Počas uplynulého víkendu sa odohral ďalší ročník Senického pohára vo futsale, do ktorého sa prihlásilo devätnásť mužstiev, takže sa museli hrať tri zápasy v predkole.

Alchem Senica – víťazné mužstvo Senického pohára 2017 vo futsale

A v nich urobil hráč mužstva FC Pizzeria Ajka Jama club Patrik Pucheľ najväčšiu hanbu tohto podujatia, keď v zápase so Spartak Zemany za stavu 1:1 inzultoval rozhodcu a teraz môže očakávať trest. Dokonca exemplárny.

V osemfinálových zápasov pripravil prekvapenie CSF Moby dick Senica, ktorý vyradil lídra ligovej tabuľky Štramákov. Akoby si chcel pripomenúť majstrovský titul spred dvadsiatich rokov, keď v roku 1996 vládli ligovej tabuľke.

Najkrajší zážitok zaplnenej športovej haly pripravili v prvom semifinále mužstvá Moby Dicku a Alchemu. Moby dick mal vo svojom strede piatich hráčov, ktorý už ochutnali najvyššiu futbalovú súťaž. V mužstve Alchemu takých nemali, no mali Gabriela Bartoška, reprezentanta Slovenska vo futsale a najmä on bol jazýčkom na postupových vážkach. Bartošek je po dlhodobom zranení a využil príležitosť rozohrať sa pred návratom do veľkého futsalu v Senickom pohári. Moby dick sa síce ujal vedenia Špankom, no štyri góly v rade rozhodli o postupe Alchemu, hoci sa favorit snažil až do samého konca.

Druhé semifinále nedosahovalo úroveň toho prvého. Obhajca PD Dojč síce mal neustálu prevahu, no ani jedno mužstvo súperovho brankára takmer neohrozilo. Chlieb sa lámal na samom konci zápasu. Po skvelom sóle prekonal Miro Baláž brankára Drinku v bráne Dojča, lopta sa odrazila od zadnej tyče, čo však rozhodcovská dvojica nepostrehla. Dlhšie sa pre protesty nehralo, no skóre sa nezmenilo. V poslednej minúte zobral osud zápasu do „svojich rúk“ Rado Bučo Burian. Najskôr zmenil smer strele Petra Balážika, proti ktorej už bol Rasťo Matejov v bráne Buča bezmocný – 1:0. Hneď po inkasovanom góle začalo hrať Bučo bez brankára s piatimi hráčmi v poli, R. Burian sa dostal do čistej šance, obišiel aj brankára Drinku, no prázdnu bránku netrafil. Do finále tak postúpil favorizovaný Dojč, no Bučo môže cítiť krivdu.

Výsledky Senického pohára

Predkolo: Viking Koválov – Smer SD Senica 1:0 (1:0), R. Maca, Fénix Senica – Buldoci Malacky 1:3 (0:0), M. Dolník – V. Ronec 2, K. Attl, Spartak Zemany – FC Pizzeria Ajka Jama club 5:0 kont. (za stavu 1:1 inzultoval hráč Pizzerie Pucheľ rozhodcu).

Osemfinále: Štramáci – CSF Moby dick Senica 2:5 (1:2), M. Kavecký, P. Kumančík – J. Krč 3, D. Ventura, R. Drgon, Mäs-com Victory team – Panthers Senica 3:2 (1:0), M. Eisner, M. Mihok, T. Kratochvíl – D. Mráz 2, Alchem Senica – FC Korlát Cerová 2:1 (1:1), R. Mráz, T. Slovík – R. Nestarec, Viking Koválov – DFC Jablonica 2:2 (2:0), p. k. 3:1, T. Kolibecký, M. Kuba – V. Jánošík, P. Gaža, PD Dojč – Buldoci Malacky 9:1 (3:0), I. Perička, P. Balážik a M. Hrubša 2, T. Milota, M. Šustek, vlastný (V. Lukáček) – K. Attl, Spartak Zemany – Warriors Senica 3:17 (3:6), R. Búzek 2, M. Žabka – P. Kessl 6, A. Šebesta 4, R. Velický 3, R. Drápal, J. Rosa, V. Obuch, vlastný (J. Včelka), COOP Jednota Senica – FC Šrotari Búre 2:5 (1:1), A. Labuda 2 – M. Morávek 2, M. Vanek, Ľ. Macek, M. Cintula, FC Mobitel – Bučo Senica 4:6 (2:3), L. Černek 2, T. Jarábek, S. Chocholáček – M. Macek a P. Bartek 2, M. Mareček, R. Šefčík.

