Prinášame výsledky a komentáre k zápasom súťaží Oblastného futbalového zväzu Senica.

Foto zo zápasu Rohov – Cerová 2:2

Majstrovstvá oblasti

Rybky – Dubovce 5:1 (3:0)
Góly: 28., 34. a 73. F. Ravas, 43. D. Burian, 69. P. Černek – 71. M. Huťťa.
Domáci „vybavili“ všetko za štvrťhodinku. Od 28. do 43. minúty nasúkali súperovi tri góly a bolo po zápase. Dvakrát sa presadil Fredy Ravas a tesne pred odchodom do šatní aj Dominik Burian. Hneď po prestávke trafil hosťujúci Gregúrek tyč domácej brány a tak sa na ďalšie góly čakalo vyše 20 minút , za štyri minúty padli však tri. Na 4:0 zvýšil Peter Černek, o dve minúty Milan Huťťa korigoval na 4:1  a o ďalšie dve minúty po Morávkovej prihrávke uzavrel Ravas svoj hetrik – 5:1. Domáci sa futbalom bavili, hostia nemali šancu. Rozh. Štora, Holenka.

Hlboké – Radimov 0:2 (0:0)
Góly: 68. R. Drápal, 90. A. Šebesta.
Bol to zápas kola, veď hral druhý s prvým. Domáci si na lídra trúfali a chceli mu pripraviť prvú prehru v súťaži. Na vlastnom ihrisku sa im mimoriadne darí, veď od úvodnej domácej prehry s Búrami v 2. kole ťahali sériu siedmych víťazných zápasov. Hral sa vyrovnaný zápas so šancami na obidvoch stranách. Hostia boli kombinačne lepším mužstvom, domáci túto ich prednosť vyrovnali ohromnou bojovnosťou. Hralo sa väčšinou medzi šestnástkami, šancí na obidvoch stranách bolo poskromne, vyložených po jednej. V 45. minúte sa domáci dožadovali penalty po zákroku na Matulu, no nepískalo sa. Aj po prestávke mala hra rovnaký priebeh, v 68. minúte však trafil peknou strelou spoza šestnástky Rado Drápal a hostia viedli – 0:1. Hlboké po góle zvýšilo snahu o vyrovnanie, aj po zákroku na Slaného sa cítilo ukrivdené že sa nepískalo. Nakoniec v nadstavenom čase pri vabangu domácich upravil na konečných 0:2 Andrej Šebesta. Domáci neboli spokojní s výkonom rozhodcu, zápasu  dobrej úrovne by svedčala skôr deľba bodov. Rozh. Kendi, Hurbánek, Otočka.

Rohov – Cerová 2:2 (0:1)
Góly: 47. I. Ravas, 57. M. Ostrý – 28. J. Beňa, 69. M. Holič.
V prvom polčase boli aktívnejší hostia, ktorí svojho súpera do žiadnej nebezpečnejšej situácie ani nepustili. Zaslúžene sa ujali vedenia v 28. minúte gólom Joža Beňu a ten istý hráč mohol pridať aj druhý gól, no tesne pred odchodom do šatní nemal šťastie. Po prestávke akoby v zelených dresoch vybehlo na trávnik celkom iné mužstvo domácich. Bolo ich plné ihrisko a zaslúžene aj otočili výsledok vo svoj prospech, keď po nedôraznom vybehnutí a odkope brankára Petráša trafil v 47. minúte z 25 metrov opustenú bránu 1:1. V 57. minúte prekvapil prízemnou strelou z 20 metrov Marek Ostrý a domáci viedli 2:1. Prišli aj ďalšie šance, no postupne bolo cítiť, že toto tempo nemôžu domáci vydržať a hra sa vrátila do starých koľají. Hostia pridali, šance malo Marek Holič, Herceg i Beňa, k čomu im dopomohli aj domáci svojom nedisciplinovanosťou. Z viacerých štandardiek v okolí šestnástky im jedna vyšla, v 69. minúte strelu Beňu z trestného kopu vyrazil Bednár na brvno, no loptu napálil do siete Marek Holič – 2:2. Každý chcel vyhrať. V samom závere mohol rozhodnúť domáci Perička, ale aj z protiútoku Herceg. Už v nadstavenom čase centrovanú loptu tečoval J. Holič a Petráš len s námahou vytlačil loptu na roh. Rozh. M. Dutka, Mikúš.

