Jarnú časť hokejbalovej extraligy nezačali Skaličania najlepšie. Doma privítali majstrovský Martin, ktorý si nakoniec po najtesnejšom víťazstve odviezol zo Záhorie všetky tri body.

Ilustračné foto 123rf.com

16.kolo
Hokejmarket Skalica – Martin 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Góly: Martinusík,  Rampáček – Kollár, Bielený, Tomka.

Hostia pomerne skoro získali v Skalici dvojgólové vedenie, ktoré však reprezentanti v domácom drese Martinusík a Rampáček ešte v prvej tretine dokázali zlikvidovať. V 28. minúte išli hostia opäť do vedenia a toto si udržali až do konečného hvizdu. Revanšovali sa tak Záhorákom, ktorí u nich v 5. kole vyhrali 4:3.

Ďalšie výsledky 16. kola: Jokerit Petržalka – Kežmarok 2:5, Leaders Ružinov – Vrútky 6:7, Diaková – Nitra 2:1, Pov. Bystrica – Pruské 3:1, LG AB Hokej Bratislava – Svidník 4:3 s. n.

17.kolo
Hokejmarket Skalica – Vrútky 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
Góly: Zelenka, Martinusík, Sobol – Rakyta.

Ani v nedeľu dopoludnia nezačali Skaličania najlepšie a od 4. minúty už prehrávali. V závere prvej tretiny vyrovnal Zelenka a 35 sekúnd po úvodnom bully druhej tretiny po prihrávke Rampáčka dostal domácjci do vedenia Jaro Martinusík ť zo soboty, keď o svojom víťazstve rozhodli svojou efektivitou v druhej tretine.

Ďalšie výsledky 17. kola: Leaders Ružinov – Martin 2:3, Jokerit Petržalka – Svidník 6:1, Pov. Bystrica – Nitra 4:1, Diaková – Pruské 3:2, LG AB Hokej Bratislava – Kežmarok 2:1

1. LG ABhokej 17 10 2 4 1 62:34 38
2. Martin 17 10 3 1 3 64:37 37
3. P.Bystrica 17 9 1 1 6 46:44 30
4. Skalica 17 6 4 2 5 62:48   28
5. Kežmarok 16 6 2 4 4 49:40 26
6. Vrútky 17 7 2 1 7 53:52 26
7. Diaková 17 7 0 4 6 43:50 25
8. Ružinov 16 6 2 2 6 45:42 24