V Bratislave sa v prvej polovici marca uskutočnili Majstrovstvá Slovenska v stolnom tenise jednotlivcov pre rok 2017 v kategóriách mužov i žien.

Lucia Truksová

Novými majstrami Slovenska sa stali naturalizovaný Číňan Bai He a Eva Jurková. Obaja vo finále zdolali odchovancom stolného tenisu MSK Malacky, Samuela Novotu a Luciu Truksovú.

Pre Truksovú bol šampionát mimoriadne úspešný, keď okrem striebra z dvojhry získala zlato zo štvorhry žien a druhé striebro pridala v miešanej štvorhre.

Ako hrali ?

Dvojhra mužov

V mužskej dvojhre sa predstavila dvojica Malačanov. Majster Slovenska z roku 1998 Vladimír Janči si účasť vo vyraďovacej časti musel vybojovať z kvalifikácii. Svoju skupinu vyhral bez straty setu, no v 1. kole play off prehral z Valúchom 4:2 na sety a vypadol.

Úspešnejšie si počínal druhý Malačan Samuel Novota, hráč SK Vydrany, ktorý postupne zdolal Ševeca z Nitry (4:2), legionára Gumáňa (4:1), nemeckého Slováka Thomasa Keinatha (4:3), hoci v rozhodujúcom siedmom sete prehrával už 3:8. V semifinále si poradil aj s obhajcom minuloročného prvenstva, slovenským reprezentantom Ľubomírom Pištejom 4:2 a až vo finále bol nad jeho sily naturalizovaný Číňan Bai he, ktorému podľahol 4:1.

Samuel Novota

Dvojhra žien

Vo dvojhre žien sa predstavilo až osem hráčok Malaciek, z toho štyri bývalé. Katarína Ondrovičová, Hanka Pradličková a Sára Bilkovičová sa z kvalifikácie neprebojovali do hlavnej súťaže. Petra Vidovičová nestačila v 1. kole play off na Uríkovú z Pov. Bystrice (1:4), Pavlína Rajtoková vydržal o jedno kolo viac. Po výhre s Klučárovou z Valalík (4:0), prehrala v 2. kole s Grigelovou z Nitry rovnako 4:0. Laura Švajdlenková zdolala Gašparíkovú z Majcichova 4:3 a v 2. kole prehrala s Furkovou z Topoľčian 4:2. Legionárka Dominika Vizínová zdolala Čermákovú z Ružomberka 4:3 a v 2. kole vypadla s Horváthovou z Valalík 4:0.

Najviac sa darilo Lucii Truksovej, legionárke z nemeckého Wilferdingenu, ktorá postúpila až do finále cez Fabianovú z rakúskeho Neudorfu (4:2), Furkovú z Topolčian (4:1) a Uríkovú z Pov. Bystrice (4:0). Vo finále ju zdolala poľská legionárka Eva Jurková 4:0.

Štvorhra ženy

Obidve finalistky Lucia Truksová a Eva Jurková spojili svoje sily a vo štvorhre dokráčali spoločne až do finále. Po voľnom 1. kole zdolali Malačanky Vidovičovú s Rajtokovou 3:0, v semifinále Fabianovú s Puchovanovou (Neudorf, Ružomberok) 3:0 a vo finále Grigelovú s Kukuľkovovou (Nitra, Trnava) do tretice 3:0.

Laura Švajdlenková mala za partnerku Klučárovú z Valalík, ktoré v 2. kole podľahli dvojici Fabianová, Puchovanová (Neudorf, Ružomberok) 3:2.

Zmiešaná štvorhra

V zmiešanej štvorhre mala Lucia Truksová za partnera nemeckého legionára Michala Pavolku a prešla s ním až do finále.

Postupne zdolali Marouskovú s Truskom (Trenčín, V. Uherce) 3:1, Vizinovú s Jaslovským 3:0 a Furkovú s Kopányim (Topoľčany, Köping, Švéd.) 3:1. Až vo finále nestačili na druhý nasadený pár Jurková – Keinath, ktorému podľahli 1:3.

Vizinová s Jaslovským zdolali v 1. kole dvojicu Horváthovú s Brathom (Valaliky, Bratislava) a v 2. kole podľahli Truksovej s Pavolkom 0:3. Rajtoková s Jančim prehrali už v 1. kole s dvojicou Labošová – Zelinka (Valaliky, Košice) tesne 2:3.