Po 125 dňoch sa opäť otvorili brány štadiónov v majstrovstvách oblasti, najvyššej súťaže riadenej Oblastným futbalovým zväzom Senica.

Zo zápasu Rohov – Borský Mikuláš

Najočakávanejším zápasom bol súboj druhého s prvým medzi Borským Svätým Jurom a Radimovom. Po vyrovnanom prvom polčase ovládli hru hostia a bezpečne vyhrali.

Výsledky 16. kola

Rybky – Brodské 3:0 (2:0)
Góly: 14. vlastný (O. Hnát), 27. T. Duška, 86. B. Job.
V úvodnej štvrťhodine sa hral opatrný futbal v strede ihriska. Na jej konci kopali domáci roh, po ktorom si hosťujúci Ondrej Hnát dal vlastný gól – 1:0. Šancu hosťujúcemu Bartalovi chytil Rýzek a z protiútoku prestrelil bránu hostí Černek. Vyrovnať mohol Trubiroha, no ani on nemieril presne. V 27. minúte po krásnej spolupráci na jeden dotyk s Černekom zvýšil Duška na 2:0. V týchto chvílach videli diváci zaujímavý futbal so šancami na obidvoch stranách. Z domácich ich nevyužili Černek a Duška, od hostí dvakrát Bartal a Hladík trafil ľavú tyč Rýzkovej brány. Po prestávke boli aktívnejší hostia, no ich možnosti s prehľadom likvidoval výborný Rýzek. Postupne sa opäť začali presadzovať aj domáci, no zo štyroch možností ani raz neprekonali Jančiho v bráne hostí. Až v 86. minúte po úniku Buriana zvýšil Job na konečných 3:0. Proti čestnému úspechu hostí z kopačky Bartala sa postavilo brvno Rýzkovej brány. Výsledok je pre hostí pomerne krutý. Rozh. M. Dutka.

Hlboké – Koválov 1:0 (0:0)
Gól: 64. Martin Sládek.
V Hlbokom mali vinou zlého terénu a silného vetra obidve mužstvá problémy s kontrolou lopty a diváci videli slabý futbal. Koválov iba bránil a domáci sa cez jeho prehustený stred nevedeli presadiť. Hosťom vyšiel v 33. minúte brejk, po ktorom sa pred Hyžom vyznamenal domáci brankár Hrušecký. Po prestávke sa v 64. minúte po rohu Drinca dostal v skrumáži k lopte Martin Sládek a strelil víťazný gól – 1:0. Gólovú poistku mohol pridať v 85. minúte Vašek, jeho trestný kop len o kúštik minul bránu hostí. Rozh. I. Štora.

Rohov – Borský Mikuláš 1:1 (0:1)
Góly: 49. J. Rosa – 35. S. Černý.
V zaujímavom zápase boli do prestávky domáci o niečo aktívnejším mužstvom, no do vedenia išli hostia, keď sa v 35. minúte presadil Silvo Černý – 0:1. Hneď po prestávke domáci vyrovnali, keď po peknom centri Marečka z priameho kopu sa hlavou na zadnej žrdi presadil Rosa – 1:1. Gól domácim pomohol, mali prevahu, no jalovú. Vacha v bráne hostí vystrašila iba nebezpečná strela Marečka, ktorá skončila tesne vedľa ľavej žrde. V závere ostalo viac síl hosťom, chceli rozhodnúť, no Ľ. Macek, Černý ani Ralbovský nemali obuté strelecké kopačky. Rozh. P. Prelec.

Š. Humence – Kopčany 4:1 (2:0)
Góly: 6. P. Kuček, 37. D. Levák, 47. S. Hrubša, 63. O. Sekáč – 78. R. Mišík (11).
Domáci potrebujú súrne body, aby sa odpútali od spodku tabuľky. Začali odvážne a už v 6. minúte ich dostal do vedenia Kuček. V 37. minúte zvýšil na 2:0 Levák a už o dve minúty bol vylúčený hosťujúci Daniel, čo bolo pre vývoj stretnutia rozhodujúce. Hneď po prestávke dal tretí gól domácich novic v ich drese Samo Hrubša a to bolo pre hostí K.O. Štvrtý gól pridal Sekáč a Kopčany sa zmohli už len na čestný gól, ktorý dal z penalty Mišík. ČK 0:1 (40. F. Daniel). Rozh. P. Mráz.

Jablonica – Dubovce 3:1 (1:0)
Gól: 37. K. Koníček, 55. a 67. S. Olah – 46. D. Helt.
Domáci začali náporom, celý prvý polčas mali prevahu, ktorú využili v 37. minúte gólom Koníčka – 1:0. Hneď po prestávke však inkasovali, keď sa po rohu presadil Helt – 1:1. A tak sa odznova začalo dobíjanie brány hostí. Našťastie mali vo svojom strede Samka Olaha, ktorý im svojimi dvomi gólmi zaistil tri body. Domáci mali aj ďalšiu šancu, no ani jednu už nevyužili, keď hostí podržal brankár. Rozh. M. Dutka.

Radošovce – Kúty 1:2 (1:0)
Góly: 23. A. Mikuš – 69. T. Valúšek, 84. Marek Valla.
V stretnutí priemernej úrovne sa vedenia ujali domáci v 23. minúte gólom Mikuša – 1:0. Zápas s množstvom nepresností napokon vyhrali hostia, ktorí v záverečných dvadsiatich minútach sa dvakrát presadili, vyťažili z minima maximum a brali všetky body. Najskôr vyrovnal Valúšek a šesť minút pred koncom rozhodol Marek Valla. Prehra je pre domácich krutá. Rozh. B. Dutka.

Bor. Sv. Jur – Radimov 2:5 (2:1)
Góly: 3.D. Strapko, 40. K. Krajčír – 35. J. Urbánek, 62. a 82. P. Kessl, 73. a 78. A. Šebesta.
V zápase kola sa stretli súperi z prvých dvoch miest tabuľky. Domáci prekvapili suverénneho lídra rýchlym gólom, ktorý dal už v 3. minúte David Strapko – 1:0. Diváci videli pekný futbal a aj množstvo gólov. Hostia vyrovnali v 37. minúte gólom Jakuba Urbánka, no ešte do prestávky dostal do vedenia Kristian Krajčír – 2:1. Do druhého polčasu nastúpil na svoje prvé stretnutie v drese Radimova Patrik Kessl, čerstvá posila z Rohova a už po štvrťhodine sa gólovo presadil na – 2:2. Od tohto momentu hostia ovládli hru a od 73. minúty dali v priebehu deviatich minút ďalšie tri góly. Dvakrát sa presadil Andrej Šebesta a skóre uzatváral opäť Kessl 2:5. Rozh. I. Štora.

Šaštín – Cerová 1:1 (1:1)
Góly: 45. T. Cvečka – 23. J. Beňa.
V bojovnom zápase sa vedenia ujali hostia v 23. minúte, kedy Kubisa trafil tyčku a loptu vrátil do siete Beňa – 0:1. Ten istý hráč mohol v 25. minúte pridať aj druhý gól, no trafil len brvno. To sa triaslo aj v 43. minúte po strele Slováka, no v 45. minúte bolo vyrovnané po hlavičke Tomáša Cvečku. Po prestávke domáci pritlačili, v 49. minúte hostí zachránilo opäť brvno po strele Cvečku. Domáci nevyužili ani vyše 20 minútovú presilovku po vylúčení B. Vacha. Rozh. Hurbánek.