Po víťazstve Skalice nad favorizovanou Žilinou vo štvrťfinále Slovnaft Cup-u, si Záhoráci v stretnutí s trnavskou rezervou nič inšie ako víťazstvo nepripúšťali.

Nakoniec ho aj dosiahli, no poriadne sa naň natrápili, keď rozhodujúci gól dosiahli tri minúty pred koncom.

MFK Skalica – Trnava B  2:1 (0:1)
Góly: 66. vlastný (Tomovič), 87.  Szöcs – 34. Čeredničenko.
Pred 865 divákmi rozhodovali Šuniar – Hrmo, Čajka.
ŽK 3:1 (31. Človečko, 54. Hlavatovič, 84. Hruška – 26. Cíferský).
Skalica: Čikoš-Pavličko – Švrček, Szöcs, Hlavatovič (90. Jakubek), Majerník, Mizerák, Človečko, Pankaričan, Šebesta, Ulrich (68. Jakubek), Hruška (90. Mészáros), tréner Jozef Kostelník.
Trnava B: Vantruba – Horník, Hladík, Čeredničenko (80. Hrebík), Janso, Tomovič, Mihálik, Cíferský, Magdolen (78. Gombala), Dubec (77. Bangai), Sedlák, tréner Marian Šarmír.

V zápise o stretnutí figurovalo až päť bývalých hráčov Senice (Hladík, Janso, Sedlák, Gombala, Otrísal). Z nich prví traja nastúpili aj v základe, čo tomuto zápasu dávalo nádych regionálneho derby.

Skalica začala aktívnejšie, no postupne sa osmelili aj hostia a v úvodnej polhodine boli prekvapujúco aktívnejší. V 34. minúte bola ich aktivita odmenená vedúcim gólom, keď po rohu odrazenú loptu napálil Ilja Čeredničenko do siete – 0:1. Po inkasovanom góle domáci pridali, no Vantrubu v bráne hostí ani poriadne neohrozili.

Po prestávke začali domáci aktívnejší. Šancu na vyrovnanie mali v 52. minúte, no strelu Šebestu Vantruba vyrazil. V 61. minúte ohrozil Čikoš-Pavlička v bráne domácich Dubec, ten jeho strelu vyrazil na roh. V 66. minúte sa Skalica dočkala, k vyrovnaniu jej dopomohol po centri Ulricha „vlastencom“ trnavský kapitán Filip Tomovič – 1:1. Skaličania vycítili šancu a v 87. minúte po chybe brankára dal stopér Ladislav Szöcs rozhodujúci gól – 2:1!