V úvode zápasu boli aktívnejší domáci, no Ubbink ani Adekunle neprekonali Placha, ktorý dostal v bráne prednosť pred kapitánom Šullom.

Trenčín – Senica 1:1 (0:0)
Góly: 54. Janga – 90. Brigant.
Pred 2089 divákmi rozhodovali Straka – Tomčík, Kováč.
ŽK 0:1 (65. Kopičár).
Trenčín: Šemrinec – R. Klooster, Kleščík, Skovajsa, Julien – Adekunle (46. M. Klooster), Ubbink, Lawrence, Paur (77. Zubairu), Beridze – Janga (87. Mance), tréner Martin Ševela.
Senica: Plach – Šušolík, Ranko (46. Pajer), Pillár, Kotula – Blažek – Brigant, Kopičár (75. Turyna), Kováč, Bališ (61. M. Kosorin) – Šašinka

V 10. minúte Adekunleho reflexívne nohou vykopával Plach. Záhoráci postupne tlak domácich „otupili“ a tí sa cez ich sústredenú a kompaktnú defenzívu nevedeli presadiť. Do šance sa dostávali aj hostia, no chybnú rozohrávku Skovajsu /udajne“ spôsobil faulom Šašinka a tak z gólovej príležitosti nič nebolo. V 44. minúte vychytal Plach aj Beridzeho. Poslednú možnosť prvého polčasu mali hostia, keď po peknej prihrávke Blažeka Šašinka neuspel a dobiehajúci Brigant spálil šancu zápasu. V samotnom závere prvého polčasu po zrážke hlavami Paura s Rankom senický stopér dohral, Paur v hre pokračoval.

Priebeh druhého polčasu sa podobal tomu prvému. Domáci boli aktívnejší a po strele Beridzeho pomohlo Plachovi brvno. O chvíľu dobre hrajúci Bališ pripravil šancu Brigantovi, no jeho lob tesne minul opustenú trenčiansku bránu. Seničania iba nebránili, no v 54. minúte inkasovali z kopačky Jangu – 1:0. O tri minúty mohol vyrovnať Bališ po akcii Briganta, jeho strelu však Julien zblokoval. Záhoráci cítili šancu ešte niečo s výsledkom urobiť, čo sa im aj v nadstavenom čase podarilo, keď striedajúci Turyna vyhral hlavičkový súboj pre Briganta a ten zo svojej tretej šance vyrovnal na 1:1. Senica sa tak postarala o prekvapenie kola, keď si z ihriska majstra odviezla nečakaný, no veľmi cenný bod.

Povedali po zápase
Martin Ševela, tréner Trenčína: „Očakávali sme defenzívnu taktiku súpera, že bude brániť s deviatimi hráčmi. V prvom polčase sme mali náznaky šancí. Tie sme nedotiahli do úspešného konca, neboli sme efektívni. Druhý polčas sme strelili gól, následne sme nastrelili konštrukciu brány. V závere zápasu Mance mohol rozhodnúť. Od hostí bol veľmi nebezpečný Brigant. V zápase sme boli dominantní, ale bez potrebnej efektivity.“

Miroslav Mentel, tréner Senice: „Očakávali sme ťažký zápas a šli sme do neho s rešpektom. Trenčín stúpa vo výkonnosti. Mali sme niekoľko šancí, ktoré sme nevyužili. Sme vďační za získaný bod.“