Po nešťastnej domácej prehre 2:3 s Trenčianskými Teplicami sa chceli futbalisti Holíča rehabilitovať v neďalekom Bolerázi.

Zápas mali aj dobre rozbehnutý, no vylúčenie Dubca a strelec Erik Guoth, Seničan (i bývalý hráč Holíča) v domácom drese boli proti.

Ilustračné foto 123rf.com

4.liga SZ 18. kolo
Boleráz – Holíč 1:0 (0:0)
Góly: 81. Erik Guoth.
Pred 150 divákmi rozh. Škadra.
ŽK 3:3 (65. Bagi, 83. Németh, 89. Mikinič – 17. Španka, 48. T. Slovík, 59. Dubec).
ČK 0:1 (71. Dubec).
Boleráz: Hrivňák – Polák (84. Mikinič), Hutár, Mackovčín, Blaško (40. Miro Daniš), Bagi, Guoth (87. Marek Daniš), Líška, Lalík, Németh, Kitta, tréner Juraj Královič.
Holíč: Ravas – Blažek, Vaclavik, T. Milota, M. Nečas, Privrel, Dubec, Uher (75. S. Milota), Španka, Mihálik (69. D. Slovík), T. Slovík, tréner Vladimír Včelka.

V prvom polčase sa hral priemerný medzišestnástkový futbal bez šancí na obidvoch stranách. Domáci zahrávali množstvo darovaných štandardiek, z ktorých však nič nevyťažili. Aj po prestávke bol obraz hry rovnaký. Domáci mali optickú prevahu, no gólovú šancu si vypracovať nedokázali. Rozhodujúcou pre vývoj zápasu bola veľmi prísna červená karta pre Dubca. Paradoxne v oslabení mali hostiaveľkú šancu, keď po úniku postupoval Mihálik sám na bránu Hrivňáka, no netrafil ani medzi tri žrde. Rozhodnutie priniesla 81. minúta, kedy v neprehľadnej situácii sa najlepšie zorientoval bývalý hráč Iskry Holíč Erik Guoth a dal víťazný gól domácich – 1:0.

Vladimír Včelka, tréner Holíča: „Tu by nevyhral snáď ani Real Madrid. Množstvo darovaných štandardných situácií v okolí šestnástky dopomáhali domácim k tlaku. Škadra bol dnes najslabším článkom na ihrisku.“