, 20:34, ..4. Miroslav Hajossy, Koválov, 21:19, 5. Michal Janota, AŠK Skalica, 23:22, ..7. Rudolf Roučka, Junior Holíč, 28:32.

Ženy do 35 rokov (21): 1. Ema Hačundová, MŠK Bor. Mikuláš, 17:10 min., 2. Maria Truissard, Dubovce, 17:24, 3. Aneta Hollá, ZF Malacky, 18:48, ..6. Marcela Polakovičová, Jablonica, 19:49, 7. 20:39, Katarína Kolibecká, 8. 20:57, Petra Kralovičová, obe Senica, 9. 21:03, Barbora Machlicová, Skalica, 10. 21:38, Andrea Pagáčová, Brezová, 11. Alena Jankovičová, Senica, 12. Michaela Planková, Senica, 13. Dominika Vaškovičová, Jablonica, ..15. Lucia Stupavská, 16. Katarína Filová, obe Bor. Mikuláš, 17. Dominika Svatá, 18. Lucia Poláková, obe Senica, 19. Kristína Litecká, Skalica.

Ženy nad 35 rokov (13): 1. Erika Farkašová, Senica, 16:56 min., ..3. Andrea Borovská, Brezová, 18:26, 4. Zuzana Pipíšková, Koválov, 20:18, 5. Ivana Kudláčová, Radošovce, 20:27, 6. Andrea Kollárová, BŽB Gbely, 20:29, 7. Anna Mikulová, Radošovce, 20:38, 8. Mária Jakabová, 20:45, 9. Ivana Sládečková, obe Senica, 22:51, 10. Soňa Gorbatenková, Junior Holíč, 23:01, 11. Beata Hricová, Senica, 24:11, 12. Dária Janovičová, Jablonica, 26:57, 13. Jana Kubíčková, ZFT Senica, 30:14.

Ženy nad 45 rokov (12): 1. Blažena Kocúriková, Jablonica, 18:02, ..3. Anna Portášiková, AŠK Skalica, 19:39, ..5. Gabriela Urbanová, Gbelskí Strýci, 21:08, 6. Svetlana Raffayová, Kúty, 21:28, 7. Ľubica Kováčová, Senica, 22:53, ..10. Jarmila Drinková, Senica, 24:05, 11. Miroslava Mrázová, Junior Holíč, 24:26, 12. Margita Varmužová, Brezová, 25:43.

Juniori (roč. 97 a 98) na 1200 m – dievčatá: 1. A. Halasová, Vyškov, 5:41, 2. Mária Šimeková, Bor. Sv. Jur, 6:00, 3. Sofia Gorbatenková, Junior Holíč, 6:22, chlapci: 1. Pribil Boris, ZF Malacky, 4:12, 2. Pavol Riečický, Junior Holíč, 4:54, 3. Branislav Búzek, Š. Humence, 6:32.

Dorast (roč. 99 a 00) na 1200 m – dievčatá: 1. Ema Hačundová, 4:58 min., 2. Monika Zavilínská, obe Bor. Mikuláš, 5:34, 3. Michaela Zborilová, ZF Malacky, 5:39, 4. Simona Gorbatenková, Junior Holíč, 6:16, chlapci: 1. Jakub Kopiar, AC Malacky, 4:07, 2. Peter Orgoň, Junior Holíč, 4:29, 3. Branislav Pítek, Myjava, 4:49.

naklinec_banner1