Skalickí hokejisti po domácom víťazstve s Trnavou vycestovali na Zemplín.

V zápase s Michalovcami chceli napraviť nepriaznivú bilanciu s týmto súperom, keď všetkých päť doterajších vzájomných zápasov prehrali. Svoje predsavzatie nenaplnili, prehrali aj šieste stretnutie s týmto súperom.

47. kolo
HK Skalica – Trnava 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
Góly: 42. Škápik, 47. Kučera, 59. Vereš.
Pred 526 divákmi rozhodoval Krist. Strely 35:21.
Vylúčenia 5:4 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 1:0.

Ďalšie výsledky 47. kola: Topoľčany – Pov. Bystrica 5:4, Prešov – Spiš. N. Ves 7:2, Detva – Michalovce 1:4, voľno – Martin B.

48.kolo
Michalovce – HK Skalica 6:4 (2:1, 2:1, 2:2)
Góly: 2. Král, 15. Mráz, 24. Banovský, 32. Polaček, 45. Lučnikov, 45. Giľak – 6. K. Kučera, 35., 51. a 58. Ľ. Vaškovič.

Pred 582 divákmi rozhodoval Švajka. Strely 47:48.
Vylúčení 4:5 na 2 min. Presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
Skalica: P. Romančík – Horváth, Škápik, Petráš, Vereš, Vaškovič – Pavešič, Mikéska, Kňazev, Kučera, Halabrín – Drahorád, Grman, Dvonč, Brodek, P. Kotzman – Smetana, Kukliš, tréner Peter Oremus.

Michalovčania začali aktívnejšie a za to boli odmenení v druhej minúte, keď sa už v 2. min. presadil Král – 1:0. Odpoveď hostí prišla v 6. minúte, kedy vyrovnal Kučera. Aj v ďalších minútach pokračoval ofenzívny hokej, šancu hostí mal Dvonč, na druhej strane Mráz trafil žŕdku hosťujúce brány. V 15. minúte to už domácim vyšlo, keď Mráz prekonal Romančíka – 2:1. V posledných sekundách mal šancu Kučera, no neuspel. Ofenzívny hokej pokračoval aj v druhej tretine. Michalovce dvomi gólmi ušli na 4:1. Na tieto odpovedali hostia opäť iba jedným, keď v 35. min. znížil Vaškovič na 4:2. Grman trafil ešte žŕdku a so strelou Horvátha si brankár Trenčan poradil. V tretej tretine dali domáci v priebehu 41 sekúnd dva góly, zvýšili na 6:2 a definitívne zobrali nádej hosťom na zisk čo len jediného bodu. Záhorákom sa už podarilo iba skorigovať dvomi gólmi Vaškoviča. Skalica podľahla Michalovciam aj šiestykrát v sezóne.

Ďalšie výsledky 48. kola: Trnava – Prešov 0:4, Martin B – Topoľčany 4:5 p. p., Pov. Bystrica – Detva 3:5, voľno – Spiš. N. Ves.

10. SR 20 9 3          0          0          6          19:32                9

V tomto týždni v stredu 1.2. hrá Skalica v Pov. Bystrici, v piatok 3.2. hrá v Prešove. V nedeľu 5.2. má Skalica voľno.

2.liga
1.kolo play off
V druhej časti 1. hokejovej ligy sa mužstvá západnej a východnej skupiny navzájom poprepájali do troch skupín. Najlepších osem z nich (po štyri najlepšie z každej skupiny) budú hrať play off o postup, ďalších osem (na 5. – 8. mieste z obidvoch skupín) bude hrať v skupine o konečné 9. – 16. miesto a v tretej skupine, v ktorej je aj Senica, budú hrať posledné dve mužstvá z každej skupiny o konečné umiestnenie na 17. – 20. mieste. V prvých zápasoch na seba narazili Bardejov – Senica a Púchov – KMH Budapešť. Odvety a prípadné tretie rozhodujúce zápasy sa budú hrať v opačnom poradí.

Bardejov – HK Senica 4:5 p. p. (1:1, 3:2, 0:1 – 0:1)
Góly: 19. Duračinský, 23. Forgáč, 31. Leščišin, 34. Baranok – 16. M. Daniel, 27. R. Zahumenský, 39. a 61. T. Pavlík, 52. R. Fian.

Pred 210 divákmi rozhodoval Smerek.
Vylúčení 8:7 na 2 min. Jamárik (SE) 10 min. OT.
Presilovky 1:2, oslabenia 0:0. Strely 38:33.
HK Senica: M. Barčák (18. F. Lukáč) – R. Záhumenský, E. Štefanka, F. Plánka, M. Daniel, T. Pavlík – P. Krč, R. Fian, T. Jamárik, M. Kollár, M. Volek – D. Bartúnek, V. Tóth, T. Čech, tréner Boris Záhumenský.

Vedenia sa ujali Záhoráci Danielom a ešte v tej istej minúte mohli svoje vedenie navýšiť, no Jamárik nepremenili trestné strieľanie. Domáci ich za to potrestali v 19. minúte vyrovnávajúcim gólom. V druhej tretine Bardejov otočil stav Forgáčom, no o štyri minúty Zahumenský vyrovnal. V tretine bohatej na góly ušli domáci až na 4:2 a zdalo sa, že získali rozhodujúci náskok. Lenže Záhorákov ani dvojgólové manko neodradilo od bojovnosti. Ešte v druhej tretine kontaktným gólom znížil Pavlík na 4:3 a v tretej tretine poslal zápas do predĺženia Fian 4:4. To trvalo iba 29 sekúnd. Záhoráci v ňom pokračovali presilovkou zo záveru tretej tretiny ktorú síce nevyužili, no päť sekúnd po skočení trestu domácemu hráčovi rozhodol po akcii Zahumenského so Štefankom svojim druhým gólom Tomáš Pavlík – 4:5.

Ďalší výsledok: Púchov – KMH Budapešť 2:6.

Odvety sa budú hrať 4.2. o 17. hod. v Senici a Budapešti. Hrá sa na dva víťazné zápasy.

.

Hokejbal: Skalica postúpila do semifinále play-off

V hokejbalovej extralige bol po dvoch zápasoch na Záhorí stav štvrťfinálovej série…