Skalickí hokejisti akoby sa vrátili k nepresvedčivým výsledkom na vlastnom ľade. Po výhre s Považskou Bystricou akoby ukončili domáce nezdary, no potom opäť dvakrát po sebe prehrali, s Prešovom i Topoľčanmi.

Hokej 1.liga – 44. kolo
HK Skalica – Topoľčany 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)
Góly: 11. Petráš, 17. Pavešic, 32. Hluch – 26. Tábi, 27. Hudec, 34. Kalináč, 40. Dobrý.

Pred 630 divákmi rozhodovali Mĺkvy – J. Šefčík, Regec.
Vylúčenia 4:7 na 2 min. Presilovky 1:1, oslabenia 0:0. Strely 33:26.
Skalica: P. Romančík – Škápik, P. Horváth, Vaškovič, Vereš, Petráš – Grman, Pavešic, Hluch, Kučera, Kňazev – Mikéska, Gründling, Smetana, M. Romančík, R. Dvonč – Kukliš, Drahorád, tréner Peter Oremus.

Domáci boli v prvej tretine aktívnejší a dvakrát sa presadili aj strelecky. V 11. minúte využili presilovú hru, keď po akcii Škápika s Verešom otvoril skóre Šimon Petráš – 1:0. V 17. minúte pridali skaličania druhý gól, keď spoluprácu Hlúcha s Kučerom zakončil Pavol Pavešic gólom na 2:0. Ďalšie góly už domáci v úvodnej tretine nepridali.

Po prestávke hostia pridali a bolo len otázkou času, kedy dajú gól. A v krátkej dobe dali dokonca dva. V 26. minúte hrali hostia presilovku a tri sekundy pred návratom vylúčeného Horvátha ju aj využili, keď P. Romančíka prekonal Tábi – 2:1. Ubehlo ďalších iba 37 sekúnd a skóre sa menilo opäť. Na 2:2 vyrovnal Hudec. Domáci na dva góly vo svojej sieti odpovedali v 32. minúte Tomášom Hlúchom a opäť vyhrávali 3:2. Hosťom stačili na vyrovnanie ďalšie dve minúty, keď v 34. minúte dal ich tretí gól bývalý hráč Senice Martin Kalináč 3:3. V čase, keď sa obidve mužstvá videli už v kabínach, dal 22 sekúnd pred druhou sirénou štvrtý gól hostí Dobrý 3:4.

V tretej tretine snaha Skalice o vyrovnanie vyšla nazmar. Diváci márne čakali na ďalší gól, nedali ho hostia ani domáci, tí dokonca ani v záverečnej takmer dvojminútovej power play o dvoch hráčov, keď odvolanie Romančíka „podporil“ vylúčením Tábi.