Bor. Sv. Jur – Kúty 3:2 (1:1)
Góly: 45. (11) a 80. S. Kopiar, 73. R. Csomor – 43. M. Zemánek, 56. L. Ralbovský.
Hostia sa predstavili v dobrom svetle, keď v zápase dvakrát vyhrávali. Po vedúcom góle Zemánka v 43. minúte domáci okamžite odpovedali premenenou penaltou Kopiara tesne pred odchodom do kabín. V 56. minúte sa Kúty ujali Ralbovským druhýkrát vedenia, no toto napokon neudržali. Domáci vďaka bojovnému výkonu zvrátili nepriaznivý stav zápasu a otočili výsledok vo svoj prospech. Rozhodujúci gól dal Kopiar, ktorý krásnou strelou trafil vinkel hosťujúcej brány. Zaslúžené víťazstvo domácich. Rozh. Hurbánek, Otočka, Dzindzík.

Šaštín – Kopčany 0:0
V obojstranne vyrovnanom stretnutí bolo v prvom polčase minimum šancí. Za zmienku stojí prudká strela z diaľky hosťujúceho Vašíčka v 34. minúte, no domáci brankár Vach bravúrne zachránil. Začiatok druhého polčasu sa niesol v znamení prevahy domácich. V 46. min. strelu Dostála vyrazil brankár hostí. Do vedenia mohli ísť domáci, no v 54. min. tutovku trestuhodne zahodil Ožvoldík. Ešte v 73. min. sa pokúšal zmeniť výsledok Slovák, no jeho strelu zlikvidoval brankár hostí, a tak sa domáci víťazstva opäť nedočkali. Rozh. Vlk, Mikúš, Machlica.

Jablonica – Bor. Mikuláš 5:1 (3:0)
Góly: 19. B. Kolenyak, 21., 45. a 81. (11) L. Mihalcsak, 57. R. Nestarec – 71. R. Cintula
Domáci boli lepším tímom a zaslúžene zvíťazili. Bez problémov sa dostali so štvorgólového vedenia, až v 71. minúte znížili hostia Cintulom na 4:1 a vzápätí mali výhodu pokutového kopu, no Ľ. Macek ho nepremenil. Z rovnakej výhody v 81. minúte uzavrel Mihalcsak svoj hetrik a uzavrel na konečných 5:1. Rozh. Štora, Ryčovský.

Brodské – Koválov 8:0 (3:0)
Góly: Trubiroha 2, Gonda, Hladík, Čepka, Baláž, Palkovič 2.
V prvom jarnom domácom stretnutí sa ujali vedenia hráči Brodského, keď už v 8. min. peknú akciu zakončil Trubiroha. Domáci pokračovali v útočnom futbale a v 23. min. na 2:0 zvyšoval Gonda. V 35. min. na 3:0 zvýšil akciou na jeden dotyk Trubiroha. V druhom polčase sa domáci stále tlačili k bráne, a v 58. min. po tyčke Trubirohu odrazenú loptu poslal do brány Hladík. V 64. min. po rohu na 5:0 zvyšoval Čepka a v 77. min. po peknej prihrávke Daniela na 6:0 zvýšil Baláž. V 81. min. sa svojím výkonom predviedol domáci Palkovič, keď zvýšil na 7:0 a ten istý hráč pridal v 85. min. ďalší gól a uzavrel tak kanonádu domáceho mužstva na konečných 8:0. Rozh. Srnec, Rusinko.

Radošovce – Š. Humence 2:1 (1:0)
Góly: 9. a 90. (11). E. Petrovič – 85. E. Flámik.
Domáci vyhrávali od 9. minúty gólom Eda Petroviča a tento stav vydržal až do samého záveru. Chvíľu pred koncom hostia vyrovnali gólom Flámika, no bod im súdený nebol. V 93. minúte nariadil rozhodca proti hosťom pokutový kop a ten po dlhých protestoch aj Petrovič premenil na víťazný gól domácich. Hráči Š. Humeniec sa cítia verdikmi hlavného rozhodcu veľmi poškodení. Rozh. Kendi, Hušek.

Góly: 4. vlastný (I. Kavecký), 11. M. Sadloň, 64. a 75. D. Sekáč
Hostia prišli s minimom hráčov, hrajúci tréner Ivan Kavecký mal k dispozícii iba jedného na striedanie a bol to on, kto vlastencom dopomohol domácim k vedeniu – 1:0. V 11. minúte pridal druhý gól domácich Martin Sadloň, ktorý vniesol kľud do domácich radov. Hostia boli neškodní a domáci si vytvárali ďalšie šance, ktoré však nepremenili. Až po prestávke sa dvakrát presadil Dominik Sekáč a Hradište tak pohodlne dokráčalo k trom bodom. Rozh. Škrinár, Lapoš.

