Niekoľko vysokých výsledkov sa zrodilo v 17. kole, najvyššie vyhral rozdielom piatich gólov Radimov, o štyri góly vyhrali Brodské a Rybky, obaja dokonca na ihriskách súperov.

Ilustračné foto

Majstrovstvá oblasti
Radimov – Rohov 5:0 (3:0)
Góly: 4. a 46. P. Kessl, 19. R. Drápal, 23. R. Valla, 53. J. Urbánek (11).
Domáci po sobotňajšej ochutnávke ovocných destilátov zvládli aj nedeľný  majstrovský zápas a svojho súpera vyprevadili s päťgólovým prídelom. „Nevďačníkom“ bol Patrik Kessl, ktorý do Radimova prišiel pred jarnou časťou práve z Rohova a svojmu bývalému klubu sa „odvďačil“ dvomi gólmi. Rozh. B. Dutka, Srnec.

Cerová – Borský Sv. Jur 3:0 (2:0)
Góly: 11. a 51. J. Beňa, 16. Marek Kubisa.
Jednoznačná záležitosť domácich, ktorí boli po celý zápas lepším mužstvom. V úvodnej štvrťhodine zápasu sa v priebehu piatich minút presadili Beňa a Kubisa, po prestávke zvýšil svojim druhým gólom Beňa na 3:0 a viacero ďalších šancí domáci nepremenili. Jurania sa dostali len do jedinej šance v 85. minúte, no Krajčír Petráša neprekonal. Rozh. Kendi, Hušek, Dzindzík.

Kúty – Šaštín 4:1 (3:0)
Góly: 32. D. Daniel, 33. M. Sálus, 45. vlastný (T. Lukáček), 81. A. Ondriska – 54. R. Slovák.
V prvom polčase domáci ovládli hru a do prestávky strelili tri góly, keď sa v poslednej štvrťhodine presadili Daniel, Sálus a takmer so záverečným hvizdom si dal vlastenca Lukáček. V druhom polčase sa domáci s vedením uspokojili a hosťom sa podarilo Slovákom znížiť. V závere pridal štvrtý gól domácich Ondriska. Rozh. M. Dutka, Lapoš, Škrinár.

Kopčany – Radošovce 2:1 (2:0)
Góly: 8. T. Novák, 30. M. Ivan – 90. T. Petrovič.
V prvom polčase sa hral obojstranne dobrý futbal. Domáci z viacerých šancí využili dve na strelenie  gólov. V 8. minúte dal vedúci gól domácich Novák a po polhodine hry zvýšil M. Ivan na 2:0. V druhom polčase hostia zvýšili svoju aktivitu a v 90. minúte znížili Petrovičom na 2:1. Na vyrovnanie im už čas neostal. Rozh. Štora, Ryčovský.

Š. Humence – Rybky 1:5 (0:1)
Góly: 60. R. Ondráš – 25. a 51. (11) F. Ravas, 61. R. Morávek, 72. P. Černek, 84. C. Mach.
V Rybky boli v každom ohľade lepším mužstvom a zaslúžene vyhrali. V 25. minúte ich dostal do vedenia Fredy Ravas a ten istý hráč premenil po prestávke penaltu na 0:2. Domáci zdvihli hlavu po hodine hry, keď Ondráš znížil na 1:2, no už o minútu dal Roman Morávek na 1:3 a domáci kapitulovali. Ďalšie dva góly hostí pridali Černek a nestarnúci Cyro Mach. Víťazstvo hostí bolo zaslúžené. Rozh. Prelec, Thao.

Dubovce – Brodské 2:6 (0:3)
Góly: 76. T. Mikula, 83. D. Helt (11) – 4. M. Bartal, 6. a 15. A. Gonda, 50. F. Baláž, 75. vlastný (B. Biskupič), 83. P. Jakubec.
Za štvrťhodinu bolo „vymaľované.“ V 6. minúte bolo už 0:2 a v 15. Minúte svojim druhým gólom zvýšil Gonda už na 0:3. Hostia ubrali z tempa, napriek tomu po prestávke ďalšími dvomi gólmi zvýšili až na 0:5. Až potom domáci dvomi gólmi korigovali na 2:5, no hneď po rozohrávke dal Jakubec šiesty gól Brodského 2:6. Rozh. Vlk, Mikúš.

Koválov – Jablonica 0:2 (0:1)
Góly: 13. K. Koníček, 71. vlastný (L. Slezák).
Vo vyrovnanom zápase sa vedenia ujali hostia, keď sa v 13. minúte presadil Kevin Koníček – 0:1. Snaha domácich o vyrovnanie úspech nepriniesla, naopak v 71. minúte si dal vlastný gól Lukáš Slezák a definitívne „potvrdil“ tri body Jablonice. Rozh. Rusinko, Hurbánek.

Bor. Mikuláš – Hlboké 0:0
Ťažký bojovný zápas, v ktorom vyložené šance neboli, avšak po skrumáži pred bránou súpera trafil Matula tyč domácej brány. Aj domáci sa činili a Hrušeckého po strele Macka zachránilo pre zmenu brvno. Zápas napokon skončil zaslúženou deľbou bodov. Rozh. Mráz, Holenka, Machlica.

Podbranč – Osuské 3:3 (1:1)
Góly: 15. a 82. M. Rybnikár, 76. M. Filka – 4. P. Černek, 60. R. Jurovatý, 68. J. Olšovský (11).
V zápase bohatom na góly sa ujali vedenia hostia už v 4. min. Petrom Černekom, no po štvrťhodine hry vyrovnal Milan Rybnikár. Po prestávke hostia v priebehu šiestich minút dali dva góly Rasťom Jurovatým a Jarom Olšovským, ktorý premenil nariadenú penaltu. Zdalo sa, že hostia kráčajú k víťazstvu, lenže aj domácim stačilo šesť minút na dva góly, kontaktný gól dal Miro Filka a svojim druhým gólom vyrovnal Milan Rybnikár a tak sa body spravodlivo delili. R I. Štora, M. Šefčík.

Dojč – Prietrž 3:0 (1:0)
Góly: 27. J. Ganzlmar, 58. R. Búzek, 90. R. Morávek.
Zápas kola ovplyvnilo vylúčenie hosťujúceho Adama Rýzka už v 21. minúte, čo využili domáci už po šiestich minútach Jurajom Ganzlmárom – 1:0. Druhý gól pridal po hodine hry Robo Búzek a takmer so záverečným hvizdom uzavrel strelecký účet zápasu Rudolf Morávek – 3:0. ČK 0:1 (21. A. Rýzek). R M. Hurbánek, Thao.

Trnovec – Smrdáky 1:2 (1:1)
Góly: 31. D. Vinkler – 26. D. Štefanka, 89. P. Smoleňák.
Líder tabuľky si išiel do Trnovca pre povinné tri body, no poriadne sa na ne nadrel. Ujal sa síce vedenia Davidom Štefankom, no domáci o chvíľu vyrovnali Davidom Vinklerom a tento nerozhodný stav vydržal takmer až do konca. V 89. minúte sa však presadil Patrik Smoleňák a tri body tak predsa len išli „do kúpeľov.“ R J. Lapoš, V. Vlk.