V prvom januárovom týždni Medzinárodná šachová akadémia (MŠA) Interchess pripravila počas vianočných prázdnin tri paralelné podujatia pod názvom Senický zimný šachový festival.

Súboj najstaršieho s najmladším. Zápas s Maxom Bazovským vyhral najmladší účastník turnaja Krištof Višvader.

Popri dvoch samostatných turnajoch Fide Open a Národný Open, prebiehalo aj sústredenie pre mladé šachové nádeje.

Vo Fide Open vyhral Pavol Mrmus z Čadce, najlepšie umiestnenie z hráčov zo Záhoria dosiahla Adriana Vozárová z CVČ Malacky, ktorá obsadila 5. miesto. Národný Open vyhrala Mária Kovaríková z Hurbanova pred Nikolasom Náterom z Osuského a Karin Novomeskou zo Štefanova.

Výsledky

Poradie FIDE Open: 1. Pavol Mrmus, Čadca, 6.0 b., 2. Matúš Mižička, Nitra, 5.5 b., ..5. Adriana Vozárová, CVČ Malacky, 4.5 b., 6. Ján Stehlík, Holíč, 4.5 b., ..8. Martin Hrdlička, Osuské, 4.0 b., ..10. Krištof Višvader, Bor. Mikuláš, 3.5 b., 11. Juraj Wallner, Štefanov, 3.5 b., ..13. Silvia Fajtáková, CVČ Malacky, 3.0 b., ..15. Rudolf Višvader, Borsky Mikuláš, 3.0 b., ..17. Ján Ďatko, Holíč, 2.5 b., 18. Michal Sládek, Holíč, 2.0 b., 19. Pavol Tomašovič, Štefanov, 2.0 b., 20. Daniel Stašek, Holíč, 1.5 b., 21. Max Bazovský, CVČ Senica, 1.5 b., 22. Roman Novomeský, Štefanov, 1.5 b.

Poradie Národný Open: 1. Mária Kovaríková, Hurbanovo, 5.5 b., 2. Nikolas Náter, Osuské, 5.5 b., 3. Karin Novomeská, Štefanov, 5.0 b., 4. Marek Oslej, CVČ Senica, 5.0 b., ..6. Ela Romanová, Skalica, 4.5 b., ..8. Karin Kaufmanová, 4.0 b., 9. Tomáš Valent, obaja Osuské, 4.0 b., 10. Adam Vozár, CVČ Malacky, 4.0 b., ..16. Kristína Dubanová, Skalica, 2.5 b., 17. Liana Krbicová, 2.5 b., 18. Michal Hyža, obaja Štefanov, 2.5 b., 19. Vladimír Polák, Petrova Ves, 2.0 b., 20. Rafael Bartošík, Holíč, 1.0 b.

Memoriálu Milana Havlíka u Melónka

Záhorácky šachový klub usporiadal v Stupave turnaj Open rapid u Melónka, hraný ako 2. ročník Memoriálu Milana Havlíka.

V turnaji hranom na deväť kôl tempom 2 x 15 minút sa predstavilo 32 hráčov zo Slovenska, Česka a Rakúska. Jeho víťazom sa stal Rastislav Briestenský zo Slovana Bratislava. Zo Záhorákov skončil najvyššie Ľubomír Húšek zo Šachového klubu Holíč na 9. mieste.

Poradie: 1. Rastislav Briestenský, Slovan, 7.5 b., ..9. Ľubomír Húšek, Holíč, 5.5 b., 11. Peter Brunovský, Gbely, 5.0 b., ..16. Jozef Vach, Holíč, 4.5 b., ..19. Peter Kastler, Gbely, 4.5 b., ..21. Tomáš Kaňka, Gbely, 4.0 b., ..23. Peter Fúsek, 3.5 b., ..25. Milan Hruboš, 3.5 b., ..27. Peter Merka, 3.5 b., 28. Ladislav Szabó, všetci Láb, 3.0 b., 29. Milan Ralbovský, Gbely, 3.0 b., 30. Ján Podmajerský, Láb, 2.5 b., ..32. Dominik Ralbovský, Gbely, 0.5 b.

Krištof Višvader vyhral turnaj v Bratislave

Bratislavská šachová akadémia usporiadala v piatok ďalší ročník turnaja O pohár Bratislavskej šachovej akadémie. V dvoch turnajoch si zahralo spolu 74 hráčov.

Absolútnou víťazkou Turnaja A  sa stala Jana Šošovičková z Novej Dubnice, súčasne aj víťazka kategórie dievčat do 14 rokov. Štartovalo tu aj niekoľko hráčov zo Záhoria, najlepší výsledok dosiahol Krištof Višvader z Interchess ZŠ Borský Mikuláš, ktorý v Turnaji A obsadil v absolútnom poradí 4. miesto, no stal sa víťazom  kategórie chlapci do 11 rokov.

Silvia Fajtáková z Interchess CVČ Malacky obsadila v absolútnom poradí 8. miesto a v kategórii dievčat do 14 rokov bola tretia. Kristína Dubanová zo Skalice bola v kategórii do 11 rokov štvrtá, jej oddielová kolegyňa Ela Romanova skončila hneď za ňou.

Turnaj B vyhral Ladislav Ochrana z Dev. N. Vsi, 15. miesto obsadil Rudolf Višvader z Bor. Mikuláša.