Petr. Ves – Pop. Močidľany 1:1 (1:0)
Góly: 25. D. Šmida – 51. I. Krchňavý.
Hostia boli herne lepší, domáci sa im však vyrovnali bojovnosťou. Zaslúžená remíza. Rozh. Dutka, Thao, Guček.

Rovensko – Čáry 2:1 (2:0)
Góly: 39. a 42. P. Vizváry 2 – 80. Ján. Flajžík.
Hostia pôsobili v prvom polčase pohyblivejším dojmom, ale viaceré šancí nevyužili. Za to ich domáci potrestali dvomi peknými gólmi v priebehu troch minút, ktoré strelil Patrik Vizváry. V druhom polčase bola hra vyrovnaná, hostia v 80. min. znížili Jánom Flajžíkom na 2:1 a v záverečnom tlaku domáci ubránili víťazstvo. Rozh. Daniš.

Štefanov – Letničie 1:1 (0:0)
Góly: 67. D. Klena – 71. P. Rehák.
Hlavný rozhodca neodpískal čistý pokutový kop, ktorý podľa hostí mohol ovplyvniť celý zápas. Napriek tomu sa vzťahy medzi mužstvami nenaštrbili, naopak, susedné obce naďalej zostávajú v priateľskom vzťahu fair play. Štefanov sa ujal vedenia gólom Dalibora Klenu, no už o štyri minúty bolo vyrovnané. Úspešným strelcom bol Peťo Rehák. Rozh.  Lapoš, Buzay.

Chropov – Sekule 1:2  (0:1)
Góly: 68. L. Ivánek – 39. Patrik Valúšek, 83. Andrej Trajlínek.
Smolný zápas pre domácich, ktorí nedokázali využiť svoje šance, za čo ich potrestal v 83. minúte víťazným gólom hosťujúci kapitán Andrej Trajlínek. Rozh. Miroslav Šefčík, Martin Šefčík.

Unín – Kunov 2:0 (1:0)
Góly: 19. D. Štítny, 69. A. Strásky.
Vyrovnané stretnutie, kde domáci boli o čosi lepší na šance. Výborný výkon rozhodcu. Rozh. Holenka.

Sobotište – Lakš. N. Ves 0:0
Zápas so šancami na obidvoch stranách, ktoré však brankári dokázali vychytať. Pred koncom zápasu sa domáci dožadovali pokutového kopu, no nepískalo sa. Rozh. Škrinár, Knap.

Góly: 85. P. Michalička – 64. R. Búzek.
Vo vyrovnanom zápase do prestávky diváci gól nevideli. Ako prvý udreli hostia v 64. minúte , do vedenia ich dostal Robo Búzek 0:1. Snaha domácich o vyrovnanie vrcholila v samom závere. Najskôr v 84. minúte Rasťo Jurovatý nepremenil penaltu a zdalo sa, že hostia svoje tesné vedenie udržia. O minútu však predsa len vyrovnal Peter Michalička na konečných – 1:1. R Lapoš, Vlk.

Vrádište – Trnovec 5:1 (4:0)
Góly: 1. a 86. P. Smaženka, 20. Ľ. Múčka, 37. R. Jurčík, 45. V. Huťťa – 68. J. Brezina.
Hneď z prvého útoku domácich sa presadil Smaženka a domáci viedli. V 20. minúte pridal druhý gól Múčka a domáci boli na koni. V závere polčasu ešte prikrášlili skóre na 4:0 Jurčík s Huťťom. Hostia nemali nikoho na striedanie, sily im rýchlejšie ubúdali, čo domáci nevyužili, nakoľko sa uspokojili so svojim pohodlným vedením. V 68. minúte Jaro Brezina upravil na 4:1, no posledné slovo mal v 86. minúte Smaženka, ktorý svojim druhým gólom uzavrel strelecký účet na 5:1. R Daniš, Bednár.

Smrdáky – Podbranč 5:0 (3:0)
Góly: 35., 45.a 48. J. Pagáč, 42. T. Danihel, 70. I. Vacula.
V zápase prvého z posledným dokázali hostiadržať krok s favoritom iba v úvodnej polhodinke. Po úvodnom góle Juraja Pagáča dali domáci v priebehu trinástich minút ďalšie tri góly a potom sa už futbalom len bavili. Rozh. Bednár.