Štvrťfinále: CSF Moby dick Senica – Mäs-com Victory team 3:2 (1:2), M. Privrel 2, J. Krč – M. Mihok, P. Mihál, Alchem Senica – Viking Koválov 2:1 (0:1), T. Slovík, G. Bartošek – M. Veselý, PD Dojč – Warriors Senica 3:0 (1:0), M. Hrubša 2, P. Balážik, FC Šrotari Búre – Bučo Senica 3:6 (0:6), Ľ. Macek 2, M. Vanek – M. Macek a R. Burian 2, M. Baláž, M. Mareček.

Semifinále: CSF Moby dick Senica – Alchem Senica 2:5 (1:3), M. Španka, J. Krč – G. Bartošek a R. Mráz 2, D. Slovík, PD Dojč – Bučo Senica 1:0 (0:0), P. Balážik.

Finále
Alchem Senica – PD Dojč 4:1 (0:0)
Góly: G. Bartošek, T. Vašek, D. Slovík, T. Vach – M. Šustek.
Rozhodovali Sloboda, Blažek.
Alchem: P. Ravas, O. Šraga – G. Bartošek, T. Slovík, D. Slovík, T. Vach – T. Škarupa, M. Morávek, R. Mráz, T. Vašek.
PD Dojč: T. Drinka – J. Beňa, M. Šustek, P. Balážik, T. Milota – S. Ťulák, M. Hrubša, M. Pavlík, I. Serafín – I. Perička.

Od začiatku finálového zápasu sa hral vyrovnaný zápas s minimom nevýrazných streleckých príležitostí na obidvoch stranách. Alchem dobíjal bránu svojho súpera v úvodnej štvrťhodine, no šance prišli až v záverečnej päťminútovke a viac ich mal Dojč. Po perfektnej prihrávke Pavlíka zahodil tutovku Balážik a vzápätí aj Beňa so Šustekom. Alchem odpovedal šancou Tomáša Slovíka. Takmer so záverečným hvizdom chcel brankára Alchemu prekvapiť Balážik, no z vlastnej polovičky netrafil opustenú bránku.

Aby sa hral atraktívnejší futsal to chcelo gól v niektorej sieti. A ten prišiel v 26. minúte, keď Balážik neustrážil Gaba Bartoška, ktorý prekvapujúcou strelou z 12 metrov prekonal Drinku – 1:0. V 30. minúte sa k ďalšiemu sólu vydal opäť Bartošek, vytiahol na seba celú obranu súpera, prihral celkom voľnému Tomášovi Vaškovi a bolo 2:0. Dojč po druhom inkasovanom góle riadne pridal, Beňa s Pavlíkom pálili s dobrých šancí nad, Beňa výbornú individuálnu akciu gólom nezakončil, no v 36. minúte už svoj tlak korunoval Dojč gólom Mareka Šusteka – 2:1. O dve minúty kopal Šustek trestný kop zo 6 metrov, no trafil len do múra. Dojč v samom závere hral vabang, čo využil súper v záverečných sekundách na ďalšie dva góly. V 39. minúte našiel Ravas dlhým výhodom Dominika Slovíka, ten sa šikovne obtočil okolo obrancu a prakticky definitívne rozhodol – 3:1. Dojč začal hrať power play bez brankára a v 40. minúte Tomáš Vach z vlastnej polovice trafil opustenú bránu – 4:1. Takmer so záverečným hvizdom trafil z toho istého miesta ako Vach ešte Dominik Slovík brvno.

Za výkony v semifinále a finále si Alchem triumf v Senickom pohári zaslúžil.